perkotek.com
Kullanıcı Adı
Şifre
Şifrenizi mi unuttunuz?Bayilik için tıklayınız!
Şifrenizi sistemimizde kayıtlı eposta adresinize göndermek için aşağıdaki bilgileri eksiksiz doldurarak formu gönderin!

E-posta Adresiniz...
Not: Sistem gönderim sonrası şifrenizi değiştirecektir...

MİFARE KART OKUYUCU

Kartlı geçiş sistemleri, oldukça geniş bir kullanım alanına sahip olan sistemlerdir. Kart tanıma teknolojisi ile çalışmasını sürdüren kart okuyucular, günümüzde giderek daha çok tercih edilmeye başlanmıştır. Özellikle kapı açma sistemi olarak çok sık tercih edilen kart okuyucuların farklı modelleri bulunur. Farklı tarz kart okuyucular, mifare kart okuyucu ve proximity kart okuyucu olarak ikiye ayrılmıştır. Kart okuyucu cihazın hangi kart modelini okuyacağı, tamamen kişinin kullanmak istediği kartlı cihaza göre değişiklik gösterir. Kendi içinde standalone kart okuyucu, panelli kart okuyucu, online kart okuyucu ve offline kart okuyucu olarak ayrılmaktadır. Standalone mifare kart okuyucular bilgisayardan bağımsız olarak çalışmaktadırlar. Bu cihazlara kart tanımlaması yapabilmek için öncelikle master kart okutulması gerekmektedir. Master kart okutulduktan sonra akabinde de kart tanımlaması yapılabilmektedir.  Kart tanımlaması yapıldıktan sonra da cihaz geçiş yapılmasına olanak tanımaktadır. Kart okuyucu cihazların tetik süresini dilediğiniz gibi ayarlayabilmeniz mümkündür. Standalone mifare kart okuyucu tetik olarak kuru kontak vermektedir. Yani elektronik kapı kilidi, manyetik kapı kilidi ve elektromanyetik kapı kilidi ile tetiklenebilmektedir. Ayrıca sabotaj yapılması gibi durumlarda, alarm vererek de kendini kapatabilme özelliğine sahiptir. Standalone mifare kart okuyucuların aynı zamanda proximity kart okuyucu ve su geçirmez olan modelleri de bulunmaktadır.

Offline kart okuyucularda bilgisayarın sürekli olarak açık olmasına gerek yoktur. Okutulan ve tanıtılan tüm kart bilgileri cihazın hafızasında saklanabilmektedir. Ayrıca isterseniz offline kart okuyucularda kartlara istediğiniz zone’leri tanımlayarak hangi kart ile hangi saatlerde veya hangi günlerde kullanılabileceğini de detaylandırabilirsiniz. Offline kart okuyucu cihazlar, kendileri bir panel görevinde olduğu için çalışmaları esnasında bir panele ihtiyaç duymazlar. Bu cihazlara kart okutulduğunda kişi bilgileri cihazın ekranında gösterilmektedir. Panelli kartlı geçiş kontrol cihazlarında ise geçiş yapabilmek için panele ihtiyaç duyulur. Panelli mifare kart okuyucu cihazlar, aptal terminal olarak da adlandırılmaktadır. Aptal terminallere tanıtılan tüm kartların bilgisi panel üzerinde tutulmaktadır. Herhangi bir takip programı ile kullanıldıklarında da tüm bilgiler panel aracılığı ile programa iletilmektedir. Online mifare kart okuyucularda ise kartın kullanılabilmesi için bilgisayarın sürekli olarak açık olması gerekmektedir. Tüm geçiş kısıtlamaları, geçiş yetkileri, geçiş tanımlamaları uyumlu olarak kullanılan program üzerinden tanımlanabilmektedir.

Mifare kartların içerisinde yer alan akıllı çipler ile gerekli olan tüm bilgiler tutulmaktadır. Mifare kart basım esnasında tüm bu bilgiler, kart okuyucuya aktarılmaktadır. İşletmenizze yapılacak olan giriş ve çıkışları mifare kart okuyucu ile kontrol altında tutabilirsiniz. Mifare kartlar; personel tanıtım kartı, etkinlik giriş kartı, emniyet kartı, öğrenci kartı, hastane kartı, hediye kartı, kimlik kartı, mağaza kartı, müşteri kartı ve otel kartı olarak da kullanılmaktadır. Mifare kartların en büyük özelliği diğer kartlı sistemlere göre daha büyük avantajlar sağlamasıdır. Mifare kartların kopyalanabilmeleri neredeyse imkânsız olduğundan dolayı oldukça güvenilirdir. Kartın okutulabilmesi için cihaza temas etmesine gerek yoktur. Böylece asla deformasyon veya sürtünme gibi sorunlarla da karşılaşmazsınız.

Mifare kart okuyucu cihazlarda kullanılan mifare kartlar, 13,56 mhz frekans ile çalışmasını sürdürmektedir. Mifare kart okuyucuların kullanımları o kadar basittir ki, kısa bir eğitim alan herkes program ile kontrol edebilecektir. Kart okuyucuların biraz da kayıt kapasitesinden bahsedelim. Mifare kart okuyucuların kayıt kapasiteleri cihazdan cihaza göre farklılık göstermektedir. Mesela personel takip programı ile birlikte kullanılacağını varsayalım. Personel sayınız ne kadar ise kartlı cihazın da kayıt kapasitesi o kadar olmalıdır. Ayrıca firmamız tarafından satışa sunulmuş olan kartlı cihazlar ile aynı zamanda şifreli geçiş yapabilmekte mümkündür. Şifreli olarak giriş yapılabilmesi, cihazın kayıt sayısını da arttırmaktadır.

Perkotek Teknoloji tarafından satışa sunulmuş olan Strike mifare kart okuyucu fiyatları oldukça makuldür. Bunun nedeni firmamızın Strike kartlı geçiş sistemleri Türkiye distribütörü olmasıdır. Türkiye dağıtıcısı konumunda olduğumuz için her daim en uygun fiyat teklifi sunulmaktadır. Mifare kart okuyucu fiyatları hakkında detaylı bilgi almak için 0850 811 80 00 numarasını tuşlayabilirsiniz. Ayrıca isterseniz web sitemizin iletişim bölümünden de bizimle iletişime geçebilirsiniz. Özellikle kapı açma sistemi ve personel takip sistemi olarak tercih edebileceğiniz mifare kart okuyucu cihazlar Perkotek’te!

perkotek.comAşağıdaki dosyalardan size uygun olanı seçerek bilgisayarınıza indirebilirsiniz... Bilgisayarınızın güvenliği için lütfen indirdiğiniz dosyaları virüs taramasından geçiriniz! İşletmemiz hiçbir sorumluluk kabul etmemektedir!


perkotek.com Ürün Yazılımları
 Dosya Adıİşlem


Görmeniz Gereken Diğer Ürünler