perkotek.com
Kullanıcı Adı
Şifre
Şifrenizi mi unuttunuz?Bayilik için tıklayınız!
Şifrenizi sistemimizde kayıtlı eposta adresinize göndermek için aşağıdaki bilgileri eksiksiz doldurarak formu gönderin!

E-posta Adresiniz...
Not: Sistem gönderim sonrası şifrenizi değiştirecektir...

YÜZ TANIMA KULLANIM ALANLARI

Yüz tanıma sistemleri, personelleri takip etmek için kullanılmakta olan harika bir seçenektir. Bu sistemlerde kullanılacak olan farklı cihaz modelleri yer almaktadır. Bu cihazların kayıt kapasiteleri her modelde değişir. Genellikle bin ile on bin arasında değişiklik göstermektedir. Bu kayıt kapasiteleri, her türlü alanda kullanmanıza olanak tanımaktadır. Yüz tanıma kullanım alanları oldukça geniştir. Yüz tanıma kullanım alanlarına fabrikalar, hastaneler, kamu kurum ve kuruluşları, plazalar, işletmeler, hava alanları, okullar, dershaneler vb. örnek verilebilmektedir. Bu cihazların kullanımları ve kurulumları çok basittir. Yüz tanıma cihazlarını kullanmak için öncelikle cihazların geçişin yapılmış olduğu duvarlara ya da turnikeler üzerine monte edilmesi gerekmektedir. Bu cihazlar IP tabanlı olmalarından ötürü cat 6 ile en yakın network switch’e bağlantı sağlanmaktadır. Geçişine izin verilecek olan kişilerin yüzleri, montaj işleminden sonra admin tarafından cihaza tanıtılmaktadır. Cihazın her tanımış olduğu yüz için farklı bir Id numarası belirlenmektedir. Her ID numarası kişiye özeldir ve tıpkı TC kimlik numarası gibidir. ID numaraları, kişilerin bilgileri ile cihazlara kayıt edilmektedir. Bu sayede bu sistemler kullanıma hazır hale gelmiş olacaklardır.

Yüz tanıma kullanım alanları genişliği ile birlikte bu cihazların birçok farklı özelliği de yer almaktadır. Yüz tanıma personel takip cihazının birçok modelinde parmak izli, kartlı ve şifreli geçiş yapma olanağını da yer almaktadır. Bu sayede cihazların geçiş kayıt kapasitesi de arttırılmaktadır. Kaç kişilik alanda kullanılacak olduğunun bir önemi kalmayacaktır. Yüz tanıma kullanım alanları genişliği ile birlikte bu cihazların zil çaldırma özelliği de bulunmaktadır. Zil çaldırma özelliği ile birlikte fabrikalarda kullanılan bu cihazlar, personellerin toplu bir biçimde hareket etmesini sağlamaktadır. Yüz tanıma personel takip cihazları, kişilerin yüzlerini üç boyutlu olarak taramaktadır. Bu tarama mesafesi, otuz santimetre ile doksan santimetre arasında değişiklik göstermektedir. Kameraları da oldukça yüksek çözünürlüğe sahip olan bu cihazlar ile kapılara, turnikelere ve bariyerlere tetik verilebilmektedir. Yüz yanıma kullanım alanları, turnikeler ile birlikte kullanıldıklarında daha farklı alanlarda tercih edilebilirler. Örneğin yemekhanelerde kullanılabilmektedirler. Bunun dışında yüz tanıma kullanım alanları içerisinde tuvaletler, okullar vb. de bulunmaktadır.

Yüz tanıma cihazları ile kapılara tetik vermek için kilitlerin de bir arada kullanılması gerekmektedir. Öncelikle yüz tanıma cihazlarının, kapıların giriş ve çıkış alanlarına monte edilmesi gerekmektedir. Daha sonra da kapılara kilitlerin monte edilmesi gerekmektedir. Kapılara monte edilecek olan kilitlerin cam kapılar, tahta kapılar, ahşap kapılar, pvc kapılar gibi tüm kapı yapılarında güvenle kullanılabilmektedir. Kapılarda kullanılan kilitler ile birlikte, kapılardan yapılacak olan geçişler de çok daha kontrollü bir hale getirilmiş olacaktır. Yüz tanıma kullanım alanları genişlikleri ile birlikte bu cihazlar sayesinde özellikle ofislerde yerinizden kalkmadan kapıları açtırmak çok kolay olacaktır.

Yüz tanıma kullanım alanları genişliği ile birlikte bu cihazlar, her geçen gün çok daha geniş alanlarda kullanılabilmektedir. Tuvalet takip programı, öğrenci takip programı, üye takip programı ve yemekhane takip programı ile birlikte kullanıldıklarında da daha geniş alanlarda kullanılabilmektedirler. Yüz tanıma cihazlarının fiyatlarının uygunluğu ile diz de satın almak isterseniz info@perkotek.com adresi üzerinden bizimle irtibata geçebilirsiniz.

perkotek.comAşağıdaki dosyalardan size uygun olanı seçerek bilgisayarınıza indirebilirsiniz... Bilgisayarınızın güvenliği için lütfen indirdiğiniz dosyaları virüs taramasından geçiriniz! İşletmemiz hiçbir sorumluluk kabul etmemektedir!


perkotek.com Ürün Yazılımları
 Dosya Adıİşlem


Görmeniz Gereken Diğer Ürünler