perkotek.com
Kullanıcı Adı
Şifre
Şifrenizi mi unuttunuz?Bayilik için tıklayınız!
Şifrenizi sistemimizde kayıtlı eposta adresinize göndermek için aşağıdaki bilgileri eksiksiz doldurarak formu gönderin!

E-posta Adresiniz...
Not: Sistem gönderim sonrası şifrenizi değiştirecektir...

OTOPARK SİSTEMLERİ

Otopark sistemleri denildiğinde ilk akla gelenler ücretli açık ve kapalı otoparklar olsa da mahalle hayatından uzaklaşılıp sitelerin artmasından da ortaya çıkan ücretsiz site yönetimlerine ait otoparklarda da kullanılabilmektedir. Ücretli otoparklarda bu sistemin uygulanması hem gerekli muhasebenin yapılmasını kolaylaştırmıştır hem de kötü niyetli çalışanların otopark sistemi bulanmayan işletmelerde sistemin açığını kendileri gibi kötüye kullanmalarının önüne geçmesini amaçlamaktır. Sadece bu kadarla da kalmayıp çalışanın iş yükünü hafifletmektedir. Nasıl hafifletildiğini gelenin ve gidenin sayısının aynı olduğunda oluşacak farkı soracaksanız, otoparkı kullanacak her kullanıcının otopark görevliyse kuracağı diyalog bir zaman kaybıdır. Burada zaman kaybının görevliyle geçirilen süre algılanmasın. Zaman kaybını gidermek otopark trafiğini de azaltacaktır. Yaşamınız boyunca bu durum bir kez olsun başınıza gelmiştir. Otopark girişinde bekleyen araçların yoğunluğundan dolayı oluşan kuyruklar herkesin canını sıkmıştır. Sadece kuyrukta bekleyenlerin değil tabi. Cadde ve sokaklara taşan bu kuyruklar günlük trafiği de etkilemektedir. Otopark sistemi uygulanması ise zaman kaybını azaltacağından bu kuyruk ve trafikler yoğunluğunu azaltacaktır. Otopark sisteminin avantajı tabi ki bu kadar değil. Otopark sistemlerinin uygulanmadığı otoparklarda her şey kontrol altında olmadığı için bütün yetki otopark görevlisine kalıyor. Bu otopark görevlisi de Mevlana gibi “ne olursan ol gel” düşüncesinde olursa, otoparkın kapasitesinin üstüne çıkılıyor ve otoparka giren kullanıcı yer bulamadığında mağdur durumda kalıyor. Hâlbuki otopark sistemleri kullanılıyor olsa, otoparkın kapasitesi belirli olacağından böyle bir mağduriyette yaşanmamış olacak. Otopark görevlisi ve kullanıcı arasında da olası bir tartışma meydana gelmeyecek. Ücretli otoparklarda durum budur. Avantajlarına daha örnek verilebilir, ama bu kadarı az da olsa bir fikir edinmeniz için yeterlidir. Bunlar zaten otopark sistemine bakış açınızı genişletecektir.

Gelelim ücretsiz otoparklardaki kullanımına; site otoparkları, apartman otoparkları, işletme otoparkları vb. yerlere. Denilebilir ki, bu otopark zaten ücretsiz giriş çıkışında bir ücret ödemiyorum, dolayısıyla oluşacak bir muhasebe yok veya oluşacak bir kuyruk, trafik yok. Evet, bu otoparkı kullanmak sizin zaten hakkınız olduğu düşünüleceği gibi bir ücretlendirme olmadığı için bir muhasebe oluşmayacak. Ama oluşacak trafik burada da karşımıza çıkıyor; çünkü bu otoparkları sadece kullanma hakkı olanlar dışında hakkı olmayanlarda kullanacaktır. Böylece herkes otopark görevlisiyle diyalog kurmak zorunda olacağından beklemeler meydana gelecektir. Oysaki otoparkı zaten kullanma hakkı olanlara ayrıcalık tanınıp abonelik sisteminde giriş ve çıkış yapılsa böyle bir durum yaşanamayacaktır. Bu da otopark sistemlerinin kullanılmasından geçiyor. Bu site ve işletmeler için geçerli, biraz daha küçük düşünülürse; apartmanlarda genellikle otopark görevlisi bulunmaz. Görevli bulunmadığından otoparkı kullanma hakkı olamayanların girişini engellemek için kullanılan bir yöntemdir. Sadece yetkisi olanlar giriş ve çıkış yapabilir ve yetkisi olmayanların müdahale edememesini sağlar. Böylece birçok şeyin önüne geçilmiş olunur.

Otopark sistemleri ayrıca kapasitesi az olan otoparklarda daire başına veya kişi başına araç sayısını kısıtlayarak oluşacak bir haksızlığında önüne geçilmiş olunuyor. Denilebilir ki, bu haksızlığı yapmak isteyen her türlü yapacaktır. Onun da çözümü otopark sistemlerine eklenecek ek özelliklerdir. Örneğin, kullanıcı otoparka giriş yapmış ve başka bir araçla tekrar girmek için abonelik kartı, etiketi, kumandası gibi giriş yetkisi sağlayan ürünüyle diğer araçla giriş yapmaya çalışacak; ama yapamayacak. Çünkü otopark sistemlerine eklenen kontrol özelliğin ile zaten o kullanıcının otopark sistemine kayıtlı kimliği yani aracı içeride göründüğünden, araç dışarı çıkış yapmadan tekrar giriş yapamayacaktır. Böylelikle oluşacak bir haksızlık ortadan kalkmış olacaktır. Otopark sistemleri fiyatları hakkında detaylı bilgi almak isterseniz, 0850 811 80 00 numarasını tuşlayarak bizimle iletişime geçebilirsiniz.

perkotek.comAşağıdaki dosyalardan size uygun olanı seçerek bilgisayarınıza indirebilirsiniz... Bilgisayarınızın güvenliği için lütfen indirdiğiniz dosyaları virüs taramasından geçiriniz! İşletmemiz hiçbir sorumluluk kabul etmemektedir!


perkotek.com Ürün Yazılımları
 Dosya Adıİşlem


Görmeniz Gereken Diğer Ürünler