perkotek.com
Kullanıcı Adı
Şifre
Şifrenizi mi unuttunuz?Bayilik için tıklayınız!
Şifrenizi sistemimizde kayıtlı eposta adresinize göndermek için aşağıdaki bilgileri eksiksiz doldurarak formu gönderin!

E-posta Adresiniz...
Not: Sistem gönderim sonrası şifrenizi değiştirecektir...
  • Açıklamalar
X RAY CİHAZI

X RAY cihazı
, metal eşya aramak için kullanılan cihazlardır. X RAY cihazı çalışma mantığından bahsedelim. X RAY cihazı, x ışını oluşturarak çalışırlar. X ışını, radyo dalgalarına benzeyen ya da görünen ışığa benzeyen bir elektro manyetik ışın biçimidir. X-ışınları çıplak gözle görülemezler ve diğer ışınım türleri gibi vakumda yol alabilirler yani boşlukta yol alabilirler. Ayrıca x ışınları maddelerin içerisinden geçebilme özelliğine sahiptirler. Konveyörlerine konulan valiz, bavul, koli vb. gibi eşyaların derinine inerek ve içerisinden geçerek arama yaparlar ve tehlikeli maddeleri tespit ederler.

X RAY cihazı, narkotik ve patlayıcı maddeler için sesli olarak tepki verme özelliğine sahiptir. Bu özelliği sayesinde operatörüne bilgi verirken, aynı anda kullanıcısını da uyaracaktır. X RAY cihazı, delinmez bölge alarmı sayesinde konveyöründen geçişi yapılan cismi belirli bir derinliğe kadar aşağıdan yukarıya doğru detaylı olarak tarayacaktır. Secuda XRAY cihazı ekranlarında saat ve tarih bilgisini de gösterirler. Geçişi yapılan bavul, valiz, koli, çanta vb. eşyaların geçiş yapıldığı tarih ve saat hakkında bilgi verir. Böylelikle herhangi bir tehlike durumda tehlikenin neden olduğu cisimlerin görüntüleri kayıtlardan rahatlıkla bulunabilir. Aşağıda farklı ihtiyaçlara uygun farklı model Secuda X RAY cihazı listelenmiştir.
Secuda X RAY cihazı, organik madde ve inorganik madde ayrımı yapan cihazlardan meydana gelmektedir. Organik maddeler, atom numarası 10’un altında olan maddelerdir. Bu maddelere helyum, hidrojen, berilyum, bor, karbon, azot, oksijen, flor vb. örnek olarak gösterilmektedir. Bu maddeleri X RAY cihazı ekranında turuncu renkli olarak görebilirsiniz. Atom numarası 10 ile 18 arasında olan maddeler ise karışık grup elementleri olarak adlandırılmaktadır. Karışık grup elementlerine fosfor, klor, argon, alüminyum, neon, sodyum, silisyum vb. örnek olarak gösterilmektedir. Atom numarası 18’den büyük olan maddeler ise inorganik madde olarak adlandırılmaktadır. İnorganik maddelere titanyum, demir, kalay, kurşun, çelik, altın, bakır, teknesyum, gümüş vb. örnek olarak gösterilmektedir. Bu maddeler ise inorganik madde olarak adlandırılmaktadır.

Günümüzde her geçen gün çok daha geniş alanlarda kullanılmak olan xray cihazı, yüksek güvenlik önlemi gerektiren alanlarda metal eşyaları tespit edebilmek için muhteşem çözümler sunar. Tabi ki x ray cihazı kullanacak olan operatörlerin öncelikle eğitimden geçirilmesi gerekmektedir. Böylece kullanım her zaman çok daha basit olacaktır. X RAY cihazı operatörleri, eğitiminden geçirilmeden kesinlikle X RAY cihazı kullanılmaması gerekmektedir. X RAY cihazı, sahip oldukları son teknolojisi gelişmiş/geliştirilmiş bilgisayar programları sayesinde ekranına yansıttığı görüntü kalitesi oldukça nettir. Bu sayede silah, bıçak, bomba gibi tehlikeli aletlerin tespitini kolay bir şekilde yapacaklardır. Bu cihazlar çok kolay bir şekilde metal tespiti yaparlar. Konveyöründen geçici sağlanan eşyayı renkli olarak ekranına yansıtarak maddenin oluştuğu maddeyi tespit edebilirler. 

X RAY CİHAZI MODELLERİ ve FARKLARI NELERDİR?


X RAY cihazlarını birbirinden ayıran özellikler ebatları, jeneratör sayıları ve güçleri ile birlikte penetrasyon dur. Genelde bagajın giriş ve çıkış yapacağı haznenin ebatları ile model isimleri eşleşir. Mesela 5030 XRAY denildiğinde giriş ve çıkış tünelinin 50 cm en, 30 cm yükseklik belirtilmiş olur. Yine 6550 XRAY denildiğinde en 65 cm yükseklik ise 30 cm dir. Aynı ebatlı XRAY lar kendi aralarındada A ve C olarak ayrılır.

5030A X RAY CİHAZI; 50 cm x 30 cm geçiş tüneline sahip olup tek jeneratörlüdür, organik ve inorganik madde ayrımı yapmaz.
5030C X RAY CİHAZI; 50 cm x 30 cm geçiş tüneline sahip olup tek jeneratörlüdür, organik ve inorganik maddeleri farklı renklerde göstererek birbirinden ayrılmasını sağlar.

