perkotek.com
Kullanıcı Adı
Şifre
Şifrenizi mi unuttunuz?Bayilik için tıklayınız!
Şifrenizi sistemimizde kayıtlı eposta adresinize göndermek için aşağıdaki bilgileri eksiksiz doldurarak formu gönderin!

E-posta Adresiniz...
Not: Sistem gönderim sonrası şifrenizi değiştirecektir...

TURNİKE SİSTEMLERİ İZMİR

Günlük hayatımızda öncelikle toplu ulaşım noktalarında turnike sistemleri karşımızda çıkmaktadır. Turnike sistemleri İzmir, İstanbul ve Ankara başta olmak üzere büyükşehirlerde bulunan metro gibi toplu ulaşım noktalarında sıklıkla kullanılmaktadır. Öncelikle kullanım zorunluluğu olan noktalardır. Bunlarında dışında plaza girişleri, şirket girişleri, site girişleri, cezaevleri girişleri gibi noktalarda da sıklıkla görülürler. Turnike sistemleri İzmir ve Ankara gibi askeri lojman ve birliklerin çok sık bulundukları bölgelerde de kullanılırlar. Kullanımlarındaki amaçlardan en önemlisi bu gibi noktalarda geçişleri bir düzen altına almak ve geçiş yetkisi bulunmayanlara geçiş izni vermemektir. Bu sistem geçmişte yetkili görevlilerin kontrolleri aracılığı ile yapılmaktaydı. Ancak bilgisayar sistemlerinin yaygınlaşmasıyla turnike sistemleri ve bilgisayar sistemlerinin entegrasyonu ile bu işlemler hızlanmış oldu. Bir görevlinin listeden kontrol ederek kullanıcılara geçiş izni vermesinin yanı sıra hızlı işlemcileri ile bilgisayar ve tanıma sistemlerinin kullanıcıları sorgulayıp geçiş izni vermesi arasında çok büyük bir fark vardır.

Turnike sistemleri İzmir turnikeleri, bir yetkilinin onayı doğrultusunda yalnız başlarına manuel olarak da çalışabilirler. Ancak bu şekilde çalışması ile olası iş yükünün ortadan kaldırılması ve işlemlerin hızlanması mümkün değildir. Bunun için turnike sistemleri ile uyumlu çalışan kullanıcı tanıma sistemleri ya da bilgisayar tabanlı çalışan geçiş kontrol yazılımları gerekmektedir. Bir diğer yöntem olarak da Access geçiş kontrol panel sistemidir. Kullanıcı tanıma sistemleri ile turnike sistemleri yalnız başlarına çalışabilirler. Kullanıcı tanıma sistemlerine kaydedilen kullanıcıların turnike sistemlerinden geçiş yetkileri bulunmaktadır. Tanımlı olamaya kullanıcılar zaten turnike sisteminden geçemeyecek olan kullanıcılardır. Yalnız bu şekilde kullanımda ortada bir bilgisayar ara yüzü olmadığı için herhangi bir raporlama sistemi mevcut değildir. Kullanıcı tanıma sistemlerine de entegre edilen geçiş kontrol yazılımları ile de bunun çözümü bulunmuştur. Perkotek geçiş kontrol yazılımları ile geniş raporlama modülü ile kullanıcıların turnike sistemini kullanım süreleri tespit edilebilir. Normal standartlarda tanımlı her kullanıcının geçiş yetkisi bulunmaktadır. Ancak geçiş kontrol yazılımı ile kullanıcılara grup ya da kişi bazlı olarak yetki ve kısıtlamalar getirilebilir. Geniş raporlama modülü ile de ilerleyen zamanlarda bu yetki ve kısıtlamalarda turnikelerin kullanım sürelerine göre genişletme ya da daraltma yapılabilir.

Turnike sistemleri İzmir modelleri, elektronik ve mekanik olarak ikiye ayrılır. Kullanıcı tanıma sistemleri ile entegre olarak çalışabilen turnike sistemleri elektronik olanlardır. Bu turnike sistemleri de kendi içlerinde modellere ayrılmaktadır. Bel tipi turnike sistemleri, boy tipi turnike sistemleri, hızlı geçiş turnike sistemleri ve VIP turnike sistemleri bir diğer adıyla engelli geçiş turnikesi olarak ayrılırlar. Kullanılacakları alanlara ve amaçlara göre farklılık gösterebilirler. Örneğin toplu ulaşım gibi noktalarda her türlü zorluğa dayanıklı mekanizmaları ile bel turnikeleri bir diğer adıyla tripod turnikeler tercih edilir. Güvenlik seviyesinin en üstte olduğu noktalarda ise boy turnikeleri tercih edilmelidir. Bunlara örnek olarak stadyum ve cezaevleri verilebilir. Her türlü insan gücüne dayanıklı mekanizmaları ile bu turnike sistemlerinden kaçak geçişlerin yapılması mümkün değildir. Kullanıcı tanıma sisteminin onayı olmadan kesinlikle kullanıcılar tarafından geçiş sağlanamaz.

Kullanılabilecek kullanıcı tanıma sistemleri ise sahibi olduğumuz markalar içerisinden Strike markalı kartlı ve şifreli geçiş sistemleri, Magic Pass markalı parmak izi tanıma sistemleri ve Magic Face markalı yüz tanıma sistemleridir. Genel olarak bakıldığından sırası ile bir önceki tanıma sistemi bir sonraki tanıma sisteminde mevcuttur. Bu sebeple tavsiye edilen kullanıcı tanıma sistemleri, yüz tanıma sistemleridir. Çünkü ihtiyaçlar doğrultusunda ilerleyen zamanlarda tanıma sistemi değişecek olursa cihazların diğer özellikleri de kullanılabilir. Turnike sistemleri İzmir’in tüm ilçelerinde güvenle tercih edilebilmektedir. Satın almak için bizi arayın! 

perkotek.comAşağıdaki dosyalardan size uygun olanı seçerek bilgisayarınıza indirebilirsiniz... Bilgisayarınızın güvenliği için lütfen indirdiğiniz dosyaları virüs taramasından geçiriniz! İşletmemiz hiçbir sorumluluk kabul etmemektedir!


perkotek.com Ürün Yazılımları
 Dosya Adıİşlem


Görmeniz Gereken Diğer Ürünler

100.000'in üzerinde memnun müşteri referansı ile açık ara lider
Referanslarımızdan Bazıları