perkotek.com
Kullanıcı Adı
Şifre
Şifrenizi mi unuttunuz?Bayilik için tıklayınız!
Şifrenizi sistemimizde kayıtlı eposta adresinize göndermek için aşağıdaki bilgileri eksiksiz doldurarak formu gönderin!

E-posta Adresiniz...
Not: Sistem gönderim sonrası şifrenizi değiştirecektir...

PERSONEL DEVAM TAKİP SİSTEMİ

Personel devam takip sistemi, günümüzde personelleri takip etmek amacıyla oldukça sık kullanılmakta olan bir sistemdir. Bu sistemde kullanılmakta olan üç farklı cihaz türü bulunur. Bunlar yüz tanıma ile personel devam takip sistemi, parmak izi ile personel devam takip sistemi ve kartlı personel devam takip sistemidir. Bu cihazlardan en çok yüz tanıma cihazı kullanılır. Bunun en büyük sebebi, bu cihazlarda gerekli olan yüz tanımanın, her insanın yüzünde farklı olmasıdır. Yüz tanıma kişinin yüzündeki alın, burun ve çene kısımlarını kullanarak tanıma yapmaktadır. Bu kısımlar her insanda farklı bir algoritmaya sahiptir. Bu sayede personellerin birbirleri yerine yüz okutması gibi bir durum söz konusu değildir. Böylece yüzde yüz güvenilir takip işlemi yapılabilecektir. Yüz tanıma personel devam takip sistemi cihazları ile takip yapabilmek için öncelikle kişilerin yüzlerinin tanımlanması gerekir. Bu tanımlama işlemi sırasında personellerin cihaza 5 ile 15 santimetre mesafeden bakmaları yeterli olacaktır. Bu mesafeden kişilerin yüzleri çok kolay bir şekilde okunabilecektir. Yüz tanıma personel devam takip sistemi cihazlarının kayıt kapasiteleri her cihazda farklılık göstermektedir. Genel olarak kayıt kapasitesi bin ile on bin arasında farklılık gösterir. Personel sayınız kaç olursa olsun, ideal bir çözüm bulabilmek daima mümkün olacaktır. Üstelik yüz tanıma personel devam takip sistemi cihazlarının pek çok modelinde aynı zamanda parmak izli, kartlı ve şifreli olarak geçiş yapabilme özelliği bulunmaktadır. Bu sayede geçiş şekli de geçiş kapasitesi de arttırılmaktadır.

Parmak izi personel devam takip sistemi, personellerinizi parmak izi ile takip etmenizi sağlar. Parmak izi, parmakların uç kısımlarında yer alan izdir. Bu iz, her insanda farklı bir algoritmaya sahip olmasının yanı sıra aynı zamanda her insanın parmağında da farklı bir özellik gösterir. Yani personellerin parmak izlerini kayıt yaparken bir personelin on adet parmağını da kayıt edebilirsiniz. Bu sayede normalde geçiş yapılmakta olan parmaklarda kesik, çizik ya da deforme olması gibi durumlarda kayıtlı olan diğer parmaklar ile geçiş yapılabilmektedir. Bu sayede personellerin geçişleri de çok kolay bir hal alacaktır. Ayrıca parmak izi personel devam takip sistemi cihazlarının pek çok modelinde kartlı ve şifreli geçiş yapabilme özelliği de bulunmaktadır. Böylelikle cihazların kayıt kapasitesi de arttırılmış olacaktır.

Kartlı personel devam takip sistemi cihazları ise kart tanıma teknolojisi ile çalışmasına devam etmektedir. Bu sistemlerde kullanılmakta olan iki farklı kart türü bulunur. Proximit ve mifare kartlar. Bu kartlardan hangisinin kullanılacağı tamamen cihazın modeline göre değişmekle birlikte her personele özel olarak bir adet kart tanımlaması yapmak gerekir. Tıpkı T.C. kimlik numarası gibi ID numarası da her insana özel olmaktadır. Kartlı cihazların pek çok modelinde de şifreli geçiş yapabilme özelliği de yer alır. Bu özellik sayesinde de kayıt kapasitesi de artış gösterebilmektedir.

Personel devam takip sistemi programı da tüm bu cihazlar ile birlikte kullanılarak personellerin giriş ve çıkış yapmaları için kullanılmaktadırlar. Aynı zamanda geç kalma ve erken çıkma gibi bilgilere bakılarak da personellerin otomatik olarak maaş hesaplamaları da yapılabilmektedir. Personel devam takip sistemi fiyatları hakkında bilgi almak isterseniz telefon numaralarımızı tuşlayarak bizimle irtibata geçebilirsiniz.

perkotek.comAşağıdaki dosyalardan size uygun olanı seçerek bilgisayarınıza indirebilirsiniz... Bilgisayarınızın güvenliği için lütfen indirdiğiniz dosyaları virüs taramasından geçiriniz! İşletmemiz hiçbir sorumluluk kabul etmemektedir!


perkotek.com Ürün Yazılımları
 Dosya Adıİşlem


Görmeniz Gereken Diğer Ürünler