perkotek.com
Kullanıcı Adı
Şifre
Şifrenizi mi unuttunuz?Bayilik için tıklayınız!
Şifrenizi sistemimizde kayıtlı eposta adresinize göndermek için aşağıdaki bilgileri eksiksiz doldurarak formu gönderin!

E-posta Adresiniz...
Not: Sistem gönderim sonrası şifrenizi değiştirecektir...

Manyetik Şifreli Kapı Alarmı: Üst Düzey Güvenlik!

Manyetik şifreli kapı alarmı sistemleri, geçişleri kontrol altına almak için kullanılmakta olan sistemlerdir. Bu sistemler ile kapılara tetik verilerek, geçişler kontrol altına alınırken aynı zamanda da geçişte bir güvenlik elde edilmektedir. Manyetik şifreli kapı alarmı sistemlerinde kullanılmakta olan kilitlerin; elektrikli, elektronik ve manyetik olmak üzere farklı modelleri yer almaktadır. Manyetik cam kapı kilitleri, cam kapıların sabit kısımlarına takılmakta olan kilitlerdir. Bu kilitlere elektrik verilmesi durumunda cam kapıların hareketli kısımlarına takılan aparatlara mıknatıslama mantığı ile yapışmaktadır. Bu kilitlerin tutuş gücü altmış kilogram ile bin kilogram arasında değişiklik göstermektedir. Mıknatıslama mantığı ile yapışan bu kilitleri yapıştıkları anda kapıyı kırsanız bile sökemezsiniz. Silindir şeklindeki selenoid bold pimli manyetik şifreli kapı alarmı kilitleri, paslanmaz kapı dilinin kapının hareketli kısmına saplanması ile çalışmaktadırlar. Sekiz yüz kilogram ile iki bin kilogram arasındaki bir tutuş gücüne sahiptir. Elektrikli kilit karşılığı kullanılacak olan alanlarda ise kapıların sabit kısımlarında yer alan dil karşılıklarının değiştirilmesi gerekmektedir. Strike kapı kilitlerinde dil mekanizmaları paslanmaz çelik oldukları için uzun yıllar boyunca sorunsuzca kullanılabilmektedir. Bu kilitler, enerji varken kapalı veya enerji varken kilitli olmak üzere iki farklı çalışma prensibine sahiptirler. Bu kilitlerin ahşap, Amerikan, tahta, çelik, demir, kompozit ve pvc camlarda kullanılabilecek pek çok farklı modeli bulunmaktadır.


Manyetik şifreli kapı alarmı sistemlerinde kullanılmakta olan dört farklı cihaz türü bulunmaktadır. Bu cihazlar; standalone manyetik şifreli kapı alarmı, online manyetik şifreli kapı alarmı, offline manyetik şifreli kapı alarmı ve panelli manyetik şifreli kapı alarmı. Standalone manyetik şifreli kapı alarmı, bilgisayarlardan bağımsız olarak çalışmasına devam eden cihazlardır. Bu cihazlar, sabotaj alarmı durumunda alarm verebilmektedir. Bu cihazlara kart tanımlaması yapmak için öncelikle master kart tanıtılması gerekmektedir. Master kart okutulmadan kart tanıtılması mümkün değildir. Bu cihazları turnike üzerinde de kullanabilirsiniz. Online manyetik şifreli kapı alarmı cihazları da bilgisayarlar açıkken çalışmasına devam eden cihazlardır. Bu cihazlar, kontrollü geçiş yapabilmek için de harika yöntemdir.

Panelli manyetik şifreli kapı alarmı sistemlerinde kullanılan cihazlar da aptal terminal olarak adlandırılmaktadır. Aptal terminaller, çalışmalarına panel yardımı ile devam ederler. Bir panele 4, 8 veya 16 adet kart tanımlaması yapılabilmektedir. Bu sistemlerde kullanılmakta olan cihazlara kart tanımlaması yaptıktan sonra kartları, beş ile on beş santimetre mesafeden cihazlara yaklaştırmak yeterli olacaktır. Cihazlar kartları okuyarak kolayca geçiş olanağı sunacaktır.

Offline manyetik şifreli kapı alarmı sistemlerinde kullanılmakta olan cihazlar ise adından da anlaşılacağı gibi çalışmalarına bilgisayarlardan bağımsız olarak devam etmektedirler. Offline manyetik şifreli kapı alarmı cihazları genellikle personel takip sistemlerinde çok sık olarak tercih edilirler. Bu cihazların kayıt kapasiteleri bin ile on bin arasında değişiklik göstermektedir. Yani geçiş yapacak olan kişi sayısı ne olursa olsun, uygun kapasiteli bir cihaz bulabilmek mümkün olacaktır. Bu cihazların pek çok modelinde zil çaldırma özelliği de bulunmaktadır. Zil çaldırma özelliği sayesinde cihazın zili belirli bir zaman dilimine ayarlanarak o zaman diliminde çaldırılabilir ve böylece paydos ve mola saatlerinde toplu olarak hareket edilebilmektedir.

Manyetik şifreli kapı alarmı sistemleri fiyatları da Strike markasının Türkiye dağıtıcılığını yaptığımız için oldukça uygundur. Satın almak için daha fazla zaman kaybetmeden bize ulaşabilirsiniz.

perkotek.comAşağıdaki dosyalardan size uygun olanı seçerek bilgisayarınıza indirebilirsiniz... Bilgisayarınızın güvenliği için lütfen indirdiğiniz dosyaları virüs taramasından geçiriniz! İşletmemiz hiçbir sorumluluk kabul etmemektedir!


perkotek.com Ürün Yazılımları
 Dosya Adıİşlem


Görmeniz Gereken Diğer Ürünler