perkotek.com
Kullanıcı Adı
Şifre
Şifrenizi mi unuttunuz?Bayilik için tıklayınız!
Şifrenizi sistemimizde kayıtlı eposta adresinize göndermek için aşağıdaki bilgileri eksiksiz doldurarak formu gönderin!

E-posta Adresiniz...
Not: Sistem gönderim sonrası şifrenizi değiştirecektir...

PERSONEL KONTROL SİSTEMLERİ

Personel kontrol sistemleri, personel takibi yapmak için tercih edilen sistemlerdir. Bu sistemlerde kullanılan ve firmamız tarafından satışa sunulmuş olan üç farklı cihaz bulunmaktadır. Bunlar; yüz tanıma cihazları, parmak izi okuyucular ve kartlı geçiş kontrol terminalleridir. Yüz tanıma personel kontrol sistemleri terminalleri şüphesiz ki personel takibi yapmak için en çok kullanılan cihazdır. Bunun nedeni yüz tanıma terminallerinin çok güvenilir olmasıdır. Çünkü yüz okuma teknolojisi, eşsiz ve benzersiz olan yüz algoritmasını kullanmaktadır. Nasıl mı? Şöyle ki; kişilerin yüzünde yer alan alın, burun ve çene kısımlarında bir algoritma bulunmaktadır. Bu algoritma her insanın yüzünde farklıdır. İnsanın doğumundan ölümüne dek de bu iz hep aynı kalmaktadır. Bu yüzden personel takibi yapmak için harika bir yöntemdir. Yüz okuma personel kontrol sistemleri, her geçen gün daha geniş bir kullanım alanına sahip olmaya başlamıştır. Güvenli geçişler, takipte hız ve kalite ile Magic Face cihazları kullanılmayan alan kalmamıştır. Yüz tanıma cihazlarında sadece tek bir dezavantajdır vardır. Bu da güneş ışığıdır. Cihazın kamerası güneşe doğrudan maruz kalmazsa, sorunsuz kullanıma devam edebilirsiniz. Ancak güneş ışığı alırsa okumada güçlük çekebilmektedir. Kişinin yüzünde sakal, bıyık, gözlük yahut makyaj olması hiç önemli değildir. Yüksek çözünürlüklü kamerası sayesinde kişinin yüzü anında okunarak geçiş yapılabilecektir. Üstelik bu cihazlarda cihaza temas olmadığı için de uzun yıllar boyunca sorunsuz bir şekilde kullanım sağlayabileceksiniz.

Parmak izi personel kontrol sistemleri, yüz tanıma sistemlerinden sonra personel takibi yapmak için güvenle tercih edilen bir diğer cihazdır. Parmak izi cihazlarında parmak izi teknolojisi kullanılır. Peki, parmak izi nedir? Parmak izi, parmağın uç kısmında yer alan ve benzersiz, eşsiz bir yapıya sahip olan izdir. Bu iz, her insanın parmağında farklı bir şekle sahip olmasının yanı sıra bir insanın her parmağında da farklılık göstermektedir. Böylece yüz tanıma sistemlerinde olduğu gibi bu cihazlarda da güvenli geçişler hızlı ve kaliteli olarak yapılabilmektedir. Parmak izi okuyucuların bazı cihazlarında batarya özelliği bulunur. Güçlü olan bataryaları sayesinde elektrik kesilmeleri gibi durumlarda otomatik olarak serbest geçiş moduna geçilebilmektedir. Ayrıca turnike, kapı ve bariyerleri de parmak izi cihazı ile tetikleyebilmek mümkündür. Personel takibi için bu cihazlar harika bir seçimdir. Öncelikle cihazların personellerin giriş ve çıkış yapacakları alanlara yerleştirilmesi gerekmektedir. Daha sonra geçişine izin verilecek olan personellerin parmak izleri cihaza tanımlanır. Bu tanımlama sayesinde kişi geçiş yaparken saat kaçta geldi, geç mi çıktı yoksa erken mi çıktı tespit etmek kullanacağınız personel takip programı ile çok kolay olacaktır. Parmak izi personel kontrol sistemleri fiyatları da tercih edeceğiniz cihazın özelliklerine göre değişiklik gösterecektir. Yani fiyatlar hakkında kesin bir bilgi vermek mümkün değildir. Fiyat bilgisi için bizi arayabilirsiniz.

Kartlı personel kontrol sistemleri de yüz tanıma ve parmak izi cihazlarından sonra en sık tercih edilen personel kontrol yöntemidir. Kartlı cihazlar ile geçiş yapabilmek için kart tanımlaması yapılması gerekmektedir. Bu tanımlamalar için her personele özel farklı bir kart gerekir. Üzerine personel bilgisi, firma bilgisi vs. bilgilerin baskısını yapabileceğiniz kartları, 5 ile 10 santimetre mesafeden cihaza göstermek geçiş yapmak için yeterli olacaktır. Kartların üzerine yapacağınız baskılar için de kart baskı makinası bulunur. Bu makine ile kartlara çift taraflı ya da tek taraflı bilgi baskısı yapabilirsiniz.

Kartlı personel kontrol sistemleri Türkiye distribütörü olan Perkotek Teknoloji’yi arayarak siz de en ideal fiyat garantisi ile bu cihazlara sahip olabilirsiniz.

perkotek.comAşağıdaki dosyalardan size uygun olanı seçerek bilgisayarınıza indirebilirsiniz... Bilgisayarınızın güvenliği için lütfen indirdiğiniz dosyaları virüs taramasından geçiriniz! İşletmemiz hiçbir sorumluluk kabul etmemektedir!


perkotek.com Ürün Yazılımları
 Dosya Adıİşlem


Görmeniz Gereken Diğer Ürünler