perkotek.com
Kullanıcı Adı
Şifre
Şifrenizi mi unuttunuz?Bayilik için tıklayınız!
Şifrenizi sistemimizde kayıtlı eposta adresinize göndermek için aşağıdaki bilgileri eksiksiz doldurarak formu gönderin!

E-posta Adresiniz...
Not: Sistem gönderim sonrası şifrenizi değiştirecektir...

SECUDA TECO XRAY CİHAZLARI

SECUDA Xray cihazları; bavul, çanta, paket, zarf ve koli gibi eşyaların içerisinde yer alan metallerin tespit edilmesi için kullanılır. Bu eşyaların içerisinde yer alan tüm kesici ve delici aletler (tabanca, silah, bıçak vb.) basitçe tespit edilebilmektedir. Bagajların içerisini açmadan, bagajın içinde ne olduğunu bilmenizi sağlayan bu cihazlar, yüksek güvenliğe ihtiyaç duyulan alanlarda güvenle kullanılabilir. Global ve etnik terörün artması ile birlikte her geçen gün çok daha geniş alanlarda kullanılabilen Teco xray cihazları, özellikle hava alanlarında sıkça tercih edilmektedir. Aynı zamanda otel ve kongre merkezlerinde, plaza ve iş merkezlerinde, kamu kurum ve kuruluşlarında, eğitim kurumlarında ve hastaneler gibi pek çok farklı alanda kullanılabilmektedir.

Son teknoloji ile üretilmiş olan SECUDA Teco xray cihazları, organik ve inorganik madde ayrımı yapabilmektedir. Böylece olası tehlikeli olabilecek tüm nesneler, xray cihazları ekranlarında nesnelerin atom ağırlıklarına göre yansıtılmaktadır. İnorganik elementler SECUDA Teco xray cihazları ekranlarına mavi renkli olarak yansıtılır. Demir, krom, kalay, kurşun, çelik ya da altın gibi elementler, bu gruba dahildir. Bu nesnelerin atom ağırlıkları 18’den büyüktür. Atom ağırlığı 18 ile 10 arasında olan elementler ise karışık grup elementleridir. Alüminyum, silisyum, fosfor, argon, klor gibi elementler ise bu grupta yer alır. Atom numarası 10’dan küçük olan elementler ise organik madde olarak adlandırılmaktadır. Helyum, hidrojen, lütyum, berilyum, karbon gibi elementler ise bu gruba örnek verilebilir. Bu cihazların bu şekilde organik ve inorganik maddeleri ayırması, metallerin çok daha hızlı bir şekilde tespit edilmesine olanak tanımaktadır.

secuda-airport-baner.jpg

Teco xray cihazları, x ışınlarını kullanarak metalleri tespit eder. X ışınları, sabit olan bir kaynaktan, karşısında yer alan foto diyotlara fırlatılmaktadır. Fırlatılan x ışınları ile foto diyotların arasında herhangi bir nesne bulunuyorsa, ışınlar bu nesneyi delerek karşıya ulaşmaktadır. X ışınlarının bu delip geçmiş oldukları nesnelerin cinsleri, atom ağırlıkları ve şekilleri de foto diyotlar tarafından emilerek, suretleri SECUDA Teco xray cihazları ekranlarına yansıtılır. İşte burada cihazın, organik ve inorganik madde yapıyor olması, nesnelerin renkli bir şekilde ekrana yansıtılmasını sağlamaktadır. Eğer xray cihazı organik ve inorganik madde ayrımı yapmıyorsa, ekranlarına nesneler siyah – beyaz görüntü olarak yansıtılmaktadır.

Teco xray cihazları kullanırken dikkat edilmesi gereken birtakım hususlar vardır. Bu cihazları, operatörlerin kullanması gerekir. Xray cihazı operatörleri, öncelikle kısa bir eğitimden geçirilir ve cihazın kullanım şeklini anlamaları sağlanır. Cihazlarda taranan nesnelerde şüphe duyuluyorsa, kesinlikle tekrardan taranması gerektiği unutulmamalıdır. Bu cihazların içerisine canlı olan hiçbir şey sokulmaması gerekmektedir. Cihazlar ile kontrol edilecek olan bagajlar ve paketler arasına 50 santimetrelik mesafe konulmalı ve aynı zamanda geniş olan yüzeyleri banda paralel gelecek bir biçimde konulmaları gerekir. Eğer SECUDA Teco xray cihazları ekranlarında görüntüyü nitelendirmede bir sorun yaşanırsa, bagajların pozisyonu değiştirilmeli ve cihazdan tekrardan geçirilmesi gerekmektedir. Böylece tehlikeli bir durumdan şüpheleniliyorsa, tespit daha hızlı bir şekilde gerçekleştirilebilir. SECUDA Teco xray cihazları ile incelenecek olan eşyalar, önce büyük sonra küçük cisimler şeklinde olmalıdır. Eğer operatörler bagajın içerisinde ne olduğu hakkında bir fikir edinemezse, bagajın sahibine içerisi açtırılarak kontrol etmeleri gerekir.

Teco xray cihazları farklı modellerinde boyutları değişebilir. Örneğin alışveriş merkezi gibi alanlarda konveyör genişliği çanta geçecek kadar olsa bile yeterlidir. Ancak otellerde konveyörün bavul geçecek kadar geniş olmasına özen gösterilmelidir. Yani aslında kullanılacak olan alan ve ihtiyaç, hangi modelin tercih edileceğini belirlemede kullanılır. SECUDA Teco xray cihazları ile her türlü alanda güvenliği sağlamak ve tehlikeli durumların önüne geçmek mümkün!

perkotek.comAşağıdaki dosyalardan size uygun olanı seçerek bilgisayarınıza indirebilirsiniz... Bilgisayarınızın güvenliği için lütfen indirdiğiniz dosyaları virüs taramasından geçiriniz! İşletmemiz hiçbir sorumluluk kabul etmemektedir!


perkotek.com Ürün Yazılımları
 Dosya Adıİşlem


Görmeniz Gereken Diğer Ürünler