perkotek.com
Kullanıcı Adı
Şifre
Şifrenizi mi unuttunuz?Bayilik için tıklayınız!
Şifrenizi sistemimizde kayıtlı eposta adresinize göndermek için aşağıdaki bilgileri eksiksiz doldurarak formu gönderin!

E-posta Adresiniz...
Not: Sistem gönderim sonrası şifrenizi değiştirecektir...

Parmak Okuma Cihazları: Modern ve Güvenli Çözüm!

Parmak okuma cihazları, günümüzde sıkça personel takibi yapmak amacıyla kullanılmaktadır. Bunun yanı sıra tuvalet takip programı, minibüs takip programı, üye takip programı, üye takip programı ve geçiş kontrol programı ile de kullanılabilmektedir. Parmak okuma cihazları; ofis, okul, alışveriş merkezi, belediye, kamu kurumları, işletmeler, oteller gibi pek çok farklı alanda kullanılabilmektedir. Peki, parmak okuma cihazları nasıl çalışır? Bu cihazların çalışabilmesi için öncelikle parmak izi tanımlanması gerekir. Parmak izi tanımlamasından bahsedelim. Parmak izi, kişilerin parmaklarının uçlarında yer alan izdir. Bu iz, hiçbir insanda benzerlik göstermemesinin yanı sıra aynı zamanda her insanın her parmağında da farklılık göstermektedir. Bu da bu izin, takip sistemlerinde kullanılmasını sağlamıştır. Gelelim bu cihazları nasıl kullanacağımıza… Bu cihazları kullanabilmek için öncelikle giriş ve çıkış yapılacak olan alanlara konumlandırılması gerekir. Daha sonra geçiş yapmasına izin verilecek olan kimsenin parmak izi cihaza kayıt edilir. Bu işleme tanımlama demekteyiz. Tanımlama yaptıktan sonra kişi parmak izini cihaza okuttuğunda onay verilmektedir. İşte bu geçişlerin sıklığı, hangi saatlerde gerçekleştiği gibi bilgilere erişmek için de takip programları devreye girmiştir. Bu tanımlamalar esnasında bir kişinin on parmağını da tanımlayabilirsiniz. Böylece herhangi bir problemden ötürü (kesik, yara, çizik) normalde geçiş yapılan parmak izi okunmazsa, tanımlı olan diğer parmaklar kullanılabilmektedir.

Parmak okuma cihazlarını farklı alanlarda farklı sayıdaki kişilerin geçişleri için kullanacağınız için her modelde kayıt kapasitesi farklıdır. Genel olarak ise bin ile on bin kayıt arasında değişmektedir. Normalde satın alınan cihazın kayıt hafızası yetmez diye de cihazlarda ek olarak kart ve şifre ile geçiş yapılabilme imkânı sunulmuştur. Yani parmak okuma cihazlarının farklı modellerinde, geçiş şekilleri de farklılık göstermektedir. Bu cihazlardaki en önemli özellik parmak izi sensörüdür. Sensörün kalitesi, geçiş hızını belirlemektedir. Yani sensör ne kadar kaliteli ise kişilerin geçiş yapmaları da bir o kadar hızlı olacaktır. Böylece özellikle personel takibi yapılacaksa, personellerin parmak izi okutmaları sırasında sıralar oluşmayacaktır.

Parmak okuma cihazları ile turnike, bariyer ve kapılara tetik verilebilir. Öncelikle kapı tetiğinden bahsedelim. Bunun için parmak okuma cihazlarının kapıların girişlerine montajlanması gerekmektedir. Kapılara takılan kilide program aracılığıyla tetik verilerek, parmak izi tanımlı olan kişilerin kapıyı açmaları ve kapıdan kolayca geçiş yapabilmeleri sağlanmaktadır. Turnikelere tetik vermek için ise öncelikle turnikelerin üzerine parmak okuma cihazlarının monte edilmesi gerekmektedir. Cihaza tanımlı olan kişi parmak izini okuttuğunda da turnikenin kolları açılarak kişinin geçişine izin verilmiş olacaktır. Parmak izi tanımlı olmayan hiç kimse turnikeden geçiş yapamayacağı için de güvenlik üst düzeyde olacaktır.

Magic Pass parmak okuma cihazları Türkiye distribütörü olan Perkotek Teknoloji AŞ, sizlere en kaliteli parmak okuma cihazları için en uygun fiyat garantisini sunmaktadır. Parmak okuma cihazları sayesinde siz de geçişleri kolayca kontrol altına alabilirsiniz. Yapmanız gereken tek şey sadece bizi aramak ve parmak okuma cihazları fiyatları hakkında ve kullanımları hakkında detaylı bilgi almak. Zaman harcamadan bize ulaşın ve kontrollü geçişler ile siz de güvenli ortamların keyfini çıkarın!

perkotek.comAşağıdaki dosyalardan size uygun olanı seçerek bilgisayarınıza indirebilirsiniz... Bilgisayarınızın güvenliği için lütfen indirdiğiniz dosyaları virüs taramasından geçiriniz! İşletmemiz hiçbir sorumluluk kabul etmemektedir!


perkotek.com Ürün Yazılımları
 Dosya Adıİşlem


Görmeniz Gereken Diğer Ürünler