perkotek.com
Kullanıcı Adı
Şifre
Şifrenizi mi unuttunuz?Bayilik için tıklayınız!
Şifrenizi sistemimizde kayıtlı eposta adresinize göndermek için aşağıdaki bilgileri eksiksiz doldurarak formu gönderin!

E-posta Adresiniz...
Not: Sistem gönderim sonrası şifrenizi değiştirecektir...
perkotek.com
Türkiye Distribütörü
  • Açıklamalar
PARMAK İZİ OKUYUCU

Parmak izi okuyucular, üst düzey güvenlik sağlanması yahut insanları birbirinden ayırıp kayıt altına almak için günümüzde vazgeçilmez pdks cihazlar arasında yerini almıştır. Parmak izi okuyucu kullanarak günümüzde pek çok farklı alanda takip isteklerini karşılamak amacıyla kullanılmaktadır. Parmak izi okuyucu başta parmak izi personel takip sistemi, parmak izli yemekhane kontrol sistemi, parmak izli kapı açma, parmak izli fitness spor salonu takip sistemi ve üye takip sistemi olmak üzere birçok alanda kullanılmaktadır. Farklı modelleri ile ihtiyacınıza uygun çözümler sunabilmeyi başarmış olan parmak izi okuyucu ile takip istediğinize karar verdikten sonra ilk olarak tercih edeceğiniz cihazı belirlemeniz gerekir. Her cihaz kendine has özelliklere sahip olduğu için ihtiyacınızı karşılayacak olan en iyi modelin seçilebilmesi gerekmektedir. Genellikle bu parmak izi okuyucu kayıt hafızaları bin kayıt ile elli bin kayıt arasında değişir. Ayrıca pek çok modelde de kartlı yahut şifreli olarak geçiş özelliği yer alır. Bu geçiş şekilleri aynı zamanda kullanılacak olan cihazın kayıt hafızasının da arttırılmasını sağlamaktadır. Takip yapacağınız alana ideal olan parmak izi okuyucu seçimi yaparken cihazın dahili batarya, okuma hızı, zil çaldırması, dili, sesli bildirimi, renki ekranı gibi özellikleri arasında da seçim yapabileceksiniz. Eğer ihtiyacınıza uygun olan cihazı belirlemekte güçlük çekiyorsanız, alanında uzman ve profesyonel ekibimizden yardım alabilirsiniz. 

Parmak izi okuyucu, kişilerin benzersiz ve eşsiz parmak izini kullandığı için oldukça güvenilirdir. Parmak izi, her insanın her parmağında farklı bir varyasyonda olduğundan ötürü takip işlemleri sırasında kişilerin birbirleri yerine parmak izi okutması gibi bir durum söz konusu olmaz. Bu da günümüzde parmak izi okuyucuların çok daha geniş ve farklı alanlarda tercih edilmesini sağlamıştır. Sıkça işletmelerde personel takibi yapılmak amacıyla kullanılan parmak izi okuyucular; kamu kurum ve kuruluşlarında, belediyelerde, alışveriş merkezlerinde, plazalarda, holdinglerde, askeri alanlarda, ceza evlerinde, hava alanlarında, spor salonlarında, okullarda, yurtlarda, dersrhanelerde ve buna benzer birçok alanda kullanılabilmektedir. Tüm takip yazılımlarının uyumlu olarak parmak izi okuyucu ile kullanılabilmesi sayesinde her geçen gün de çok daha geniş alanlarda tercih edilmektedir. Bunun yanı sıra parmak izi okuyucu ile turnike, kapı kilitleri ve bariyerlerin tetiklenmesi, geçiş kontrollerinde muhteşem sonuçlar elde edilmesini sağladığı için tetiklemeler içi çok sık olarak tercih edilirler. 

