perkotek.com
Kullanıcı Adı
Şifre
Şifrenizi mi unuttunuz?Bayilik için tıklayınız!
Şifrenizi sistemimizde kayıtlı eposta adresinize göndermek için aşağıdaki bilgileri eksiksiz doldurarak formu gönderin!

E-posta Adresiniz...
Not: Sistem gönderim sonrası şifrenizi değiştirecektir...
X RAY CİHAZI

Secuda x ray cihazı metal tespit yapmak için kullanılırlar ve ekranları renkli görüntü imkânı sağlar. Bu renkler inorganik ve organik madde ayrımı yapılarak oluşturulmaktadır. Organik ve inorganik maddeler ise maddeler atom ağırlıkları taban alınarak tespit edilmektedir. Atom numarası 10 sayısının altında olan maddeler x ray cihazı ekranlarında turuncu veya kahverengi renkte görünürler. Bunlar tahta, su ve benzeri cisimlerin yer aldığı gruplardır. Bu maddeler organik maddeler olarak nitelendirilirler. Atom numarası 10 ve 18 arasında olan cisimler x ray cihazı ekranlarında yeşil renkte gösterilirler. Bu maddeler karışık grup olarak nitelendirilmektedirler. Atom ağırlığı 18 sayısının üzerinde olan maddeler, x ray cihazının ekranlarında mavi renkte gösterilmektedirler. Bu maddeler ise inorganik maddeler olarak nitelendirilmektedirler. İnorganik maddeler; bakır, çelik, gümüş, demir, kalay ve benzeri elementlerden oluşan ve tehlikeli maddelerin üretilmesinde kullanılan elementlerden meydana gelmektedir.

X ray cihazı, x – ışını teknolojisi ile çalışmasına devam etmektedir. X-ışınını sabit bir kaynaktan karşısındaki foto diyotlara fırlatılmaktadır. Fırlatılmakta olan x ışınları, foto diyotların arasında bir nesne var ise ışınlar nesneyi delerek karşıya ulaşmaktadır. X-ışınlarının delip geçmekte oldukları nesnelerin şekilleri, cinsleri ve atom ağırlıkları, foto diyotlar tarafından emilerek ekrana yansıtılmaktadır. X ray cihazı kalitesine göre de aktarılmış olan bu görüntüler renkli ya da siyah – beyaz olabilmektedir. Bunun yanı sıra daha üst segmentlerde de görüntüler renkli olarak aktarılabilmektedir. Ayrıca monitör üzerinde görünmekte olan nesnenin renk tonlarına göre de hangi atomları ihtiva ettiğinin görülebilmesi mümkün olacaktır.

X ray cihazı kullanımı da kurulumu oldukça basittir. Bu cihazların kurulumunu yapmak için alanında uzman ve profesyonel satış danışmanlarımız anında kurulum yapabileceklerdir. X ray cihazını kullanacak olan operatörlerin kısa bir eğitimden geçirildikten sonra x-ray cihazını kullanması gerekmektedir. Çünkü eğitimden geçirilmeden cihazları kullanabilmek mümkün değildir. En çok merak edilenler arasında bir de x ray cihazının radyasyon yayıp yaymadığı bulunmaktadır. X ray cihazı, radyasyon yaymamalarına karşın uzmanlar yine de cihazların yakınında hamile kadınların çalışmamasını önermektedir.

X ray cihazı ekranına yansıtılan bu maddeler tespit edildiğinde x ray cihazı sesli olarak uyarı da vermektedir. Bu sayede hem kullanıcısını hem de operatörünü aynı anda uyarabilme imkânı sunacaktır. Günümüzde güvenliğin en üst düzeyde olması gereken alanlarda yaklaşık olarak %99 olarak oranında kullanılan x ray cihazının kullanım alanlarından bazıları; limanlar, hava alanları, gümrükler, fabrikalar, kamu kuruluşları, iş merkezleri, alışveriş merkezleri (avm), askeri tesisler ve benzeri gibidir. X ray cihazı; bavullarda, çantalarda, bagajlarda saklanan her türlü metal türevi kesici, delici, patlayıcılar, narkotik maddeler, bombalar gibi ve bu maddelerin türevleri maddeleri bulmakta uzmanlaşmıştır. Yukarıda listelenmiş olan x ray cihazı modellerimizi inceleyiniz.

Secuda x ray cihazı; günümüzde sıkça kullanılan ve kullanımı giderek artan cihazlardır. Kullanıldıkları her alanda güvenli ortamlar sunan cihazlar, metal tespiti yapmak için kullanılan en iyi ve en gelişmiş yöntemdir. Secuda x ray cihazı fiyatları, cihazların modellerine göre değişiklik gösterir. Farklı tarzda arama yapan bu cihazlar hakkında fiyat bilgisi almak için bizi 0850 811 80 00 numarasından arayabilirsiniz. 

perkotek.com Aşağıdaki dosyalardan size uygun olanı seçerek bilgisayarınıza indirebilirsiniz... Bilgisayarınızın güvenliği için lütfen indirdiğiniz dosyaları virüs taramasından geçiriniz! İşletmemiz hiçbir sorumluluk kabul etmemektedir!


perkotek.com Ürün Yazılımları
  Dosya Adı İşlem


Görmeniz Gereken Diğer Ürünler

100.000'in üzerinde memnun müşteri referansı ile açık ara lider
Referanslarımızdan Bazıları