perkotek.com
Kullanıcı Adı
Şifre
Şifrenizi mi unuttunuz?Bayilik için tıklayınız!
Şifrenizi sistemimizde kayıtlı eposta adresinize göndermek için aşağıdaki bilgileri eksiksiz doldurarak formu gönderin!

E-posta Adresiniz...
Not: Sistem gönderim sonrası şifrenizi değiştirecektir...

OTOPARK OTOMASYON

Otopark otomasyon sistemleri, otoparklara yapılacak olan giriş ve çıkışların kolayca kontrol altın alınabilmesi için kullanılmakta olan sistemlerdir. Bu sistemlerin kullanım alanları oldukça geniştir. Günümüzde sıklıkla site otoparklarında rastlamakta olduğumuz otopark otomasyon sistemleri, her geçen gün çok daha tercih edilir olup farklı birçok alanda kullanılmaya devam etmektedir. Alışveriş merkezleri otoparkları, apartman otoparkları, belediye otoparkları, fabrika otoparkları ve hava alanları otoparkları gibi birçok farklı alanda kullanılabilen otopark otomasyon sistemleri, otoparklara giriş ve çıkış yapan tüm araçların bilgilerini araç takip yazılımı üzerinde tutmaktadır.

Otopark otomasyon sistemleri; otopark anteni, otopark giriş çıkış kontrol paneli, araç cam ve kâğıt etiketleri ve otopark takip yazılımından oluşmaktadır. Bu sistemlerin aktif olarak kullanabilmek için öncelikle otopark otomasyon bariyeri ve otopark otomasyon antenlerinin montajının yapılması gerekir. Bunların montajı araçların giriş yaptığı alanlara yapıldıktan sonra her araca özel olarak etiketlerin tanımlanması gerekmektedir. Tanımlanacak olan etiketlerin kâğıt etiket ve sert plastik etiket olmak üzere iki farklı modeli bulunmaktadır. Sert plastik etiketler araçların plakalarında, kâğıt etiketler ise araçların camlarında kullanılmaktadır. Bu etiketler otopark otomasyon antenine tanıtılırken, araçların tüm bilgileri ile birlikte kayıt edilmesi gerekmektedir. Araçların plaka bilgileri, sahibi vb. bilgiler. Araçları antene yaklaştıklarında antenler etiketin bilgisini araç kontrol paneline iletmektedirler. Kontrol paneline bu bilgiler Tcp – Ip bağlantısı ile gönderilmektedir. Bu şekilde sistem tamamen aktif bir hale gelmektedir.  Geçiş yapmak isteyen araçlar antene yaklaştığında bariyer kolu açılarak geçiş izni vereceklerdir.

Otopark otomasyon bariyerlerinden bahsedelim. Bu bariyerlerin paslanmaz çelik ve elektrostatik boyalı gövdeye sahip olan modelleri bulunmaktadır. Paslanmaz çelik gövdeli olan bariyerler, suya karşı bir dayanıklılık gösterir. Bu sayede dış ortamlarda güvenle kullanılabilmektedir. Elektrostatik boyalı gövdeye sahip olan bariyerler ise iç ortamlarda tercih edilmekte olan bariyerlerdir. Tüm bu bariyerlerin kol uzunlukları genel olarak altı metre, beş metre, üç metre ve ara uzunluklarda değişiklik göstermektedir. Bu sayede otoparka giriş alanının ne kadar geniş olduğunun da bir önemi kalmayacaktır. Bu alanlara uygun bir kol uzunluğu, kollar kesilerek yapılabilecektir. Zaten akıllı kol olarak da bilinen bariyer kolları, altında herhangi bir cisim varsa bu cismi hissederek tepki verebilmektedir. Uzaktan kumanda ya da buton ile bariyer kolu tetiklense bile, altında araç var ise asla kapanmayacaktır.

Otopark otomasyon bariyerleri, uzaktan kumanda ya da buton ile kontrol edilebilir. Buton ile kontrolde tek buton kontrolü ve çift buton kontrolü olarak iki farklı seçenek bulunmaktadır. Üstelik bu bariyerler zaman kontrol özelliğine sahiptirler. Zaman kontrol özelliği sayesinde bariyer kolu belirli bir zamana ayarlanarak o zaman diliminde kapanması sağlanabilmektedir. Üstelik opsiyonel olarak akü ile de kontrol edilebilmektedirler. Akü sayesinde elektrik kesilse bile akü devreye girerek bariyerin kullanımına devam edilebilmektedir.

Otopark otomasyon sistemleri fiyatlarından bahsedelim. Aslında bu sistemler hakkında net bir bilgi verebilmek mümkün değildir. Ancak kullanılacak olan bariyerin modeline ve kol uzunluğu vb. özelliklerin bakılarak fiyatlar değişebilmektedir. Perkotek Teknoloji olarak Avax otopark otomasyon sistemleri Türkiye distribütörü olduğumuz için siz de çok uygun fiyatlara sahip olabilirsiniz. Fiyat teklifi almak için hemen şimdi bizi arayın!

perkotek.comAşağıdaki dosyalardan size uygun olanı seçerek bilgisayarınıza indirebilirsiniz... Bilgisayarınızın güvenliği için lütfen indirdiğiniz dosyaları virüs taramasından geçiriniz! İşletmemiz hiçbir sorumluluk kabul etmemektedir!


perkotek.com Ürün Yazılımları
 Dosya Adıİşlem


Görmeniz Gereken Diğer Ürünler