Parmak izi okuyucu ile turnikelere tetik verebilmek için öncelikle ihtiyacınıza uygun olan parmak izi okuyucu seçilmesi gerekmektedir. Daha sonra da parmak izi okuyucuya kişilerin parmak izlerinin tanıtılması gerekmektedir. Bu işlemler sırasında geçişine izin verilecek olan kişinin on parmağının da cihaza tanıtılması mümkündür. "Peki, bunun ne gibi bir avantajı olacak?" dediğinizi duyar gibiyiz. Bir parmak izi okuyucuya bir kişinin on adet parmağını tanıtmak, geçiş yapılacak olan parmakta kesikler, çizikler ya yaralar olması gibi deformasyon yaşanan durumlarda, kayıtlı olan diğer parmakları okutarak geçiş yapabilme olanağı tanır. Bu da hızdan ve performanstan zarar etmeden güvenli takip işlemine devam edebilme anlamını taşımaktadır. Özellikle inşaat sektöründe çalışan kişileri takip etmek amacıyla kullandığınız parmak izi okuyucu, parmakların sürekli olarak deforme olması durumlarında okuma yapmakta güçlük çekebilir. Bu sebeple tüm parmakları kayıt etmek harika bir seçenektir. Bir diğer seçenek ise parmak izi okuyucuların kartlı ve şifreli geçişe olanak tanıyan modellerini kullanmaktadır. Bu sayede aynı alanda farklı departmanlarda yer alan kişileri takip etmek istemeniz gibi durumlarında eğer kullanılacak olan cihazların parmak izi okuyucu hafızası yeterli olmazsa, şifre ve kart kapasitelerinden faydalanılabilmektedir. 

PARMAK İZİ OKUYUCU İLE PERSONEL TAKİP

Parmak izi okuyucu genellikle personel takip programı ile birlikte personellerin takip edilebilmesi için kullanılmaktadır. Bunun için öncelikle yapılmas gereken şey, ideal cihazın seçilerek, personellerin giriş ve çıkış yaptıkları alanlarda yer alan duvarlara montajının gerçekleştirilmesidir. Tabi ki eğer geçiş kısıtlaması da sağlanacaksa, turnike tediği veya kapı tetiği verme özelliği bulunan parmak izi okuyucu ile turnikeler veya kilitler de bu alanlarda tercih edilebilir. Turnikeli parmak izi okuyucu ile personel takip etmek çok kolay bir yöntemdir. Öncelikle parmak izi okuyucunun turnike üzerine montajı gerçekleştirilir. Bu işlemden sonra da personellerin parmak izlerinin tanıtılması gerekir. Bilgisayara kurulu olan personel takip programı sayesinde cihaza hangi personelin saat kaçta giriş veya çıkış yaptığını görebildiğiniz gibi bu sürelere bakarak da ay sonları personellerin geç kalma veya erken çıkmalarını baz alarak ay sonları maaş hak edişlerini düzenleyebilirsiniz. Tek bir personel takip yazılımı ile birden fazla parmak izi okuyucuyu kontrol edebilirsiniz. Diyelim ki takip yapılacak olan işletmenizde üç adet giriş ve üç adet girişlerden farklı olarak çıkış alanı bulunuyor. Toplamda altı adet olarak kullanacağınız parmak izi okuyucuları, tek bir bilgisayar üzerinden yönetebilirsiniz. Üstelik programın kendi özelliği sayesinde personellerin hangi cihazlara parmak izi okutarak giriş ve çıkış yaptıklarını da tespit edebilirsiniz. 

Parmak izi okuyucu ile personel takip etmenin en büyük avantajlarından birisi, personellerin birbirleri yerine giriş ve çıkış yapmaları gibi durumların söz konusu olmamasıdır. Parmak izi teknolojisinin bu avantajı kullanılarak günümüzde personel takibi yapılan alanlarda yüzde yüz güvenlik elde edilebilmektedir. Personelleri takip edeceğiniz alanlara giriş ve çıkışlar çok yoğun olacaksa da tercih edeceğiniz cihazın, okuma hızının yüksek olması gerekmektedir. Bu sayede geçişlerin çok daha seri olarak yapılabilmesi sağlanmaktadır. Okutulan parmak izi bilgileri personel takip programına iletildiğinde, okutulan saatin bilgisi, hangi personel tarafından okutulduğu vb. bilgiler programda rapor haline getirilerek yetkili belirlenen mail adresine otomatik olarak iletilebilecektir. 

PARMAK İZİ OKUYUCU FİYATI

Parmak izi okuyucu ile üye takip programı, öğrenci takip programı, yemekhane takip programı, minibüs takip programı ve geçiş kontrol takip programından herhangi birini tercih ettiğinizde parmak izi okuyucu sistemi maliyeti değişiklik göstermektedir. Bunun sebebi cihaz maliyetlerinin yanı sıra, tercih edilecek olan programın maliyeti ve yanı sıra kullanılacak olan kapı kilidi, turnike ve bariyer gibi ürünlerin maliyetinin de cihaz fiyatlarına eklenmesidir. Ancak korkmanıza hiç gerek yok. Perkotek A.Ş. olarak kullandığımız tüm takip programları, bünyemizde çalışmakta olan uzman ve tecrübeli yazılımcılardan tarafından üretilmiştir. Bunun yanı sıra kullanılacak olan Strike kapı kilitleri, Avax turnike sistemleri, Avax bariyer sistemleri ve Magic Pass parmak izi okuyucu sistemleri Türkiye distribütörü konumunda olduğumuz için, kullanacak olduğunuz tüm sistemleri oldukça uygun fiyatlara mal edebilirsiniz.

