perkotek.com
Kullanıcı Adı
Şifre
Şifrenizi mi unuttunuz?Bayilik için tıklayınız!
Şifrenizi sistemimizde kayıtlı eposta adresinize göndermek için aşağıdaki bilgileri eksiksiz doldurarak formu gönderin!

E-posta Adresiniz...
Not: Sistem gönderim sonrası şifrenizi değiştirecektir...

PARMAK İZİ NEDİR?

Parmak izi nedir? Parmak izi, parmakların uç kısımlarında yer alan izdir. Bu iz, kişilerin kolayca giriş ve çıkış yapmaları için kullanılmaktadır. Günümüzde özellikle personelleri takip etmek için kullanılmakta olan parmak izi okuma cihazları, personelleri takip etmenin yanı sıra aynı zamanda geçiş kontrol takibi, üye takibi, yemekhane takibi, tuvalet takibi ve öğrenci takibi yapabilmek için kullanılmaktadır. Bunun için ona uygun olan programın kullanılması gerekmektedir. Personel takibi yapabilmek için personel takip programı, üye takibi yapabilmek için üye takip programı, geçiş kontrol takibi yapabilmek için geçiş kontrol programı, tuvalet takibi yapabilmek için tuvalet takip programı ve yemekhane takibi yapabilmek için ise yemekhane takip programı kullanılmaktadır.

Parmak izi okuma cihazları, kişilerin parmaklarının uç kısımlarında olan izi okumakta olan cihazdır. Parmak izi, her insanın parmağında farklı bir algoritmaya sahip olmasından ötürü kişilerin birbirleri yerine parmak izi okutması mümkün değildir. Bu sayede de personel takibinde oldukça güvenilir bir hal almıştır. Personellerin birbirleri yerine parmak izi okutması ve geçiş yapması mümkün olmayacaktır. Üstelik bir cihaza on adet parmak izi okutması yapabilmek mümkündür. Böylece personellerin normalde kayıtlı olan parmaklarında kesik, çizik ya da deformasyon olması durumlarında kayıtlı olan diğer parmaklar ile geçiş yapılabilmektedir. Böylece geçişlerin 7/24 aksamadan devam edebilmesi mümkün olacaktır.

Parmak izi okuyucu cihazların en işe yarar özelliklerinden bir tanesi, bu cihazlar ile kapılara, turnikelere ve hatta bariyerlere tetik verilebilmesidir. Kapılara tetik vermek için kapılarda kilitlerin kullanılması gerekmektedir. Kapılarda kullanılacak olan kilitlerin her kapı yapısına uygun olan farklı modeli bulunmaktadır. Bu modeller sayesinde kapılarınız ahşap kapı, demir kapı, tahta kapı, pvc kapı ya da Amerikan kapı olsa bile her modeline kolayca tetik verebilirsiniz. Tabi ki her türlü kapının ağırlığına göre farklı modelleri bulunduğu için de kullanımda asla sorun yaşamayacaksınız. Turnikelere tetik vermek için ise bu cihazların turnikeler üzerinde kullanılması gerekmektedir.

Parmak izi okuma cihazlarının en büyük özelliklerinden bir tanesi, bu cihazların Türkçe ve sesli geri bildirim yapabilmesidir. Bu özellikleri sayesinde parmak izi okutulduğunda teşekkür ederek okuma yaptıklarını gösterirler. Parmak izi okunmadığında ise tekrar deneyin şeklinde bildirim verecektir. Üstelik bu cihazların pek çok modelinde kartlı ve şifreli geri bildirim özelliği de bulunmaktadır. Böylece her cihazın hem kayıt kapasitesi hem de geçiş şekli artış gösterebilecektir.

“Parmak izi nedir?” yanı sıra bu sistemler hakkında merak edilmekte olan bir diğer konu da bu cihazların fiyatlarıdır. Parmak izi okuma cihazlarının fiyatları, aslında kullanılacak olan modeline göre değişiklik göstermektedir. Ancak genel olarak fiyatları oldukça uygundur. Bunun sebebi, Perkotek Teknoloji ailesi olarak bu sistemlerin Türkiye dağıtıcılığını yapmamızdır. Bu sebepten bu cihazları firmamızdan oldukça uygun fiyatlara satın alabilirsiniz. Bunun için yapmanız gereken tek şey 0850 811 80 00 numarasını tuşlayarak alanında oldukça uzman ve profesyonel satış danışmanlarımızdan fiyat teklifi alabilirsiniz.

perkotek.com Aşağıdaki dosyalardan size uygun olanı seçerek bilgisayarınıza indirebilirsiniz... Bilgisayarınızın güvenliği için lütfen indirdiğiniz dosyaları virüs taramasından geçiriniz! İşletmemiz hiçbir sorumluluk kabul etmemektedir!


perkotek.com Ürün Yazılımları
  Dosya Adı İşlem


Görmeniz Gereken Diğer Ürünler

100.000'in üzerinde memnun müşteri referansı ile açık ara lider
Referanslarımızdan Bazıları