perkotek.com
Kullanıcı Adı
Şifre
Şifrenizi mi unuttunuz?Bayilik için tıklayınız!
Şifrenizi sistemimizde kayıtlı eposta adresinize göndermek için aşağıdaki bilgileri eksiksiz doldurarak formu gönderin!

E-posta Adresiniz...
Not: Sistem gönderim sonrası şifrenizi değiştirecektir...

Otel Kapı Kilidi ve Otel Odası Kartla Giriş Sistemi


Tatil köyü, rezidans, butik otel ve yıldızlı otel odalarının kapılarında kullanılan GUSTAVO Otel kapı kilit sistemleri sağlamlığı ve yüksek teknolojisi ile hatasız olarak çalışır. Temic ve Mifare kartları okuyabilen otel kapı kilit sistemleri, değişik materyal ve kilit mekanizmalarına sahiptir. Pil ile çalışan oda kilitleri son 100 geçiş de uyarı vererek pilinin değiştirilmesinin gerektiğini bildirir. Böylece pil bitmesi gibi sebeplerle kullanım aksamayacaktır. Otel kapı kilit sistemlerinin orijinal pilleri ile 25.000 geçişe imkân sağlanmaktadır. Üstelik kilidin pili bitmiş olsa bile mekanik anahtar ile açılabilir. Yani 7/24 kusursuz kullanım için her şey düşünülmüştür.

Otel kapı kilit sistemlerini kullanırken resepsiyon görevlilerine “kart encoder” yani kart kodlayıcı verilmektedir. Resepsiyonda bulunan görevliler kart encoder ile otel müşterisinin hangi tarih aralığında odayı kullanabileceği kartın içerisine yazarlar. Örneğin; müşteri oteli ayın üçünden dokuzuna kadar kullanacak gibi. Ayın dokuzu, yani kullanım süresinin bitiş tarihinden sonra kart artık oda kilidini açmayacaktır.  Bu sayede müşterilerin sadece odayı kiraladıkları süre zarfında odayı kullanabilmeleri sağlanacaktır. Otel kapı kilidi sistemlerinde kullanılan kartların kaybolması, çalınması ya da tahriş olmaları gibi durumlarda resepsiyon görevlileri, hali hazırda kullanılmakta olan kartları iptal edebilirler ve bunun yerine yeni kartlar tanımlayabilirler. Bu kartların üzerine baskı da yapılabilir. Kartın üzerine yapılacak olan baskıda kartın kullanılacağı oda numarası veya otelin logosu ve ismi olabilir. Bu tamamen tercihinize kalmıştır. Otel kapı kilit sistemlerinde kullanılan otel oda kartına kontör yüklenerek otel müşterisinin otel içerisindeki aktivite ve alışverişlerinde para yerine bu kartla ödeme yapması da mümkündür. Böylece müşteriler odadan çıkarken yanlarına para almadan, aktivitelere katılma şansı yakalar ve eğlence esnasında kayıp riski de yaşamazlar.

Otel kapı kilit sistemleri kullanılan odalarda kullanılan “energy saver” müşterinin kodlanmış kartını takması ile birlikte oda içerisindeki elektrik, alarm, havalandırma yahut su tesisatını aktif hale geçirir. Energy saver sayesinde müşteriler odadan çıkarken ışığı ya da suyu kapatmayı unutması gibi durumlarda, kartlarını odadan çıkış yaparken almaları halinde, tüm enerji harcayan cihazlar kapanacaktır. Bu şekilde çok ciddi enerji tasarrufu sağlayan energy saverler, enerjinin ve suyun israfını engelleyerek oteli gereksiz masraflardan kurtarır. Otel kapı kilit sistemleri ve energy saver kullanılan otellerde, gözle görülür enerji tasarrufu sağlanmıştır. İstenirse oda kartına kontur yüklenerek otel müşterisinin otel içerisindeki aktivite ve alışverişlerinde para yerine bu kartla ödeme yapması sağlanır. Aşağıdan Türkiye Distribütörü olduğumuz modelleri inceledikten sonra bizi arayarak, ihtiyacınız için en uygun otel kilit sistemlerinin fiyat teklifini alabilirsiniz.

