perkotek.com
Kullanıcı Adı
Şifre
Şifrenizi mi unuttunuz?Bayilik için tıklayınız!
Şifrenizi sistemimizde kayıtlı eposta adresinize göndermek için aşağıdaki bilgileri eksiksiz doldurarak formu gönderin!

E-posta Adresiniz...
Not: Sistem gönderim sonrası şifrenizi değiştirecektir...

METAL DEDEKTÖRLERİ

Metal dedektörleri, metal tespiti yapmak amacıyla kullanılan dedektörlerdir. Bu dedektörlerin üç farklı modeli bulunmaktadır. Kapı tipi metal dedektörleri, el tipi metal dedektörleri ve x ray bagaj arama metal dedektörleri… Kapı tipi metal dedektörleri, kapıların giriş alanlarına konulan dedektörlerdir. Bu dedektörler; bıçak, silah, tabanca gibi tüm kesici ve delici aletleri tespit edebilmenizi sağlamaktadır. Üstelik hassasiyet ayarları sayesinde bozuk para, kemer, anahtar gibi nesneleri de hassasiyet ayarını düşürerek görmezden gelebilirsiniz. Yüksek hassasiyet ile çalıştırdığınızda küçük metallere de tepki verebilmektedir. Ayrıca uzaktan kumanda kontrollüdür. Bu sayede ayarlarını kumanda ile de yapabilirsiniz. Farklı olan hassasiyet seviyeleri sayesinde en uygun geçiş alarmı da ayarlanabilmektedir. Kapı tipi metal dedektörleri, ateşe ve suya karşı da dayanıklıdır. Parazit dengeleyicisi sayesinde ilk açıldıkları sırada etrafındaki metal yoğunlukları setlenebilmektedir. Böylece her açılmasında o metallere tepki vermeyecektir. Dedektörün içerisinden geçiş yapan kişi sayısı da dedektörün ekranında görüntülenebilmektedir. Ayrıca dedektörün gün içerisinde kaç defa alarm verdiğini de görüntüleyebilmek mümkündür. Bir metal yaklaştırıldığında ışıklı ve sesli olarak uyarı verebilmektedir. Metalin sol veya sağ yahut orta kısımda mı olup olmadığını da tam olarak tespit edebilir. Ayrıca kapı tipi metal dedektörlerinde alarmın ses seviyesi de ayarlanabilmektedir. Üstelik kurmak ve kaldırmak çok basittir. Bunun için sadece on dakika gibi çok kısa bir süre yeterli olacaktır.

El tipi metal dedektörleri, bir metal yaklaştırıldığında bu metali çok küçük ise yakından büyük ise uzaktan tespit edebilir. Metal tespiti yaptığında da titreşimli olarak uyarı vermektedir. Üstelik el tipi metal dedektörleri, demir olan metalleri ve diğer metalleri birbirinden ayırabilmektedir. Dedektörün bataryası azaldığında da düşük batarya tepkisi vermektedir. Ayrıca bu dedektörlerin hassasiyet ayarını da yapabilmek mümkündür. Deri kılıfları, kolay bir kullanım sunmaktadır. Opsiyonel olarak da şarj edilebilir bir özelliğe sahiptir. Sağlam ve ergonomik tasarımı, geniş tarama alanlarında kullanılabilmesinin kapılarını aralamaktadır. Gelişmiş teknoloji ile üretilmiş olan el tipi metal dedektörleri, yüksek seçicilik ve duyarlılığa sahiptir. Özellikle de alışveriş merkezlerinde veya sitelerde görev yapan güvenlik görevlileri sıkça el tipi metal dedektörleri kullanmaktadır.

X ray bagaj arama ve bagaj tarama metal dedektörleri, güvenliğin üst düzey olması gereken alanlarda kullanılan dedektörlerdir. Belediyeler, hava alanları, askeriyeler, kamu kurum ve kuruluşları, plazalar ve iş merkezlerinde sıkça kullanılmaktadır. Çünkü bu alanlar, güvenliğe en çok ihtiyaç duyulan alanlardır. Bu dedektörler ile paket, bavul ve çanta gibi eşyaların içerisini açmadan taraması yapılabilmektedir. Xray metal dedektörlerinin tarama yapması organik ve inorganik madde ayrımı yaparak gerçekleşmektedir. Organik maddeler atom numarası 10 ve altında olan maddelerdir. Xray cihazlarının renkli ekranlarında turunu renkli olarak görüntülenmektedirler. İnorganik maddeler ise atom numarası 18 ve üzeri olan maddelerdir. Bu elemetler, x ray cihazı ekranlarında mavi renkli olarak görünürler. Atom numarası 10 ile 18 arasında olan elementler ise xray cihazı ekranlarında yeşil renkli olarak görünürler ve bu elementlere karışık grup elementi denilmektedir. Ekranlarda bu nesnelerin renkli olarak görünmesi metal tespitini çok daha hızlı ve kolay olarak yapabilmeyi sağlamaktadır.

Metal dedektörleri genel olarak bu özelliklere sahiptirler. Kullanımları ve kurulumları oldukça basittir. Daha geniş bilgi almak ya da yerinde inceleme yapmak isterseniz sizi Perkotek Plaza’ya bekleriz. Plazamızda satış yaptığımız tüm metal dedektörleri yerinde inceleme fırsatı bulabilirsiniz. Metal dedektörleri ile 7/24 güvende olacaksınız!

perkotek.comAşağıdaki dosyalardan size uygun olanı seçerek bilgisayarınıza indirebilirsiniz... Bilgisayarınızın güvenliği için lütfen indirdiğiniz dosyaları virüs taramasından geçiriniz! İşletmemiz hiçbir sorumluluk kabul etmemektedir!


perkotek.com Ürün Yazılımları
 Dosya Adıİşlem


Görmeniz Gereken Diğer Ürünler