Parmak izi okuyucu kapı kolu fiyatı da parmak izi okuyuculardan farklı olmaktadır. Parmak izi okuyucu kapı kolu, normal bir kapı kolu gibi kullanılmakta olan kollardır. Bu kollar; parmak izi okuyucu, kapı kolu ve elektronik kilitleri olmak üzere üç birleşik aksamdan meydana gelmektedir. Bu kollar, normal bir parmak izi okuyucudan farklı olarak elektrik ile değil, pil ile çalışmasını sürdürür. Yani elektrik kesilmesi gibi durumlarda çalışmasında hiçbir aksaklık söz konusu olmayacaktır. Parmak izli kapı kolu, standart bir pil ile bin defaya kadar geçiş yapma imkanı tanımaktadır. Pilin bitmesine yakın son yüz geçişte uyarı da verdiği için kullanıcı o süre zarfından pili değiştirerek hiç sorun yaşamadan kolayca kullanmaya devam edebilir. Üstelik tıpkı parmak izi okuyucularda olduğu gibi bu cihazlarda da bir kişinin on adet parmağını kayıt edebilme özelliği bulunmaktadır. Ayrıca kart ve şifre ile geçiş olanağı da sunmaktadır. Ortalama olarak parmak izi okuyucu kapı koluna 300 ile 500 adet parmak izi kayıt edilebilir. Bu kayıt kapasitesine göre de parmak izi okuyuculu kapı kilidi fiyatı değişebilmektedir. 

Parmak izi okuyucu cihaz fiyatı; parmak izi cihazının sensörü, tanıma kapasitesi, ekran özellikleri, bilgisayara bağlantı şekilleri ve log kapasitesine göre değişmektedir. Bu sebepten ve yukarıda belirttiğimiz sebeplerden dolayı parmak izi okuyucu cihazlar hakkında net bir fiyat bilgisi veremeyiz. Perktoek A.Ş. olarak Magic Pass markasının Türkiye distribütörü olan firmamız ile iletişime geçmeniz durumunda, firmanız için uygun parmak izi okuma cihazını tespit edip en ucuz fiyatlarla temin edebilirsiniz. Böylece ideal ve ihtiyacınıza en uygun olan çözümü, kampanyalı olarak da temin etme fırsatı yakalayabilirsiniz. 

perkotek.com Aşağıdaki dosyalardan size uygun olanı seçerek bilgisayarınıza indirebilirsiniz... Bilgisayarınızın güvenliği için lütfen indirdiğiniz dosyaları virüs taramasından geçiriniz! İşletmemiz hiçbir sorumluluk kabul etmemektedir!


perkotek.com Ürün Yazılımları
  Dosya Adı İşlem


perkotek.com Aşağıdaki dosyalardan size uygun olanı seçerek bilgisayarınıza indirebilirsiniz... Bilgisayarınızın güvenliği için lütfen indirdiğiniz dosyaları virüs taramasından geçiriniz! İşletmemiz hiçbir sorumluluk kabul etmemektedir!


perkotek.com Kullanım Kılavuzları
  Dosya Adı İşlem


perkotek.com Aşağıdaki dosyalardan size uygun olanı seçerek bilgisayarınıza indirebilirsiniz... Bilgisayarınızın güvenliği için lütfen indirdiğiniz dosyaları virüs taramasından geçiriniz! İşletmemiz hiçbir sorumluluk kabul etmemektedir!


perkotek.com Ürün Broşürleri
  Dosya Adı İşlem


perkotek.com Aşağıdaki dosyalardan size uygun olanı seçerek bilgisayarınıza indirebilirsiniz... Bilgisayarınızın güvenliği için lütfen indirdiğiniz dosyaları virüs taramasından geçiriniz! İşletmemiz hiçbir sorumluluk kabul etmemektedir!


perkotek.com Kalite Belgeleri
  Dosya Adı İşlem


Görmeniz Gereken Diğer Ürünler

100.000'in üzerinde memnun müşteri referansı ile açık ara lider
Referanslarımızdan Bazıları