perkotek.com
Kullanıcı Adı
Şifre
Şifrenizi mi unuttunuz?Bayilik için tıklayınız!
Şifrenizi sistemimizde kayıtlı eposta adresinize göndermek için aşağıdaki bilgileri eksiksiz doldurarak formu gönderin!

E-posta Adresiniz...
Not: Sistem gönderim sonrası şifrenizi değiştirecektir...

Personel Giriş Çıkış Kontrol Sistemleri: Güvenli ve Kolay Yönetim!

Personel giriş çıkış kontrol sistemleri, günümüzde son teknoloji ile üretilmiş olan pdks cihazlar kullanılarak yapılmaktadır. Bu cihazlardan en önemlisi şüphesiz ki yüz tanıma terminalleridir. Yüz tanıma terminalleri, geçiş güvenliğinin en yüksek olduğu cihazlardır. Bunun nedeni, bu terminallerdeki tanıma teknolojisinin insanın benzersiz ve taklit edilemez yüz algoritmasına göre yapılıyor olmasıdır. Yüz tanıma cihazları; kişinin alın, burun ve çene yapısına bakılarak yapılmaktadır. Bu bölgelerin algoritmaları hiçbir insanın yüzünde özellikleri taşımadığından dolayı da geçişler her zaman mutlak güven ile yapılır. Bu cihazların kayıt kapasiteleri, cihazdan cihaza göre farklılık göstermektedir. Bu farklılık, özellikle personel takibi yaparken personel sayı ihtiyacını karşılayabileceğinden ötürü, oldukça da kullanışlıdır. Yüz tarama teknolojisinde kayıt yapılan her yüz, farklı bir id numarasına sahiptir. Bu id numarası tıpkı TC kimlik numaramız gibi kişiye özeldir ve başka hiçbir kullanıcı tarafından kullanılamamaktadır. Yüz tanıma personel giriş çıkış kontrol sistemleri, özellikle kartlı geçiş sistemlerindeki birbirleri yerine kart okutma gibi durumları da ortadan kaldırdığı için her geçen gün daha sık tercih edilir bir hale gelmiştir. Yüz tanıma personel giriş çıkış kontrol sistemlerini kamu kurum ve kuruluşları, hastaneler, askeri alanlar, alışveriş merkezleri, plazalar, işletmeler, hava alanları vb. birçok farklı alanda tercih edebilirsiniz. En yüksek güvenlik seviyesini ayaklarınıza seren yüz tanıma sistemlerinin pek çok farklı modeli ile de parmak izli, şifreli veya kartlı geçiş de yapabilirsiniz.

Parmak izi personel giriş çıkış kontrol sistemleri, yüz tanıma sistemlerinden sonra en sık tercih edilen personel takip yöntemidir. Bu cihazlar, parmak izi teknolojisi ile çalışmasını sürdürürler. Peki, parmak izi nedir? Parmak izi, parmakların uç kısımlarında yer alan izdir. Bu iz, insanın doğumundan ölümüne dek aynı kalmaktadır ve eşi benzeri olmayan bir yapıya sahiptir. Bırakın bir başkasının parmak izi ile aynı parmak izine sahip olmayı, parmaklarımızın hiçbirinde parmak izi aynı değildir. Bu da bu cihazlar ile kusursuz bir takip devam ettirmenizi sağlar. Ayrıca parmak izi cihazları ile turnike, kapı ve bariyerlere de tetik verebilmek mümkündür. Yani personel takibinde kontrollü geçişler sağlarken aynı zamanda geçiş kısıtlaması da sağlamak çok çok basittir. Zaten kayıt kapasitesi her cihazda farklı olduğu için de personel sayınız her ne olursa olsun, ideal bir çözümü her zaman bulabilirsiniz. Personel takip programı ile entegreli olarak çalışabilen parmak izi personel giriş çıkış kontrol sistemlerinde şifreli veya kartlı geçiş yapabileceğiniz modeller de mevcuttur. Yani parmak izi kapasitesi yetmezse, bu kapasitelerden herhangi birini de kullanarak geçiş yapabilirsiniz. Biyometrik sistemler üzerine en yoğun çalışmaların personel giriş çıkış kontrol sistemleri parmak izi okuyucular ile birlikte de her geçen gün bu sistemler gelişme göstererek ilerlemektedir.

Kartlı personel giriş çıkış kontrol sistemleri de personel takibi yapabilmenin bir diğer yoludur. Bu sistemler, kart tanıma teknolojisi ile çalışmasını devam ettirmektedir. Tanımlanacak olan iki adet kart bulunmaktadır. Bu kartlar, mifare ve proximity kartlardır. Hangi kartın kullanılacak olduğu tamamen cihaza göre değişir. Bu cihazlarda üstelik kartın yanı sıra aynı zamanda şifreli olarak da geçiş yapabilmek mümkündür. Kartlı geçiş sistemlerinin kullanımı günümüzde biraz da olsa azalmış olsa da, yine de geniş bir kullanım alanına sahiptir. Azalış olmasının nedeni, personellerin birbirlerinin yerine kart okutması yapmalarıdır. Bu şekilde personel takibinde güvensizlik oluşmaktadır.

Tüm personel giriş çıkış kontrol sistemleri ile birlikte kullanabileceğiniz personel takip programından bahsedelim. Bu program, personellerinizin öncelikle giriş ve çıkış saatleri hakkında %100 doğru bilgileri edinebilmenizi sağlamaktadır. Bunun dışında da maaş, avans, devamsızlık bilgisi gibi bilgileri de kolay ve hızlı bir şekilde takip edebilmenizi sağlamaktadır. Personel giriş çıkış kontrol sistemleri programında birden fazla şirket açarak, tüm bilgileri bir arada toplayabildiğiniz için pratik bir şekilde kullanım sağlayabilirsiniz. Üstelik bu şirketler içerisinde birden fazla bölüm de açmak mümkündür. Bu açıdan kullanımı her zaman basit ve hızlıdır. Perkotek Teknoloji olarak Magic Face yüz tanıma sistemleri, Magic Pass parmak izi sistemleri ve Strike kartlı geçiş sistemleri Türkiye distribütörlüğünü yaptığımız için de tüm bu cihazların fiyatları firmamızda oldukça uygundur. Satın almak için size sadece bir telefon kadar uzaktayız. Hemen bize ulaşın!

perkotek.comAşağıdaki dosyalardan size uygun olanı seçerek bilgisayarınıza indirebilirsiniz... Bilgisayarınızın güvenliği için lütfen indirdiğiniz dosyaları virüs taramasından geçiriniz! İşletmemiz hiçbir sorumluluk kabul etmemektedir!


perkotek.com Ürün Yazılımları
 Dosya Adıİşlem


Görmeniz Gereken Diğer Ürünler