perkotek.com
Kullanıcı Adı
Şifre
Şifrenizi mi unuttunuz?Bayilik için tıklayınız!
Şifrenizi sistemimizde kayıtlı eposta adresinize göndermek için aşağıdaki bilgileri eksiksiz doldurarak formu gönderin!

E-posta Adresiniz...
Not: Sistem gönderim sonrası şifrenizi değiştirecektir...

X RAY CİHAZI FİYAT

X ray cihazı, metal eşya tespiti yapmak için kullanılan cihazlardır. Bu cihazların kullanımları genel olarak kapalı alanlar gibi gözükse de belirli bazı kontroller yapılarak açık olan alanlarda da kullanım sağlanabilmektedir. Üst arama metal dedektörleri olarak kullanılan x ray cihazlarının kullanım alanları oldukça geniştir. Güvenliğin yüksek olması istenilen her alanda güvenle kullanılabilirler. Belediyeler, hava alanları, askeriyeler, fabrikalar, kamu kurum ve kuruluşları, alışveriş merkezleri gibi pek çok alanda kullanılan bu cihazlar, isimlerini çalışma prensiplerinden almışlardır. X ışınları kullanılarak çalışma sağlarlar. X ray cihazı fiyat Secuda markası için oldukça uygundur. 

X-ışını, sabit bir kaynaktan foto diyotlara fırlatılmaktadır. Fırlatılan x ışınları ile foto diyotlar arasında her nasıl bir nesne olursa olsun, ışınlar karşıya ulaşmaktadır. Delip geçilen nesnenin de şekli veya cinsi ya da atom ağırlıkları foto diyotlarca emilip suret olarak x ray cihazı ekranına yansıtılmaktadır. X – ray cihazının kalitesine göre yansıtılan bu görseller renkli yahut siyah - beyaz olabilmektedir. Peki, renkler neyi ifade eder? Renkler, taranan nesnenin içerdiği atom ağırlığına göre hangi element olduğu ve ne kadar büyük bir tehlike oluşturabileceğine dair bilgiler vermektedir. Buna da aslında organik ve inorganik madde ayrımı denir. Satışa sunmuş olduğumuz x ray cihazlarında organik ve inorganik madde ayrımı yapabilen modeller olmasının yanı sıra bu ayrımı yapamayan modeller de bulunmaktadır. Açalım… Organik madde dediğimiz şey, atom numarası 10 ve altında olan maddelerdir. Bu maddeler x ray cihazı konveyörüne konulduğunda, x ray cihazları ekranında turuncu renkli olarak gösterilmektedir. Hidrojen, bor, azot, oksijen, flor, lityum yahut berilyum gibi maddeler organik elementlerdir. Yani zararsızdırlar. Atom numarası 10 ile 18 arasında olan silisyum, fosfor, kükürt, argon, magnezyum, sodyum, neon, argon gibi elementler ise karışık grup elementleri sınıfında yer alırlar. Bu elementler ise x ray cihazı ekranlarında yeşil renkli olarak gösterilmektedir. Atom numarası 18 ve 18 üzeri olan elementler ise inorganik madde olarak adlandırılırlar. İnorganik maddelere krom, demir, kalay, kurşun, altın, çelik, bakır, teknesyum, gümüş, titanyum gibi elementler örnek verilebilmektedir. Bu elementler ise x ray cihazı ekranlarında mavi renkli görüntülenirler. Aslında tehlike yaratabilecek tek grup elementleri sadece inorganik maddeleri oluşturmaktadır. Ancak x ray cihazının yapmış olduğu detaylı ve hassas taramalar sayesinde özellikle kapalı bavullar ve çantalar içeresinde bulunan bu maddelerin tespit edilmesi çok kolay olacaktır. Cihazların prganik madde ve inorganik madde ayrımı yapmasına göre x ray cihazı fiyat değişiklik göstermektedir. 

X ray cihazı fiyat da çok merak edilmekte olan konulardan bir tanesi. Perkotek Teknoloji olarak Secuda x ray cihazı Türkiye distribütörlüğünü yapmaktayız. Bu yüzden x ray cihazı fiyat firmamızda çok uygun olsa da net olarak bir fiyat söyleyebilmek mümkün değildir. Çünkü bu cihazların fiyatları, tercih edilecek olan modele göre farklılık gösterir. X ray cihazı fiyat hakkında detaylı bilgi almak veya satın almak için sadece bizimle irtibata geçmeniz gerekmektedir. Üstelik x ray cihazları hamile bayanlara zarar vermezler. Ancak bunun yanı sıra yine de bilim insanları, hamile olan bir bireyin çalışma alanında x ray cihazı var ise hamilelik süresince farklı bir ortamda çalışma sağlamasını önermektedir.

perkotek.comAşağıdaki dosyalardan size uygun olanı seçerek bilgisayarınıza indirebilirsiniz... Bilgisayarınızın güvenliği için lütfen indirdiğiniz dosyaları virüs taramasından geçiriniz! İşletmemiz hiçbir sorumluluk kabul etmemektedir!


perkotek.com Ürün Yazılımları
 Dosya Adıİşlem


Görmeniz Gereken Diğer Ürünler