perkotek.com
Kullanıcı Adı
Şifre
Şifrenizi mi unuttunuz?Bayilik için tıklayınız!
Şifrenizi sistemimizde kayıtlı eposta adresinize göndermek için aşağıdaki bilgileri eksiksiz doldurarak formu gönderin!

E-posta Adresiniz...
Not: Sistem gönderim sonrası şifrenizi değiştirecektir...

X RAY CİHAZI

X ray cihazı, üst düzey güvenlik gerektiren alanlarda sıklıkla kullanılmakta olup, günümüzde ise global ve etnik terörün artması ile birlikte çok daha geniş alanlarda kullanılmaya başlanmıştır. X ray cihazı kullanım alanlarına kongre merkezleri ve oteller, alışveriş merkezleri, iş merkezleri, plazalar, eğitim kurumları, hastaneler, kamu kurum ve kuruluşları örnek olarak verilebilmektedir. Bu ve bunun gibi pek çok farklı alanda da kullanılabilen x ray cihazı, tüm kesici ve delici aletlerin anında tespit edilmesini sağlar. Bıçak, tabanca, silah gibi kesici ve delici aletlerin yanı sıra aynı zamanda narkotik ve patlayıcı maddelerin de tespit edilmesini sağlamaktadır. X ray cihazı ile metalleri tespit etmek için x ışını sabit bir kaynaktan karşısında yer alan foto diyotlara fırlatılmaktadır. Fırlatılmakta olan x ışınları ile foto diyotların arasında herhangi bir nesne bulunuyorsa, ışınlar bu nesneleri delerek karşıya ulaşmaktadırlar. X ışınlarının delip geçmekte oldukları nesnelerin cinsleri, şekilleri ve atom ağırlıkları da foto diyorlarca emilmektedir. Daha sonra da ekranlara yansıtılmaktadır. X ray cihazı kalitesine göre de bu aktarılmakta olan görüntüler, renkli ya da siyah – beyaz olabilirler. Nesnelerin renkleri, kullanılacak olan x ray cihazı modeline göre değişir. Organik ve inorganik madde ayrımı yapan x ray cihazı, nesnelerin ekranlara renkli bir şekilde yansıtılmasını sağlamaktadır. Bu ayrımı yapamayan x ray cihazı ise siyah – beyaz görüntüler sunmaktadır.

Organik ve inorganik madde ayrımı yapabilen x ray cihazı, metalleri atom numaralarına bakarak farklı renklerde ekranlara yansıtmaktadır. Atom numarası 10’dan küçük olan metaller, inorganik madde olarak adlandırılmaktadırlar. İnorganik maddeler x ray cihazı ekranlarına turuncu renkli olarak yansıtılmaktadır. Helyum, berilyum, karbon, bor, flor, oksijen ve azot gibi tüm elementler, bu grupta yer alan elementlerdir. Atom numarası 10 ile 18 arasında yer alan elementler ise karışık grup elementleri olarak adlandırılmaktadır. Bu elementler x ray cihazı ekranlarında yeşil renkli olarak gösterilmektedir. Klor, argon, sodyum, neon, alüminyum, silisyum, fosfor gibi bütün elementler, karışık grup elementi olarak adlandırılmaktadır. Atom numarası 18’den büyük olan elementler ise inorganik madde olarak adlandırılmaktadırlar. Bu maddeler, x ray cihazı ekranlarında mavi renkli olarak görüntülenirler. Titanyum, demir, krom, kurşun, çelik, altın, teknesyum, bakır ve gümüş elementler de bunlara örnek verilebilmektedir.

X ray cihazı ile bavul, valiz ve çanta gibi tüm eşyaların içerisini açmadan kolayca bu eşyaların içerisinde yer alan metalleri tespit edebilirsiniz.  X ray cihazı hakkında en çok merak edilen konulardan bir tanesi, bu cihazların fiyatıdır. X ray cihazı fiyatları, kullanılacak olan modele göre değişiklik göstereceğinden ötürü aslında net bir fiyat bilgisi verebilmek mümkün değildir. Ancak Perkotek Teknoloji olarak Secuda x ray cihazı Türkiye dağıtıcılığını yaptığımız için, bu cihazların fiyatları genel olarak oldukça uygundur. Beraberinde kapı tipi metal üst arama dedektörü ve el tipi metal üst arama dedektörü kullanılması ile de x ray cihazının güvenliği iki katına çıkmaktadır. Siz de x ray cihazı hakkında çok daha fazlasını öğrenmek ya da detaylı bir fiyat bilgisi almak için bizimle info@perkotek.com üzerinden irtibata geçebilirsiniz.

perkotek.comAşağıdaki dosyalardan size uygun olanı seçerek bilgisayarınıza indirebilirsiniz... Bilgisayarınızın güvenliği için lütfen indirdiğiniz dosyaları virüs taramasından geçiriniz! İşletmemiz hiçbir sorumluluk kabul etmemektedir!


perkotek.com Ürün Yazılımları
 Dosya Adıİşlem


Görmeniz Gereken Diğer Ürünler