perkotek.com
Kullanıcı Adı
Şifre
Şifrenizi mi unuttunuz?Bayilik için tıklayınız!
Şifrenizi sistemimizde kayıtlı eposta adresinize göndermek için aşağıdaki bilgileri eksiksiz doldurarak formu gönderin!

E-posta Adresiniz...
Not: Sistem gönderim sonrası şifrenizi değiştirecektir...

VIP TURNİKE SİSTEMLERİ

Vip turnike sistemleri, engelli bireylerin kolayca geçiş yapmaları için kullanılmakta olan turnikelerdir. Bu turnikeler aynı zamanda serbest geçiş yapabilmek için de kullanılmaktadır. Kullanım alanları; metrolar, metrobüs istasyonları, belediyelerin girişleri, fabrika girişleri, hava alanları, alışveriş merkezleri, işletmeler, plaza veya holdingler, hastaneler vb. gibi sıralanabilmektedir. Vip turnike sistemleri her geçen gün çok daha geniş alanlarda kullanılmaktadır. Aynı zamanda her geçen gün bu sistemlere duyulan ihtiyaç da artış göstermektedir. Vip turnike sistemlerine çok ihtiyaç duyulmasının en büyük sebebi, geçişleri kontrol altında tutmak değildir. Vip turnike sistemleri daha çok bel turnikeleri ve boy turnikeleri ile geçiş kısıtlaması sağlanan alanlarda serbest geçiş yapılabilmesini sağlamak amacıyla kullanılmaktadır.

Vip turnike sistemleri, 100 ve 240 volt AC enerji harcayarak çalışırlar. Bu turnikelerin üzerine engelli bireylerin geçiş yapması için işaret koyabilir ya da geçiş yönünü belirten işaretler konulabilmektedir. Bu şekilde turnikeden geçiş yapacak olan kişilerin geçiş yapacağı yönü belirleyerek hızlı geçiş sağlanabilmektedir. Vip turnike sistemlerinde kullanılmakta olan turnikelerin kol uzunlukları da kullanılacak olan alana göre belirlenir. Kol uzunlukları 45, 60, 75 veya 90 santimetre arasında değişmekle birlikte, kullanacağınız geçiş alanına göre de farklı uzunluklarda üretilebilmektedir. Vip turnike sistemlerinin gövdeleri de elektrostatik boyalı yahut paslanmaz çelik olabilmektedir. Paslanmaz çelik gövdeli olan modeller dış ortamlarda gönül rahatlığı ile kullanılabilir. Çünkü su geçirmezlerdir ve olumsuz tüm kötü hava koşullarına karşı dayanıklılık göstermektedir. Elektrostatik boyalı vip turnike sistemleri modeller ise iç ortamlarda tercih edilmektedir. Bu turnikelerin kolları, itme hareketi ile geçiş yapmanızı sağlar. Kollar akıllı olup ileri ve geri hareket sırasında kendisine dokunan cisimleri hissederek bu cisimlere de tepki verirler. Kullanımı çok kolay olup yirmi dakika gibi çok kısa bir sürede montajı da yapılabilir. Bu kadar kısa sürede montaj yapılabilmesinin sebebi, montaj kitidir. Montaj kiti, tak çıkar mantığı kadar kolay olarak vip turnike sistemlerini dilediğiniz alanda kullanabilmenizi sağlar.

Vip turnike sistemleri, iki yönlü olarak geçiş yapabilme imkânı sunmasının yanı sıra tek yönlü olarak geçiş imkânı da sunabilir. Her vip turnike sistemleri bu şekilde kullanılabilmektedir. vip turnike sistemleri, mikro işlemci kontrollüdür. Geçiş yapılan yönde bir veri çıktısı veren vip turnike sistemleri, elektrik kesildiğinde serbest geçiş moduna geçmektedir. Yani elektriğin kesilmesi herhangi bir sorun teşkil etmeyecektir. Vip turnike sistemlerini butonlar ile de kontrol etme olanağı vardır. Bu sayede uzaktan turnikenin kollarının açılmasını ya da kapanmasını sağlayabilirsiniz. Vip turnike sistemlerinin zaman kontrol özellikleri ile belirlenen bir süre sonunda kollarının kapanmasını da sağlayabilirsiniz. Mekanizması elektromanyetik kilitlere benzeyen vip turnike sistemleri, oldukça şık bir görüntüye sahiptirler. Bu sayede özellikle işletmelerde çok sık olarak tercih edilmektedirler. Yumuşak ve sessiz geçişlerin bir harikası olan vip turnike sistemleri hakkında çok daha fazlasını öğrenmek için bize ulaşabilirsiniz.

perkotek.comAşağıdaki dosyalardan size uygun olanı seçerek bilgisayarınıza indirebilirsiniz... Bilgisayarınızın güvenliği için lütfen indirdiğiniz dosyaları virüs taramasından geçiriniz! İşletmemiz hiçbir sorumluluk kabul etmemektedir!


perkotek.com Ürün Yazılımları
 Dosya Adıİşlem


Görmeniz Gereken Diğer Ürünler