perkotek.com
Kullanıcı Adı
Şifre
Şifrenizi mi unuttunuz?Bayilik için tıklayınız!
Şifrenizi sistemimizde kayıtlı eposta adresinize göndermek için aşağıdaki bilgileri eksiksiz doldurarak formu gönderin!

E-posta Adresiniz...
Not: Sistem gönderim sonrası şifrenizi değiştirecektir...
23
Kas.
2013

Yüz Tanıma Sistemi.


Yüz Tanıma Sistemi

YÜZ TANIMA SİSTEMİ

Yüz tanıma sistemi günümüzde artık pek çok alanda kullanılmaktadır güvenlik, koruma ve personel takibi bunlardan en çok tercih edilendir

Yüz tanıma sistemi optik teknolojisi ile farklı açılardan yüzden belli noktaları referans alarak oluşturduğu görüntüleri özel işlemler vasıtasıyla birleştirilerek sayısal bir değere çevirerek işlem yapar. kişilerin geçişlerini kontrol altına almanın en güvenli yolu yüz tanıma sistemidir. Kimlik tespit etmenin en garanti yolu olan yüz tanıma metodu en kolay ve güvenilir olanıdır. 3d yüz tanıma teknolojisi sayesinde ileri düzey güvenlik aşamaları ile kimlik tespiti yapılır. Yetki onaylanma sonrası kapı yada turnike açılır.

YÜZ TANIMA SİSTEMİ

Bu sistemi personel takibi ve giriş çıkış ve puantaj hesaplamada da kullanılabilir diğer sistemlerin belli dezavantajları vardır mesela kartlı sistemde kartları unutmuş yada personeller birbiri arasında değiştirebilirler buda bir nevi güvenlik zaafını açığa çıkarır. Parmak izli sistemlerde ise ellerini aşırı kullanma durumunda parmak izleri silinebilir okumada zorluk olabilir fakat yüz tanıma sisteminde saç-sakal uzatmak ya da kestirmek tanınmaya engel değil 20 cm mesafeden algılayıcı panele bakıyorsunuz ve sistem girişinizi kaydeder.


Geri Dön