perkotek.com
Kullanıcı Adı
Şifre
Şifrenizi mi unuttunuz?Bayilik için tıklayınız!
Şifrenizi sistemimizde kayıtlı eposta adresinize göndermek için aşağıdaki bilgileri eksiksiz doldurarak formu gönderin!

E-posta Adresiniz...
Not: Sistem gönderim sonrası şifrenizi değiştirecektir...

Parmak İzi Turnike: Güvenli ve Kolay Erişim!

Parmak izi turnike sistemleri, parmak izi teknolojisi ile çalışan, güvenliğinizi önemseyen, çoğunlukla personel takip programı ile kullanılan ancak diğer tüm takip yazılımları ile de uyumlu çalışabilen sistemlerdir. Parmak izi turnike sistemleri ile turnike sistemlerini bir arada rahatlıkla kullanabilirsiniz. Parmak izi okuyucular ile entegreli çalışan turnike sistemleri ile birlikte özellikle personel takibi yaparken geçiş kontrolü ve geçiş yetkilendirmesi elde edebilirsiniz. Peki, neden parmak izi okuyucuları turnikeleri birlikte kullanmalıyız? Turnike sistemleri, güvenli bir şekilde giriş ve çıkış yapmanızı sağlamaktadır. Turnikeler ile geçiş kısıtlamaları elde edebilirsiniz. Parmak izi turnike cihazları da turnikelerin yanı sıra geçiş yapacak olan kişileri belirlemenizi sağlamaktadır. Yani turnikeler ile parmak izi cihazlarını birlikte kullanmak demek, maksimum güven anlamına gelmektedir. Bu sistemleri birlikte kullanarak yetkisiz tüm geçişleri yüzde yüz engelleyebileceksiniz. Parmak izi modellerinin tüm modellerini turnikeler ile kullanabilirsiniz. Parmak izi modellerinin aynı zamanda kullanıcı kayıt hafızaları cihazdan cihaza göre değişiklik gösterdiğinden dolayı hangi takip işlemi için kaç kişilik bir alanda kullanacağınızın önemi yoktur. Turnike sistemlerinde kullanılan parmak izil sistemlerinin aynı zamanda kartlar ile birlikte çalışabilen modelleri de mevcuttur. Bu modellerde aynı zamanda şifreli geçişler de yapılabilmektedir.

Parmak izi turnike sistemleri, personel takip işlemleri için harika bir çözümdür. Turnikeler ile parmak izi cihazları ve personel takip programı birlikte kullanmak demek de, kaliteli bir takip yapmanızı sağlar. Özellikle personellerin giriş ve çıkış yaptıkları yerlerde konumlandırılan turnikeler ile parmak izi okuyucular birlikte kullanılırsa, yetkisi olmayan kimse giriş yapamaz ve geçişlerde bir kısıtlama olmuş olur. Parmak izi sistemlerinin farklı modellerinde birbirinden bağımsız veya birbirleri ile benzer pek çok özellik yer almaktadır. Mesela bazı parmak izi turnike cihazlarında zil çaldırma özelliği bulunmaktadır. Zil çaldırma özelliği sayesinde personellerin toplu hareket etmesini sağlayabilirsiniz. Mola ve paydos saatlerinde zil çaldırılarak personellerin aynı anda hareket etmelerini sağlayabilirsiniz. Ayrıca farklı parmak izi cihazlarında kayıt kapasiteleri farklılık gösterebilmektedir. Parmak izi okuyucuların kullanımları oldukça basittir. Yapmanız gereken tek şey parmak izinizi öncelikle cihaza okutma yapmak. Okutma işleminden sonra parmak izi tanımlı olan kimseler, parmağını cihazın okuyucu bölümüne okutarak cihazı tetikleyebilirler. Parmak izi okuyucuların geniş ekranlarında okutulan kullanıcıların bilgilerini de görebilmeniz mümkündür. Üstelik parmak izi cihazları, güçlü bataryaları sayesinde elektrik kesintilerinden de etkilenmeden çalışabilmektedirler. Elektrik kesilse dahi cihazlar çalışmaya devam ederek giriş ve çıkışları kontrol altında tutmanızı sağlayacaklardır. Parmak izi cihazlarının Türkçe ve sesli menü dili sayesinde de ayrıca kolay bir kullanım sağlayabileceksiniz.

Turnike sistemlerinden bahsedelim… Turnike sistemleri boy turnikesi, bel turnikesi, engelli geçiş turnikesi ve hızlı geçiş turnikesi olmak üzere 4 farklı gruba ayrılmaktadırlar. Bu gruplardan istediğinizi tercih edebilirsiniz. Tüm turnike modelleri, parmak izi cihazından tetik alabileceği gibi bel turnikesi ve hızlı geçiş turnikesi parmak izi okuyucular ile daha sık tercih edilmektedir. Bu turnike modellerinin daha sık tercih ediliyor olma sebebi; parmak izi cihazlarının özellikle personel takip etmek amacıyla kullanılıyor olmasıdır. Bel turnikelerine aynı zamanda tripod turnike de denmektedir. Tripod turnikeler, yüksek kalite standartlarına sahiptirler. Bu turnikeleri; tek ayaklı, çift ayaklı, duvar tipi, dekoratif,  düşen kollu vb. olarak gruplandırabiliriz. Bel turnikesi sistemleri, çift taraflı geçiş imkânı sunmaktadır. LED sensörleri ile geçiş esnasında, geçişten önce ve geçişten sonra olmak üzere kullanıcısını bilgilendirmektedir. Paslanmaz çelikten üretilen ve elektrostatik boyalı olarak üretilen bel turnikesi sistemleri hem iç mekânlarınız, hem de dış mekânlarınız için çözüm üretmektedir.  

Genel olarak turnikeli parmak izi özellikleri bu şekildedir. Bir tarafta asla yetkisiz girişe fırsat vermeyen bir sistem, bir tarafta da ise mekanik hareketi sağlayan bir sistem ile güvenlikte en üst düzeye ulaşacaksınız. Parmak izi turnike sistemleri hakkında daha detaylı bilgi almak ve ürünlerimizi incelemek isterseniz sizi firmamıza da bekleriz. Parmak izi turnike, turnike fiyatı, turnikeli geçiş, parmak izli geçiş, parmak izi okuyucu vb. konularına tüm merak ettikleriniz için uzman satış müdürlerimizden destek alabilirsiniz.

perkotek.comAşağıdaki dosyalardan size uygun olanı seçerek bilgisayarınıza indirebilirsiniz... Bilgisayarınızın güvenliği için lütfen indirdiğiniz dosyaları virüs taramasından geçiriniz! İşletmemiz hiçbir sorumluluk kabul etmemektedir!


perkotek.com Ürün Yazılımları
 Dosya Adıİşlem


Görmeniz Gereken Diğer Ürünler