perkotek.com
Kullanıcı Adı
Şifre
Şifrenizi mi unuttunuz?Bayilik için tıklayınız!
Şifrenizi sistemimizde kayıtlı eposta adresinize göndermek için aşağıdaki bilgileri eksiksiz doldurarak formu gönderin!

E-posta Adresiniz...
Not: Sistem gönderim sonrası şifrenizi değiştirecektir...

X RAY

Güvenlik seviyelerinin üst noktalarda olduğu bölgelerde kullanıcıların giriş çıkışlarda güvenli alana tehlike arz edebilecek cisimlerle girmelerini engellemek için bazı güvenlik sistemleri kullanılır. En yaygın olarak kullanılan sistemler üst arama detektörleridir. Üst arama dedektörleri bazı durumlarda yetersiz kalabilirler. Özellikle kullanıcıların üzerlerinde değil de yanlarında bulundurdukları eşyaların içerisine gizlenmeleri durumunda. Bu eşyalar tam anlamıyla taranamadıkları durumlarda oluşacak bir güvenlik zafiyeti kötü sonuçlar doğurabilir. Bu gibi durumların önüne geçilmesi için x ray cihazları kullanılması günümüz teknolojisi ile güvenliğin en üst seviyelere ulaşmasını sağlamaktadır. X ray cihazları, isimlerini çalışma sisteminde bulunan x ışınlarından almaktadır. X ışınları tüm atomların içerisinde sorunsuz bir şekilde geçebildikleri için geniş kapsamlı bir tarama yapılır. Türkiye distribütörü olduğumuz Secuda markası adı altında bulunan x ray cihazları ile bu konuda kurulacakları ortamlarda güvenliğini sağlamaktayız. Tüm kullanıcılarımızın x ray cihazlarından aynı şartlarda faydalanabilmeleri için Türkiye genelinde satış fiyatlarımızın sabit olması yanı sıra Türkiye distribütörü olmamızın da avantajlarıyla en cazip fiyatlar Perkotek olarak firmamıza aittir. X ray cihazlarının tüneli içerisinde bulunan tüm cisimler en alt seviyeye kadar detaylı olarak incelenirler. Çanta, bavul, paket, kargo gibi eşyaların içerisine gizlenen silah, bıçak, katı ve sıvı patlayıcılar gibi tehlike oluşturabilecek cisimler başta olmak üzere zararsız cisimlerde x ray monitöründe gösterilir. Tehlike oluşturabilecek olanlar ilgili görevliler tarafından tespit edilip olaya müdahale edilir. Kullanım alanları; havalimanları, adliye gibi kurum ve kuruluşlar, askeri birlikler, polis merkezleri şeklinde sıralanabilir. Günümüzde artan terör olayları nedeniyle insan topluluklarının yoğun olduğu ve önemli toplantıların da gerçekleştirilebileceği kongre merkezleri, oteller, alışveriş merkezleri, eğitim kurumlarının da aralarında bulunan bölgelerde de kullanımları artmıştır.

X ray cihazları, x ışınları ile tünel içerinde bulunan tüm cisimlerin içerisinde geçerek karşı duvarda bulunan foto diyotlar tarafından süzülürler. Bu foto diyotlar aracılığı ile cismi oluşturan atomlar algılanarak atomun özelliklerine göre x ray cihazı monitöründe farklı renkler ile şekillenerek görüntülenirler. Atom numarası 19 ve üzerinde bulunan demir, kalay, kurşun, krom, titanyum, altın, bakır, gümüş gibi ağır element grubuna giren inorganik maddeler mavi rengi alarak gösterilirler. Atom numarası 19’dan az ve aynı zamanda 9’dan fazla olan orta ağırlıklı element grubuna giren magnezyum, alüminyum, kükürt, argon, sodyum atomlardan oluşan karışık grup maddeler yeşil rengi alarak şekillenirler. Atom numarası 9 ve altında bulanan lityum, bor, karbon, azot gibi hafif element gruplarından olan organik maddeler de turuncu rengi alarak x ray monitöründe şekillenirler. Bu cisimlerin bir çanta ya da paket içerisinde olmaları durumunda ise katmanlar halinde monitörde gösterilirler.

X ray cihazları kullanımları bakımından tak çalıştır mantığında olduklarından kurulum aşamasında bir ayar yapılmasına gerek kalmadan direk olarak çalışabilirler. Tek ihtiyaç duydukların 220 şehir enerjisi ile beslenmeleridir. X ray cihazının bulunduğu noktalardaki görevliler ile x ray cihazı arasındaki iletişimi sağlayacak bilgisayar sistemi ve yazılımı set dahilinde mevcut olduğundan ek olarak bilgisayar sistemi istemez. X ray yazılımı ile gerekli tüm raporlamalar alınabilir ve tüm görüntüler otomatik olarak bilgisayara kaydedilir. Windows tabanlı çalışan bu sistem sayesinde bu veriler USB bellek ya da CD ile dijital ortamda paylaşılabilir. Ayrıca x ray bilgisayarı network sistemine bağlanarak diğer bilgisayarlar ile paylaştırılması da sağlanabilir. X ray cihazları, gelecek ziyaretçilerin yanlarında bulunduracağı cisimlerin ebatlarının tahmini doğrultusundaki tünel boyutları ile tercih edilirler.

perkotek.com Aşağıdaki dosyalardan size uygun olanı seçerek bilgisayarınıza indirebilirsiniz... Bilgisayarınızın güvenliği için lütfen indirdiğiniz dosyaları virüs taramasından geçiriniz! İşletmemiz hiçbir sorumluluk kabul etmemektedir!


perkotek.com Ürün Yazılımları
  Dosya Adı İşlem


Görmeniz Gereken Diğer Ürünler

100.000'in üzerinde memnun müşteri referansı ile açık ara lider
Referanslarımızdan Bazıları