perkotek.com
Kullanıcı Adı
Şifre
Şifrenizi mi unuttunuz?Bayilik için tıklayınız!
Şifrenizi sistemimizde kayıtlı eposta adresinize göndermek için aşağıdaki bilgileri eksiksiz doldurarak formu gönderin!

E-posta Adresiniz...
Not: Sistem gönderim sonrası şifrenizi değiştirecektir...

PARMAK İZİYLE AÇILAN KAPI

Parmak iziyle açılan kapı sistemleri, çok geniş alanlarda kullanılmaktadır. Parmak okuma sistemlerinin en büyük özelliklerinden bir tanesi, personel takibi için kullanılmasıdır. Bunun yanı sıra yemekhane takibi, üye takibi, öğrenci takibi ve minibüs takibi için de oldukça sık tercih edilen parmak izi sistemlerinin çalışma mantığı çok basittir. Öncelikle parmak izi cihazının geçiş yapılacak olan alana konumlandırılması gerekmektedir. Daha sonra bu cihazlara parmak izi tanımlaması yapılması gerekir. Parmak izi nedir? Parmak izi, kişilerin parmaklarının uçlarında bulunan izdir. Bu iz, her insanda farklı bir algoritmaya sahiptir. Bu farklılık sayesinde kişilerin geçiş yapmaları çok kolay olacaktır. Özellikle personel takip sistemlerinde personeller, birbirleri yerine parmak izi ile geçiş yapamazlar. Kişiler bir yana, her kişinin her parmağındaki iz de farklıdır. Bu sayede %100 güven her zaman mümkün olacaktır.

Parmak iziyle açılan kapı için kilitlerin de parmak izi okuyucu ile beraber kullanılması gerekmektedir. Bunun için kilitlerin kapılara monte edilmesi gerekir. Kapıya monte edilen kilit ile parmak izi okuyucunun bir arada kullanılabilmesi için de yazılımın da kullanılması gerekmektedir. Parmak izi cihazına kişi parmak izini okuttuğunda bunun bilgisi doğrudan cihaza, program aracılığı ile iletilmektedir. Kişiler parmak izini okuttuğunda da kilide tetik vererek otomatik olarak kilidin açılması, yani kapının açılması sağlanacaktır. Her türlü kapı yapısı için farklı kilit kullanılması gerekmektedir. Elektronik kilit, elektromanyetik kilit ve manyetik kapı kilitleri, kullanacak olduğunuz kapının modeline göre farklılık göstermektedir.

Parmak iziyle açılan kapı için bir diğer yöntem de parmak izli kapı koludur. Parmak iziyle açılan kapı kolunda parmak izi, kilit ve kapı kolu bir arada bulunmaktadır. Pil ile çalışmasını devam ettiren bu kapı kolları, cihazların özelliklerine göre 1000 geçişe kadar pilin değiştirilmesine gerek duymazlar. Pilin bitmesine yakın olan son yüz geçişte ise uyarı vererek pilin değiştirilmesi gerektiğini bildirmektedirler. Bir cihaza, isterseniz bir kişinin on adet parmağının da tanımlanması yapılabilmektedir. Normalde geçiş yapılmakta olan parmakta herhangi bir deforme olma ya da çizik gibi durumlar söz konusu olursa, diğer kayıtlı olan parmaklar ile geçiş yapmak mümkün olacaktır. Bu cihazlarda parmak izinin yanı sıra kartlı ve şifreli geçiş yapabilmek de mümkündür.

Parmak iziyle açılan kapı kolları günümüzde çok geniş alanlarda kullanılmaktadır. Özellikle girilmesi yasak olan gizli depolar, ofis odaları gibi yerlerde çokça kullanılmaktadır. Ortalama olarak parmak iziyle açılan kapı kollarına 300, istenirse de 500 adet parmak izi kaydı yapılabilmektedir. Şıklığı da düşünülen, tasarım harikası alanlarda parmak iziyle açılan kapı kolları güvenle kullanılabilmektedir.

En çok merak edilen konulardan bir tanesi, parmak iziyle açılan kapı kolu fiyatlarıdır. Bu cihazların fiyatları, Perkotek Teknoloji ailesi olarak Magic Pass parmak iziyle açılan kapı sistemi Türkiye distribütörü olduğumuz için oldukça uygundur. Bu yüzden parmak iziyle açılan kapı cihazları satın almadan önce muhakkak bizimle irtibata geçmenizi önermekteyiz. Neden kaliteli parmak izi okuyucuları uygun fiyata almak yerine kalitesiz parmak iziyle açılan kapı cihazlarına bir sürü para sayasınız ki? Arayın ve vakit kaybetmeden siz de kaliteli cihazlar ile geçişleri kontrol altına alın!

perkotek.comAşağıdaki dosyalardan size uygun olanı seçerek bilgisayarınıza indirebilirsiniz... Bilgisayarınızın güvenliği için lütfen indirdiğiniz dosyaları virüs taramasından geçiriniz! İşletmemiz hiçbir sorumluluk kabul etmemektedir!


perkotek.com Ürün Yazılımları
 Dosya Adıİşlem


Görmeniz Gereken Diğer Ürünler