Sağlamlığı ve kalitesi ile dikkatleri üzerine toplayan otel kapı kilit sistemleri kilitleri, kullanıma sunulmadan önce defalarca test edilmiştir. Böylece olası tüm sorunlar ortadan kaldırılmıştır. Kullanılan kartları oldukça hızlı okuyarak, kolay geçiş imkanı sunmaktadır. Kullanımı oldukça basit olduğundan ötürü de her müşteri kolayca otel kapı kilit sistemlerini kullanabilecektir. Perkotek Teknoloji A.Ş. olarak kurulduğumuz günden bugüne dek Gustavo otel kapı kilit sistemleri Türkiye distribütörlüğü yapmaktayız. Bu sebepten ötürü de bu kilitlerin fiyatları firmamızda oldukça uygundur. Dışarıdan satın alarak neden çok yüksek meblağlar ödemek zorunda kalasınız ki? Günümüzde her geçen gün beş yıldızlı otellerden butiklere varana kadar her yerde çok daha geniş bir kullanım alanı yakalayan otel kapı kilit sistemleri, müşterilerin otelinizdeki güvenliğe güvenerek tekrar tekrar konaklamaları için kullanacaklar. Tek yapmanız gereken telefon numaralarımızı tuşlayarak bizimle iletişime geçmek. En kaliteli otel kapı kilit sistemleri sayesinde artık otel odaları %100 güvenli!

Otel Kapı Kilit Sistemleri Nedir?

Otel kapı kilit sistemi otel ve ofis kiralama merkezleri için tasarlanmış kilit sistemleridir. Set halinde olan otel kilit sistemi direk kapılara montajlanarak kullanılmaktadır. Otel kapı kilidi sayesinde eski tip anahtarlı sistemden kurtulup yeni modern elektronik kilit sistemine geçmiş olursunuz. Böylelikle müşterilere daha iyi hizmet sunmuş olursunuz.

Otel Kapı Kilit Sistemleri Nerelerde Kullanılır?

Otel kapı kilit sistemi genel olarak otellerde kullanılmaktadır. Büyük oteller zincirinden tutun butik otellere kadar birçok yerde kullanılmaktadır. Ofis kiralama merkezleri de otel kapı kilit sistemi kullanarak müşterilerine hizmet vermektedir. Otel kapı kilit sistemleri ofis kapıları içinde kullanılabilmektedir.

Otel Kapı Kilit Sistemlerinin Çalışma Mantığı Nedir?

Otel kapı kilit sitemleri herhangi bir elektrik veya bilgisayar bağlantısı olmadan pilli sistemle çalışmaktadır. Bilgisayar ve kart okuyucu aracılığıyla kapı tanımlamaları yapılır ve kapılar kullanıma hazır hale gelir. Bu işlemlerden sonra misafirlere konaklama tarihi boyunca geçerli olacak misafir kartı vererek otel kapı kilit sisteminden sorunsuz geçi yapmasını sağlayabiliriz. Bir otel kapı kilit sistemine birden fazla misafir kartı tanımlayarak geçiş yapma imkanı sağlamış oluruz. Misafirler otelden ayrılırken kartı teslim ederler ve bu kartları pasif hale getirerek başka misafirler için tekrar aktif hale getirebiliriz.

Neden Kartlı Otel Kapı Kilit Sistemleri?

 
Güvenlik: Kartlı kilit sistemleri, şifrelenmiş bilgilerle çalışır. Bu, yetkisiz kişilerin kolayca erişim sağlamasının önüne geçer. Aynı zamanda kaybedilen veya çalınan kartlar hızla iptal edilebilir, böylece güvenlik riski ortadan kalkar.
 
