perkotek.com
Kullanıcı Adı
Şifre
Şifrenizi mi unuttunuz?Bayilik için tıklayınız!
Şifrenizi sistemimizde kayıtlı eposta adresinize göndermek için aşağıdaki bilgileri eksiksiz doldurarak formu gönderin!

E-posta Adresiniz...
Not: Sistem gönderim sonrası şifrenizi değiştirecektir...

MESAİ TAKİP SİSTEMİ

Personel mesai takip sistemi, personel takibi yapmak amacıyla günümüzde sıkça kullanılan bir sistemdir. Mesai takip sistemi peki nelerden oluşmaktadır? Şöyle ki; bu sistemler, ihtiyacınıza göre kullanacağınız cihaz, personel takip yazılımı ve diğer sistemlerden meydana gelir. Diğer sistemler, bariyerler ve turnikelerdir. Öncelikle pdks cihazlardan bahsedelim. Pdks cihazlar; yüz tanıma cihazları, parmak izli geçiş kontrol terminalleri ve kartlı geçiş sistemlerinden meydana gelmektedir. Tüm bu cihazlar ile modeline göre turnike ve bariyerlere tetik vermek mümkündür. Peki, personel devam kontrol çizelgesi nedir? Mesai takip sistemi puantaj hesaplama işlemi, parametrik olarak çizelgelere dayanmaktadır. Yani mesai takip sistemi kontrol çizelgesi parametreleri firmalara özel olan çalışmaların tanımlanmasıdır. Firmanızın çay veya yemek molaları, fazla mesaileri, gösterilen toleranslar, çalışma saatleri, verilen molalar ve paydos saatleri, günlük personel devam kontrol çizelgenizde yer almaktadır. Eğer personel mesai takip vardiya sistemi ile çalışan bir firmaysanız, vardiya düzenleri de haftalık mesai takip sistemi kontrol çizelgesinde yer almaktadır. Personel devam çizelgesinin en önemli grubu, personellerin oluşturduğu gruptur. Personeller, kullanılan personel devam kontrol cihazı ile kaydedilirken; personel bilgileri veri tabanına aktarılmaktadır. Personeller, giriş – çıkış yaptıklarında bu bilgiler de veri tabanına iletilmektedir. Bu giriş ve çıkış bilgilerine bakılarak hesaplama işlemleri yapılmaktadır. Bu hesaplama şu şekilde yapılır; öncelikle personel grubuna bakılarak vardiya düzenlemeleri tespit edilmektedir. Bu çizelgeler, (vardiya içeren) haftalık düzenlemelerdir. Olası vardiya çizelgelerine bakılarak da günlük personel devam kontrol çizelgesi üretilmektedir.

Günlük çizelgelerde eksik çalışma, fazla çalışma ve normal çalışma hesaplamaları yapılmaktadır. Günlük çizelgeler haftalık çizelgeleri oluşturduğu gibi haftalık çizelgelerde personel gruplarını oluşturmaktadır. Personel grupları, bireyler için personel kartlarından, kayıtlı parmak izi yahut yüz algoritmalarından meydana gelmektedir. Personel mesai takip programı, personel takibi yapmak için kullanılan bir programdır. Programın kullanımı çok basit. Öncelikle pdks (personel devam kontrol sistemi) cihazı tercih etmeniz gerekmektedir. Bu cihazı seçerken öncelikle çalışan sektöre, personel sayısına vs. özelliklere bakılması gerekir. Cihaz seçimi yapıldıktan sonra da mesai takip sistemi programı ile birlikte uyumlu olarak kullanılarak hızlı ve kolay bir şekilde personel takibi yapılabilmektedir. Personel mesai takip sistemi programında kullanıcı adı ve parolası istediğiniz gibi değiştirilebilmektedir. Programın yetkilendirme özelliği sayesinde birden fazla yetkilendirme özelliği sayesinde birden fazla gruba ya da kişiye yetki de verilebilir.

Genel olarak bu özelliklere sahip olan personel devam kontrol programımız, sürekli olarak güncellenmekte ve kullanımı iyileştirilmektedir. Sık sorulan bir diğer soruya da yanıt verelim. “Hangi pdks cihazı tercih edeceğim?” Hangi mesai takip sistemi cihazı tercih edeceğiniz tamamen sizin isteğinize kalmış olmakla birlikte, satış müdürlerimizle iletişim kurduğunuz takdirde tabii ki sizleri ihtiyacınıza en uygun cihaz ile buluşturacaklardır. Ancak tabii ki ihtiyaçlarınızı bilmeden de bir tavsiye verebiliriz. Bunun için bizi aramanız gerekmektedir. 0850 811 80 00 numarasını tuşlayarak bizimle irtibata geçebilirsiniz.

perkotek.comAşağıdaki dosyalardan size uygun olanı seçerek bilgisayarınıza indirebilirsiniz... Bilgisayarınızın güvenliği için lütfen indirdiğiniz dosyaları virüs taramasından geçiriniz! İşletmemiz hiçbir sorumluluk kabul etmemektedir!


perkotek.com Ürün Yazılımları
 Dosya Adıİşlem


Görmeniz Gereken Diğer Ürünler