perkotek.com
Kullanıcı Adı
Şifre
Şifrenizi mi unuttunuz?Bayilik için tıklayınız!
Şifrenizi sistemimizde kayıtlı eposta adresinize göndermek için aşağıdaki bilgileri eksiksiz doldurarak formu gönderin!

E-posta Adresiniz...
Not: Sistem gönderim sonrası şifrenizi değiştirecektir...

YEMEK KONTROL

Yemek kontrol sistemleri, yemekhanelere yapılacak olan giriş ve çıkışların kontrol altına alınması için kullanılmakta olan sistemlerdir. Yemek kontrol sistemlerinde kullanılmakta olan üç farklı pdks cihazı türü, yemekhane kontrol turnikesi ve yemek kontrol programı bulunmaktadır. Yemek kontrol sistemlerinin kontrol altına alınması için öncelikle turnikenin yemekhane girişine monte edilmesi gerekir. Daha sonra da turnike üzerine kullanılacak olan pdks cihazın montajının yapılması gerekir. Bu işlemden sonra yemek kontrol programı ile sistemin bağlantısı sağlanır ve yemekhaneye geçiş yapacak olan kişilerin kontrolleri sağlanır.

Yemek kontrol sistemi programı, firmamız yazılımcıları tarafından yazılmış olan bir programdır. Programın kullanımı ve kurulumu çok basit olup, yemekhaneye giriş yapacak olan kişilerin kısıtlamalarını sağlar. Örneğin; Ayşe isimli personel sadece 12.30 saatleri arasında yemek yiyebilir ya da Alican isimli personel sabah 08.30 ve akşam 19.30 saatleri arasında dilediği kadar yemek yiyebilir gibi tanımlamalar yapılabilmektedir. Yemek kontrol programı kullanımı ve kurulumu da oldukça basittir.

Yemek kontrol sistemlerinde kullanılmakta olan üç farklı cihaz türü bulunmaktadır. Bu cihazlar yüz tanıma cihazları, parmak izi cihazları ve kartlı geçiş kontrol cihazlarıdır. Yemek kontrolü sağlamak için bu cihazların, yemekhane girişlerinde kullanılması gerekmektedir. Yüz tanıma yemek kontrol cihazları, kişilerin benzersiz ve eşsiz olan yüzlerini tanıyarak geçiş yapmalarını sağlar. Bu cihazların her modelinde kullanıcı kayıt kapasitesi farklılık göstermektedir. Yani yemekhanede takip edecek olduğunuz kişi sayısının bir önemi kalmayacaktır. Parmak izi yemek kontrol cihazları ise kusursuz parmak izi teknolojisi ile çalışmasına devam eder. Parmak izi her insanın parmağında farklı bir özellik gösterdiği için de bu cihazları kullanarak personellerin yemekhaneye giriş yapmaları mümkün olmayacaktır. Kartlı yemek kontrol cihazları ise kart tarama teknolojisi ile çalışan cihazlardır. Bu cihazlara tanımlanacak olan kart modelleri her cihazda farklılık göstermektedir.

Yemek kontrolü için kullanılacak olan turnike modelleri ise bel turnikeleri ve hızlı geçiş turnikeleridir. Bel turnikeleri, insan beli boyunda olan turnikelerdir. Bu turnikelerin kullanımları çok basit olup yemekhane girişlerine monte edilmeleri gerekmektedir. Bu turnikelerin iç ve dış ortamlarda kullanılmakta olan farklı modelleri yer almaktadır. Yani gövde özellikleri de modeline göre değişmektedir. Hızlı geçiş yemek kontrol turnikeleri ise şıklıkları ile göze çarpan turnikelerdir. Bu turnikelerin de iç ortamlarda kullanılmakta olan elektrostatik boyalı ve dış ortamlarda kullanılmakta olan paslanmaz çelik modelleri yer almaktadır. Yemek kontrol turnikelerini butonlar ve uzaktan kumanda ile de kontrol etme imkânı yer almaktadır. Buton kontrolünde iki farklı seçenek yer almaktadır. Tek buton ya da çift buton kontrolü. Tek buton kontrolünde turnike kolunu açmak ve kapamak için tek buton bulunur. Çift buton kontrolünde ise turnike kolunu açmak ve kapamak için iki farklı buton yer almaktadır.

Yemek kontrol sistemleri ile siz de yemekhanelere yapılacak olan girişleri kontrol altına alırken aynı zamanda yemek öğün hak edişlerini kontrol edebilirsiniz. Yemek kontrol sistemleri fiyat teklifi için bizimle irtibata geçebilirsiniz!  

perkotek.comAşağıdaki dosyalardan size uygun olanı seçerek bilgisayarınıza indirebilirsiniz... Bilgisayarınızın güvenliği için lütfen indirdiğiniz dosyaları virüs taramasından geçiriniz! İşletmemiz hiçbir sorumluluk kabul etmemektedir!


perkotek.com Ürün Yazılımları
 Dosya Adıİşlem


Görmeniz Gereken Diğer Ürünler