Kullanıcı Dostu: Kartları kullanmak, geleneksel anahtar kullanmaktan çok daha kolaydır. Kartları cüzdana, cebimize koyabilir ve rahatça taşıyabiliriz.
 
Maliyet Etkili: Kurulum maliyetinin akabinde yüksek bir başka maliyet ile karşılaşılmaz. Özel bir bakım gerektirmez sadece belirli aralıklarda otel kilidinin pillerini değiştirmek yeterlidir. Etkin avantajları göz önünde bulundurulduğunda aldığı paranın hakkını fazlasıyla veren sistemlerdir.
 
Enerji Tasarrufu: Bazı kartlı kilit sistemleri, odaya girdiğinizde enerji tasarrufu sağlar. Odaya giriş yapıldığında enerji aktif hale gelir ve çıkış yapıldığında enerji kesilir. Bu, otel için önemli bir enerji tasarrufu sağlar.

İlgili Kelimeler: Otel kapı kilidi, enerji saver, otel kilit sistemleri, otel kilidi, otel kapı kart sistemleri, otel kapı kilit sistemleri, otel kart sistemi, otel energy saver fiyatları, otel kapısı kartlı sistem, kartlı otel kapı kilitleri fiyatları, otel odası kartlı sistem, otel kapı kart sistemleri fiyatları

Beraber Başka Hangi Ürünleri Kullanabiliriz?

Günümüzde teknolojinin hızla ilerlemesiyle birlikte otelcilik sektöründe de çeşitli yenilikler ve modern uygulamalar ortaya çıkmıştır. Bu yeniliklerden biri de kartlı otel kapı kilit sistemleridir. Geleneksel anahtar kullanımının zorluklarından kurtulan otel sahipleri ve misafirler için oldukça kullanışlı ve güvenli bir alternatif olan bu sistemler, konaklama deneyimini bir üst seviyeye taşımaktadır.

Otel kapı kilit sistemine ek olarak kullanabileceğimiz energy saver ürünü mevcuttur. Aslına bakılırsa otel kapı kilit sisteminden tamamen bağımsız olarak çalışsa da bu sistem aynı oda kartını kullanmaktadır. Buradaki amaç misafirin odaya girdiğinde elektrik sistemini aktif etmek ve odadan ayrılırken elektrik sistemini pasif hale getirmektir. Böylelikle oda kullanılmadığı zamanlarda açık unutulan ışıklar, televizyon klima gibi sistemlerin boşuna elektrik harcamasının önüne geçmiş oluruz. Buda işletme olarak kar marjınızın artmasına sebep olacaktır.

Otel Kapı Kilit Sistemlerinde Hangi Kart Kullanılmaktadır?

PERKOTEK firması olarak satışını sunduğumuz birçok otel kapı kilit sistemi mevcuttur. Bunlardan Gustavo 560 ve Gustavo 620 modelleri en çok tercih edilen modellerdendir.Gustavo 560 modeli temic kart ile çalışmaktadır. Gustavo 620 modeli ise mifare kart ile çalışmaktadır. Böylelikle mifare cihazla çalışan başka cihazlarda aynı kartı kullanabilirsiniz. Bu cihazlar personel takip sistemi veya asansör takip sistemindeki cihazlar olabilir.

Otel Kapı Kilit Sistemlerinde Personeller İçin Kart Mevcut mu?

Otel kapı kilit sistemlerinde misafir kartı haricinde master kart, bina kartı, kat kartı ve acil durum kartı tanımlayabilirsiniz. Master kart ile tüm tanımlı kapıları, bina kartı ile birden fazla bina varsa bina bazlı kapıları kat kartı ile de tanımlı katı açabilirsiniz. Yani kat görevlisi için tüm kapılar yerine kat kartı vererek sadece görevli olduğu katta kapı geçiş izni verebilirsiniz. Acil durum kartı ile de kart okutulan kapıları sürekli açık bırakabilirsiniz. Daha sonra tekrar kapıyı aktif hale yani kilitli hale almanız mümkündür.