Belirtilen bu A ve C özellikleri yine 6040, 6550, 8065, 8080, 100100, 120120 X RAY modelleri içinde geçerlidir. A modelleri elektronik olarak organil-inorganik madde ayrımı yapmasa da firmamızın geliştirdiği yazılım sayesinde SECUDA x Ray cihazlarının A modelleri de organik ve inorganik maddeleri farklı renklerde göstererek C modeli gibi davranabilmektedir.
Penetrasyon ise X ışınların çeliği delme gücüdür. Çelik yoğunluğu çok fazla olduğu için X ışınlarının çeliği delerek içerisindeki görüntüleri aktarması zordur. Genelde A modelleri 16 mm çeliği delebilirken C modelleri 43 mm lik çeliği delebilir.

X RAY CİHAZI FİYATLARI


XRAY Cihazı fiyatını etkileyen unsurlar A yada C model olup olmadığı ile birlikte Tünel geçiş mesafesinin ölçüleridir. Xray cihazının ebatları büyüdükçe, monitör sayısı ve penetrasyonu arttıkça fiyatı da artar. SECUDA X RAY Cihazlarının marka sahibi olan firmamız ürünleri çok satması sebebiyle bant sistemli montaj yapısına geçmiş ve çok makul fiyatlara kendi ürünlerini ortaya koyabilmektedir. X ray cihazı fiyatları konusunda çok iddialı olmakla beraber kaliteden asla taviz vermemekteyiz. Firmamızla iletişime geçerek ihtiyacınız olan sistem için en ucuz x ray fiyatı nı bizden teklif olarak alabilirsiniz.

X RAY CİHAZI SATIŞ ve SERVİS NOKTALARI


SECUDA xray cihazları Avrupa, Güney Amerika, Afrika ve Avusturalya kıtalarında 65 den fazla ülkeye ihraç edilmektedir. Türkiye’de ise Sivas, Karaman, Uşak, Şırnak, Ankara, Zonguldak, Yozgat, Muğla, Sakarya, Balıkesir, Kayseri, Çorum, Ağrı, Kilis, Tokat, Eskişehir, Denizli, Mardin, Manisa, Tunceli, Kırıkkale, Kırşehir, Malatya, Hatay, Nevşehir, İçel (Mersin), Edirne, Hakkâri, Osmaniye, Ardahan, Bartın, Yalova, Sinop, Van, Bingöl, Burdur, Artvin, Gaziantep, Kırklareli, Bitlis, Bilecik, Gümüşhane, Trabzon, Iğdır, Bursa, Adana, Samsun, Çanakkale, Aksaray, Erzurum, Çankırı, Batman, Rize, Afyonkarahisar, Aydın, Diyarbakır, Giresun, Kars, Erzincan, Muş, Kütahya, Kastamonu, Ordu, Şanlıurfa, Bolu, Konya, İzmir, Antalya, Bayburt, Kahramanmaraş, Elazığ, Karabük, Adıyaman, Kocaeli, Siirt, İstanbul, Tekirdağ, Niğde, Amasya, Düzce ve Isparta illerinde satış ve satış sonrası hizmetlerimizi vermekteyiz.

Satışını yaptığımız tüm XRAY Cihazları uzak erişimle çağrı merkezimizden anında destek alabilmektedir. Karşılaşılan problemlerin %91 i uzak bağlantı ile hemen çözülebilmektedir.

İlgili Kelimeler: x ray, x ray cihazı, xray, xray cihazı, xr cihazı, x ray cihazı fiyatları, xray cihazı fiyatları, x ray cihazları, x ray cihazi, x ray cihazı fiyat, secuda,  x ray cihazı fiyatı, x rey, xray cihazları, x ray fiyatları, x rays, perkotek, xray fiyatları.
perkotek.com Aşağıdaki dosyalardan size uygun olanı seçerek bilgisayarınıza indirebilirsiniz... Bilgisayarınızın güvenliği için lütfen indirdiğiniz dosyaları virüs taramasından geçiriniz! İşletmemiz hiçbir sorumluluk kabul etmemektedir!


perkotek.com Ürün Yazılımları
  Dosya Adı İşlem


perkotek.com Aşağıdaki dosyalardan size uygun olanı seçerek bilgisayarınıza indirebilirsiniz... Bilgisayarınızın güvenliği için lütfen indirdiğiniz dosyaları virüs taramasından geçiriniz! İşletmemiz hiçbir sorumluluk kabul etmemektedir!


perkotek.com Kullanım Kılavuzları
  Dosya Adı İşlem


perkotek.com Aşağıdaki dosyalardan size uygun olanı seçerek bilgisayarınıza indirebilirsiniz... Bilgisayarınızın güvenliği için lütfen indirdiğiniz dosyaları virüs taramasından geçiriniz! İşletmemiz hiçbir sorumluluk kabul etmemektedir!


perkotek.com Ürün Broşürleri
  Dosya Adı İşlem


perkotek.com Aşağıdaki dosyalardan size uygun olanı seçerek bilgisayarınıza indirebilirsiniz... Bilgisayarınızın güvenliği için lütfen indirdiğiniz dosyaları virüs taramasından geçiriniz! İşletmemiz hiçbir sorumluluk kabul etmemektedir!


perkotek.com Kalite Belgeleri
  Dosya Adı İşlem


Görmeniz Gereken Diğer Ürünler

100.000'in üzerinde memnun müşteri referansı ile açık ara lider
Referanslarımızdan Bazıları