perkotek.com
Kullanıcı Adı
Şifre
Şifrenizi mi unuttunuz?Bayilik için tıklayınız!
Şifrenizi sistemimizde kayıtlı eposta adresinize göndermek için aşağıdaki bilgileri eksiksiz doldurarak formu gönderin!

E-posta Adresiniz...
Not: Sistem gönderim sonrası şifrenizi değiştirecektir...

PLASTİK KART SİSTEMLERİ

Plastik kart sistemleri, kartlı geçiş kontrol cihazlarında geçiş yapmak için kullanılmakta olan kartların üzerine baskılar yapmanızı sağlayan sistemlerdir. Öncelikle biraz kartlı geçiş kontrol sistemlerinden bahsedelim. Kartlı geçiş kontrol sistemleri, günümüzde genellikle personelleri takip etmek için kullanılmakta olan sistemlerdir. Ancak bunun yanı sıra üye takibi, yemekhane takibi, öğrenci takibi ve tuvalet takibi için de kullanılabilmektedir. Kullanımı oldukça basit olan kartlı sistemlerde kullanılmakta olan kartlı cihazların dört adet farklı modeli vardır. Standalone kartlı geçiş kontrol cihazları, online kartlı geçiş kontrol cihazları, offline kartlı geçiş kontrol cihazları ve panelli kartlı geçiş kontrol cihazları. Standalone cihazlar, bilgisayardan bağımsız olarak çalışmasına devam eden cihazlardır. Bu cihazlara kart tanımlaması yapmak için öncelikle master kart okutulması gerekmektedir. Master kart tanıtmadan kart tanımlaması yapmak mümkün değildir. Plastik kart sistemleri ile master kartların üzerine de baskılar yapılabilmektedir. Online cihazlar ise çalışmalarına bilgisayarların açık olması ile devam eden cihazlardır. Online cihazların kullanımları oldukça basit olup bilgisayarlar kapandığında çalışmazlar. Offline kartlı cihazlar ise çalışmaları sırasında bilgisayarın açık olmasına gerek duymazlar. Bu cihazların kendileri bir panel görevi gördükleri için çalışmaları sırasında panele de ihtiyaç yoktur. Özellikle plastik kart sistemleri ile bu cihazlarda kullanılmakta olan kartların üzerine baskılar yapılmaktadır. Panelli kartlı cihazlar ise çalışmaları sırasında panele ihtiyaç duyarlar. Bu sistemlerde kullanılmakta olan cihazlara aptal terminal adı verilmiştir. Aptal terminaller hafızalarında hiçbir bilgiyi tutamazlar.

Plastik kart sistemlerinin iki farklı cihaz modeli vardır. Tek yüze baskı yapabilen plastik kart sistemleri ve çift yüze baskı yapabilen plastik kart sistemleri. Tek yüze baskı yapabilen plastik kart sistemleri, kartların sadece tek bir yüzüne baskı yapabilmenizi sağlamaktadır. Yapılacak olan bu baskı renkli ya da siyah – beyaz olabilmektedir. Renkli baskılar 16.7 milyondan fazla renk kullanıldığı için her türlü renk tonu kolayca tutturulmaktadır. Tek yüze baskı yapabilen plastik kart sistemleri, saatte 180 adet renksiz baskılı kart ve saatte 1400 adet renkli baskılı kart basımı yapabilmektedir. Tek yüze baskı yapabilen plastik kart sistemlerinin normal bir kart yazıcıdan hiçbir farkı yoktur.

Çift yüze baskı yapabilen plastik kart sistemleri ile kartların her iki yüzüne baskı yapılabilmektedir. Kartın tek yüzüne isim, soy isim, firma adı, çalışılan departman gibi bilgiler ve arka yüzüne de firma logosu baskısı yapılabilmektedir. Çift yüze baskı yapabilen plastik kart sistemleri ile yapılacak olan baskılar renkli ya da siyah – beyaz olabilmektedir. Çift yüze baskı yapabilen plastik kart sistemleri ile saatte 180 adet siyah – beyaz baskılı kart basımı ve saatte 1400 adet renkli baskılı kart basımı yapılabilmektedir. Kullanımı ve kurulumu oldukça kolay olan bu yazıcılar, her geçen gün çok daha geniş alanlarda kullanılarak, kartların üzerine yapılacak olan baskı maliyetinden tasarruf edilmektedir.

perkotek.comAşağıdaki dosyalardan size uygun olanı seçerek bilgisayarınıza indirebilirsiniz... Bilgisayarınızın güvenliği için lütfen indirdiğiniz dosyaları virüs taramasından geçiriniz! İşletmemiz hiçbir sorumluluk kabul etmemektedir!


perkotek.com Ürün Yazılımları
 Dosya Adıİşlem


Görmeniz Gereken Diğer Ürünler