Otel Kapı Kilit Sistemlerinde Rapor Almak Mümkün mü?

Otel kapı kilit sistemlerinde her modelde maalesef rapor almak mümkün değildir. Gustavo 560 modelinde kapıdan herhangi bir veri almak mümkün değildir. Gustavo 620 modelinde kapılardan rapor almak mümkündür. Mifare kart ile kapıdan geçişler alınıp programa aktarıldıktan sonra Otel kapı kilit sistemi programı aracılığı ile kimin hangi saatte kapıyı kullandığı bilgisi alınabilmektedir. Dilerseniz kapı bazlı, dilerseniz personel bazlı rapor alabilirsiniz.

Otel Kapı Kilit Sistemleri Ne Kadar Dayanıklıdır?

Otel kapı kilit sistemleri piyasaya sürülmeden önce mekanik ve motor testleri tamamen yapılmıştır. Otel kapı kilit sistemlerinin mekanik testi minimum 300.000, motor testi iste minimum 500.000 defa yapılmıştır.

Otel Kapı Kilit Sistemini Kendimiz Monte Edebiliriyiz?

Otel kapı kilit sisteminin montajı biraz incelik istediğinden profesyonel destek almanız tavsiye edilir. Kapı işi yapan marangozlardan bu iş için destek alabilirsiniz.

Otel Kapı Kilitlerinin Satış ve Teknik Servis Noktaları Nerelerdir?


GUSTAVO Otel kapı kilit sistemlerimiz teknik servise ihtiyaç duymadan 7/24 en yoğun ortamlarda çalışması hedeflenerek üretilmiştir. Sayış ve teknik destek verdiğimiz iller şunlardır; Adana, Adıyaman, Afyonkarahisar, Ağrı, Amasya, Ankara, Antalya, Artvin, Aydın, Balıkesir, Bilecik, Bingöl, Bitlis, Bolu, Burdur, Bursa, Çanakkale, Çankırı, Çorum, Denizli, Diyarbakır, Edirne, Elazığ, Erzincan, Erzurum, Eskişehir, Gaziantep, Giresun, Gümüşhane, Hakkari, Hatay, Isparta, İçel (Mersin), İstanbul, İzmir, Kars, Kastamonu, Kayseri, Kırklareli, Kırşehir, Kocaeli, Konya, Kütahya, Malatya, Manisa, Kahramanmaraş, Mardin, Muğla, Muş, Nevşehir, Niğde, Ordu, Rize, Sakarya, Samsun, Siirt, Sinop, Sivas, Tekirdağ, Tokat, Trabzon, Tunceli, Şanlıurfa, Uşak, Van, Yozgat, Zonguldak, Aksaray, Bayburt, Karaman, Kırıkkale, Batman, Şırnak, Bartın, Ardahan, Iğdır, Yalova, Karabük, Kilis, Osmaniye ve Düzce.

Kartlı otel kapı kilit sistemleri, modern otelciliğin vazgeçilmez bir parçası haline gelmiştir. Hem otel işletmecileri hem de misafirler için birçok avantaj sunmaktadır. Güvenliği, kullanım kolaylığı ve maliyet etkinliğiyle, bu sistemler konaklama deneyimini daha üst bir seviyeye taşımaktadır.

Teknolojik gelişmelere ayak uydurmak ve misafirlere en iyi hizmeti sunmak isteyen otel işletmecileri için kartlı otel kapı kilit sistemleri ideal bir çözüm sunmaktadır. Bu sistemlerin otelcilik sektöründe daha yaygın hale gelmesi beklenmektedir. Bu nedenle, otel işletmecileri bu teknolojiye yatırım yaparak işletmelerini bir adım öne taşıyabilirler.Görmeniz Gereken Diğer Ürünler