perkotek.com
Kullanıcı Adı
Şifre
Şifrenizi mi unuttunuz?Bayilik için tıklayınız!
Şifrenizi sistemimizde kayıtlı eposta adresinize göndermek için aşağıdaki bilgileri eksiksiz doldurarak formu gönderin!

E-posta Adresiniz...
Not: Sistem gönderim sonrası şifrenizi değiştirecektir...
PARMAK İZİ KAPI

Parmak izi kapı sistemleri, kapılar tetik vermek ve kapılardan geçişlerin çok daha güvenli ve kontrollü yapılması için kullanılmakta olan sistemlerdir. Parmak izi kapı sistemlerinde kullanılmakta olan parmak izi okuyucuların pek çok farklı modeli bulunur. Bu modellerin kullanıcı kayıt hafızaları, log kapasiteleri, parmak izi okuma sensörleri, parmak izi okuma hızları, geçiş şekilleri, tetiklemeleri, görünüşleri vb. gibi birbirinden farklı özellikleri vardır.

Parmak izi kapı sistemlerinde kullanmak için parmak izi cihazı seçecekseniz, öncelikle cihazın kayıt kapasitesinin sizin kişi sayınızı karşılıyor olması gerekmektedir. Yani iki bin kişilik bir alanda bin kişi kapasitesine sahip olan bir cihaz kullanılmamalıdır. Bunun için de zaten uzman satış danışmanlarımız sizlere kullanacak olduğunuz alandaki kişi sayısından fazla kapasiteli parmak izi kapı cihazları sunmaktadır. Genellikle parmak izi kapı cihazlarında kayıt hafızası bin ile on bin kayıt arasında değişmektedir. Ek olarak kartlı ve şifreli geçiş yapma olanağı sunan cihazlarda da kayıt kapasitesi arttırılmıştır. Pek çok parmak izi kapı cihazlarında geçiş hızları da 0.1 saniye ile 0,5 saniye arasında değişmektedir. Yani parmak izlerini tanımlamak ve okuma çok hızlı bir şekilde gerçekleştirilebilmektedir. Parmak izi kapı cihazlarının kullanılacak olan alana yakışacak şık bir modelinin de tercih edilmesi gerekmektedir. Bunun için aynı özelliği sahip olan birden fazla cihazın arasından seçim yapılabilir.

Parmak izi kapı cihazları ile kapılara tetik vermek için öncelikle cihazların kapıların giriş veya tercihe göre aynı zamanda çıkış alanlarına montajının yapılması gerekir. Bu işlemden sonra da geçişine izin verilecek olan kişilerin parmak izlerinin cihaza tanımlanması gerekir. Tanımlama işlemi sırasında parmağın tüm çevresinin sensöre gösterilmesi gerekir. Parmak izi kapı cihazı zaten parmağınızı üç kere sensöre göstermenize dair size komut vermektedir. Parmak izi bu şekilde tanımlandıktan sonra kapılara uygun olarak kullanılabilecek kapı kilidinin ve beraberinde kullanılacak olan programın senkronize çalışabilmesi için ayarlarının yapılması gerekmektedir. Bu işlemden sonra parmak izi kapı cihazına parmak izi tanımlı olan her kişi okutma yaparak kolayca geçiş yapabilecektir.

Parmak izi kapı cihazları ile kilitleri bir arada kullanarak kapılara tetik vermek istemezseniz, parmak izi kapı kolu kilidini tercih edebilirsiniz. Parmak izi kapı kolu kilidinde parmak izi okuyucusu, kapı kolu ve elektronik kilit bir arada bulunmaktadır. Pil ile çalışmasına devam bu cihazlar, ortalama olan bin geçişe kadar orijinal pillerini kullanabilirler. Standart bir pil ile çalıştıklarından dolayı da pil bittiğinde değiştirerek çok daha kolay ve hızlı şekilde geçiş yapabilmek mümkün olacaktır. Zaten parmak izi kapı kolu kilidi, pilin bitmesine yakın olarak son yüz geçişte uyarı vererek pilin biteceğini belirtir ve böylece pil değiştirilerek 7/24 sorunsuz olarak kullanım sağlanmış olacaktır. Parmak izi kapı kolu kilidinde parmak izinin yanı sıra kartlı yahut şifreli olarak geçiş yapma imkânı sunulmuştur. Böylece geçiş şekli tercihe göre değiştirilir ve kayıt kapasitesi de artış göstermektedir. Bu cihazlar genellikle ofis odalarında ve gizli – girişi yasak olan depo kapılarında kullanılmaktadır.

Genel olarak parmak izi kapı cihazları ile kapıların açtırılması için büyük maliyetlere gerek yoktur. Parmak izi kapı cihazları fiyat teklifi için yapmanız gereken tek şey alanında tecrübeli ve uzman satış danışmanlarımız ile iletişime geçmek!

perkotek.comAşağıdaki dosyalardan size uygun olanı seçerek bilgisayarınıza indirebilirsiniz... Bilgisayarınızın güvenliği için lütfen indirdiğiniz dosyaları virüs taramasından geçiriniz! İşletmemiz hiçbir sorumluluk kabul etmemektedir!


perkotek.com Ürün Yazılımları
 Dosya Adıİşlem


Görmeniz Gereken Diğer Ürünler