perkotek.com
Kullanıcı Adı
Şifre
Şifrenizi mi unuttunuz?Bayilik için tıklayınız!
Şifrenizi sistemimizde kayıtlı eposta adresinize göndermek için aşağıdaki bilgileri eksiksiz doldurarak formu gönderin!

E-posta Adresiniz...
Not: Sistem gönderim sonrası şifrenizi değiştirecektir...

ALARMLI ETİKET

İstenilen güvenlik önlemleri alınsa da mağazalarda bulunan ürünlerin olası hırsızlık olaylarına karşın korunmaları için günümüz teknolojisinde en güvenilir yöntem ürün koruma sistemlerinin kullanılmasıdır. Alarmlı etiket sistemlerine ilişkin tüm ürünler Türkiye distribütörü olduğumuz Sensitive markası adı altında kullanıcılarımıza sunulmaktadır. Tüm kullanıcılarımızın aynı hizmetten faydalanabilmeleri için satış fiyatlarımızın Türkiye genelinde sabit olmalarının yanı sıra Türkiye distribütörü olmamızın da avantajıyla en cazip fiyatlar Perkotek olarak firmamıza aittir. Alarmlı etiket sistemleri; ürünlere yerleştirilecek tamamen manyetik ürün koruma etiketleri, mağaza giriş çıkış kapılarına kurulacak ürün koruma antenleri ve ürünlerin satışı sonrasında etiketlerin devre dışı kalmaları için kullanılan özel aparatlardan oluşmaktadır. Kurulum ve kullanımları gayet basit olmasından dolayı hiçbir eğitim alınması gerekmemektedir. İstenildiği takdirde deneyimli destek ekibimiz ile irtibata geçilerek gerekli destek alınabilmektedir.

Alarmlı etiket antenleri, set içerisinde bulunan 1 adet adaptör ve karşılıklı kurulacak 2 adet antenden oluşmaktadır. Alarmlı etiket, manyetik ürünler olduklarından antenleri tetikleyici görevi görürler. Karşılıklı kurulan manyetik alanın içerisine girdiklerinde antenlerin alarm vermeleri sağlanmaktadır. Alarmlı etiket antenlerinin etiketlerin algılanabileceği manyetik alanı en sağlıklı şekilde oluşturabilmeleri için karşılıklı kurulacak iki antenin ara mesafesi maksimum 2 metreye kadar açılabilmektedir. Mağaza giriş çıkış kapılarının geçiş genişliğinin 2 metre üzerinde olması durumunda ise her 2 metreye 1 set anten karşılık gelecek şekilde kurulum yapılmalıdır. Kurulum aşamasında teknik olarak tek dikkat edilmesi gereken husus ara mesafelerdir. Altyapısal olarak ise tek ihtiyaç duyulan, 220 v şehir elektriği ile beslenen adaptörlerine enerji sağlanması yeterli olacaktır. Tak çalıştır mantığında olan alarmlı etiket antenlerinin çalışmaları için herhangi bir ayar yapılması gerekmemektedir. İstenilen koşullar sağlandıktan sonra direkt olarak çalışmaya hazırdırlar. Ürün koruma etiketleri antenler tarafından algılandıklarında antenler sesli uyarı vererek mağaza görevlilerinin uyarılmasını sağlamaktadır. Alüminyum & plastik ya da plexi & plastik ile üretilen gövdeleri ve farklı görünüşteki dış kasaları ile kullanıcıların tercihlerine bırakılmaktadır.

Alarmlı etiket ise genel anlamda mağazada bulunan ürünlere göre modelleri tercih edilmektedir. Kullanılan ürüne uygun olmayan bir etiket türüyle güvenlik zafiyeti doğacaktır, ancak aynı tipteki etiket modelleri kullanıcıların tercihlerine bırakılabilir. En sık kullanılan etiket modellerinin başında plastik etiketler gelir. Plastik etiketler standartlarında iki parçadan olup, bir tarafından ürünlerin üzerine küçük delikler açılarak tutturulmasını sağlayan iğneli kısım bulunurken diğer tarafında bu iğneli kısmın ürüne sabitlenmesi için kullanılan kilit mekanizması ve alarmlı etiket antenlerinin algılayacağı manyetik alarmı içerisinde barındırmaktadır. Bir diğer kullanış şekli ise tel iğneler aracılığı ile ürünlerin üzerine bağlanmasıdır. Bu şekilde ise tel iğneler ürüne bağlanırlar ve ürünlerin üzerinden sökülememeleri için telin ucundaki iğneye kilit mekanizması yerleştirilir. Kilit mekanizması içerisinde alarmda bulunduğu için etiket ürüne rahatlıkla uygulanmış olur. Bir farklı alarmlı etiketi ise kâğıt etiketlerdir. Bunlarda genel olarak ambalajlı ürünlerde kullanılır. Genel olarak ambalajın içerisine, bazen de ambalajın üzerine yapıştırılarak uygulanırlar.

Ürünlerin satışı yapıldıktan sonra ürün koruma antenleri tarafından algılanmamaları için etiketlerin devre dışı bırakılmaları gerekir. Plastik alarmlı etiket özel etiket sökücüler ile birbirinden ayrılarak mağaza görevlileri tarafından teslim alınırlar. Sökülerek devre dışı bırakıldıklarından farklı ürünlerde tekrar kullanılabilirler. Etiket sökücüler portatif olarak masaüstü ve el tipi olmak üzere iki modeldedir. Kâğıt etiketler ise Deactivator adı verilen etiket öldürücüler ile özel yöntemler ile alarmları bozularak devre dışı bırakılırlar. Alarmları bozuldukları için tekrar kullanılamazlar.

perkotek.comAşağıdaki dosyalardan size uygun olanı seçerek bilgisayarınıza indirebilirsiniz... Bilgisayarınızın güvenliği için lütfen indirdiğiniz dosyaları virüs taramasından geçiriniz! İşletmemiz hiçbir sorumluluk kabul etmemektedir!


perkotek.com Ürün Yazılımları
 Dosya Adıİşlem


Görmeniz Gereken Diğer Ürünler