perkotek.com
Kullanıcı Adı
Şifre
Şifrenizi mi unuttunuz?Bayilik için tıklayınız!
Şifrenizi sistemimizde kayıtlı eposta adresinize göndermek için aşağıdaki bilgileri eksiksiz doldurarak formu gönderin!

E-posta Adresiniz...
Not: Sistem gönderim sonrası şifrenizi değiştirecektir...

OTOMATİK BARİYER

Otomatik bariyer, otoparklara yapılacak olan giriş ve çıkışların hem kontrollü hem de hızlı bir biçimde yapılabilmesi için kullanılmakta olan bariyerlerdir. Bu bariyerlerin kullanılacak olan iki farklı gövdeli modeli bulunmaktadır. Paslanmaz çelik gövdeli otomatik bariyer ve elektrostatik boyalı otomatik bariyer. Hangi bariyerin kullanılacak olduğu tamamen kullanılacak olan ortama göre değişir. Paslanmaz çelik olan otomatik bariyer, dış ortamlarda tercih edilir. Elektrostatik boyalı otomatik bariyer ise iç ortamlarda gönül rahatlığı ile kullanılabilmektedir. Kullanımları oldukça basit olan bu bariyerlerin MN otomatik bariyer, DZ otomatik bariyer ve MX otomatik bariyer olmak üzere üç farklı modeli bulunmaktadır. Bu bariyerlerden hangisinin kullanılacak olduğu, otoparkınızın giriş alanına göre değişmektedir. Çünkü tüm bu otomatik bariyer kol uzunlukları, her modelde farklılık göstermektedir. Otomatik bariyer kol uzunlukları; 3 metre, 5 metre, 6 metre ve ara uzunluklarda değişiklik göstermektedir. Kullanılacak olan otomatik bariyer kol uzunluğuna göre otomatik bariyer fiyatı değişiklik göstereceği için de bu bariyerler hakkında net bir bilgi veremeyiz. Ama DZ otomatik bariyer fiyatlarının, MN otomatik bariyer fiyatlarından çok daha uygun olduğunu söyleyebiliriz. Bu sayede her otoparkta bariyer olması hedeflenmiştir ve bu fiyatlar sayesinde de bu hedefe ulaşılabilmiştir.

Otomatik bariyer, butonlar ya da uzaktan kumanda ile kontrol edilebilmektedir. Buton kontrolünde iki farklı seçenek bulunmakta. Tek buton kontrolünde butona her basışta, bir sonraki geçiş moduna geçmektedir. Yani otomatik bariyer kolu açık ise kapanır, kapalı ise açılmaktadır. Çift buton kontrolünde ise bariyer kolunu açmak ve kapamak için iki farklı buton bulunmaktadır. Bir buton sadece kolu açarken, diğer buton sadece kapanmasına izin verir. Üstelik otomatik bariyer kolları üzerinde geceleri de görülebilen reflektör lambalar yer almaktadır. Böylece geceleri de otoparka giriş kolay olur. Ayrıca bariyer üzerinde kolun aşağı ve yukarı yönlü hareketi sırasında sürekli olarak yanıp sönen ikaz lambası yer alır. İkaz lambası sayesinde bariyer kolunu geceleri görmeniz çok daha kolay olmaktadır.

Otomatik bariyer, otomatik geçiş sistemi (ogs) ve hızlı geçiş sistemi (hgs) için de kullanılmaktadır. Otomatik bariyeri ogs veya hgs olarak kullanabilmek için; otomatik bariyer yazılımı, otomatik bariyer etiketleri, otomatik bariyer araç kontrol paneli, otomatik bariyer antenlerinin bir arada kullanılması gerekmektedir. Sistemi aktif hale getirmek için öncelikle otomatik bariyer ve otomatik bariyer anteninin araçların giriş yapacakları otopark girişlerine monte edilmesi gerekmektedir. Bu antenler, 50 metrelik alanlara kadar okuma yapabildikleri için araçların üzerinde yer alan etiketleri görmeleri oldukça kolay olacaktır. Araçların üzerine kullanılacak olan etiketlerin de kâğıt etiketler ve plastik etiketler olarak iki farklı modeli bulunmaktadır. Kâğıt etiketler araçların camlarında, sert plastik etiketler ise araçların plakalarında kullanılmaktadır. Bu etiketler sisteme araçların ruhsat bilgileri, plaka bilgileri vb. özellikler ile kayıt edilmektedir. Araçların etiketleri okutulduğunda, tanımlanan araç bilgileri otomatik bariyer araç geçiş kontrol paneline tcp – ıp bağlantısı kullanılarak gönderilmektedir. Etiket tanımlı ise otomatik bariyer kolunun açılmasına izin verilir ve kolayca geçiş yapılabilmektedir.

perkotek.comAşağıdaki dosyalardan size uygun olanı seçerek bilgisayarınıza indirebilirsiniz... Bilgisayarınızın güvenliği için lütfen indirdiğiniz dosyaları virüs taramasından geçiriniz! İşletmemiz hiçbir sorumluluk kabul etmemektedir!


perkotek.com Ürün Yazılımları
 Dosya Adıİşlem


Görmeniz Gereken Diğer Ürünler