perkotek.com
Kullanıcı Adı
Şifre
Şifrenizi mi unuttunuz?Bayilik için tıklayınız!
Şifrenizi sistemimizde kayıtlı eposta adresinize göndermek için aşağıdaki bilgileri eksiksiz doldurarak formu gönderin!

E-posta Adresiniz...
Not: Sistem gönderim sonrası şifrenizi değiştirecektir...
  • Açıklamalar

BOY TURNİKE

Turnike sistemleri, geçiş kontrolü ve geçiş kısıtlamaları yapabilmek amacıyla giriş ve çıkış yapılacak olan alanlarda kullanılmaktadır. Turnike sistemlerinin pek çok farklı çeşidi mevcuttur. Hızlı geçiş turnikesi, bel turnikesi, engelli geçiş turnikesi ve boy turnikesi… Hızlı geçiş turnikesinden bahsedecek olursak; bu turnikeler, kişilerin giriş ve çıkış yaptıkları alanlara konumlandırılırlar. Hızlı geçiş turnikesi genellikle yoğun giriş ve çıkışların yapıldığı alanlarda tercih edilirler. Bu turnike sistemleri ile yoğun geçişler yapsanız bile sorun yaşamayacaksınız. Üstelik paslanmaz çelikten ve elektrostatik boyalı olarak üretildiklerinden dolayı sadece iç ortamlarda değil, aynı zamanda dış ortamlarda da güvenle kullanabilirsiniz. Hızlı geçiş turnikesini yemekhanelerde veya okullarda da geçiş yapmak için kullanabilirsiniz. Bel turnikeleri ise yeraltı treni, metrobüs istasyonlarından bildiğimiz, alışveriş merkezi girişlerinde, hava alanlarında, hastanelerde ve buna benzer alanlarda kullanılan turnikelerdir. Bel turnikesi, aynı zamanda tripod turnike olarak da adlandırılmaktadır. Bel turnikesinin bu ismi almasının nedeni insan beli boyunda olmasıdır. Bel turnikesi ile geçişler artık kontrol altında olacak. Üstelik bel turnikesinin pek çok farklı modeli bulunmaktadır. Bu modeller düşen kollu, duvar tipi, tek ayaklı ve çift ayaklı turnike sistemleridir. Engelli geçiş turnikelerinden bahsedelim. Bu turnike sistemleri, turnike sistemi kullanılacak tüm alanlarda zorunlu olan ve serbest geçiş sağlanması için tercih edilen turnikelerdir. Serbest geçiş turnikelerinin kolları üzerine geçiş yönü işareti veya engelli geçiş işaretleri logoları da konulabilmektedir. Bel turnikesi, boy turnikesi yahut hızlı geçiş turnikesi kullanılan tüm alanlarda engelli geçiş turnikeleri de kullanılabilmektedir.

Boy turnikeleri ise ismini insan boyundan büyük olmalarından dolayı almışlardır. Boy turnikelerini stadyum, konser alanı gibi yerlerde güvenle tercih edebilirsiniz. Bu alanlarda insan boyunu aştığından dolayı taşkınları önlemek amacıyla tercih edilmektedirler. Boy turnike sistemlerini ceza evlerinde, hastanelerde, yüksek güvenlik gerektiren ve gizli alanlarda rahatlıkla tercih edebilirsiniz. Bu turnike sistemlerinin elektrostatik boyalı olarak ve paslanmaz çelikten üretilen iki farklı modeli mevcuttur. Bu modelleri iç veya dış ortamlarda güvenle tercih edebilirsiniz. Elektrostatik boyalı turnikeler, iç ortamlarda, paslanmaz çelik turnikeler ise su geçirmedikleri için dış ortamlarda güvenle tercih edilebilirler. Ayrıca boy turnike sistemleri yüksek kalite standartlarına sahiptir. Bu turnike sistemlerinin boyları ortalama olarak 225 santimetre boyundadır. Dört kollu ve üç kollu boy turnike sistemleri olarak farklılık gösterebilmektedir. Boy turnikelerinin ağırlığı da modeline göre değişebilmektedir ve tüm modeller 150 kilo üzeri ağırlıkta olabilmektedir. Tüm bu turnikelerin en büyük avantajlarından bir tanesi, acil mod özelliğine sahip olmalarıdır. Acil mod özelliği sayesinde yangın, deprem, afet gibi acil alarm durumlarında otomatik olarak serbest geçiş moduna geçtiğinden dolayı kolay bir kullanım sağlanır. Ayrıca özellikle boy turnikelerinde, müşteri isteklerine bağlı olarak geri besleme şartları sağlanabilmektedir. Tüm boy turnikesi modelleri iki sene boyunca garantili olmaktadır.

Boy turnike sistemleri ile geçiş tetiklemesi için kuru kontak da verilebilmektedir. Boy turnikeleri ayrıca Mikroprosesör kontrollü olarak tasarlanmıştır. Yani iki yönlü olarak da geçiş yapabilmek mümkündür. Ancak bu iki yönlü geçiş esnasında tek bir kişinin geçiş yapmasına izin verilmektedir. Bu turnikelerde geçiş yapılan yönde bir veri çıktısı verilir. Bu çıktı dijital olabileceği gibi bilgisayar ile kontrol sağlanırsa, doğrudan bilgisayara da gönderilebilmektedir. Boy turnike sistemlerinde aynı zamanda üç ışıklı gösterge olduğundan dolayı geçişlerde kolaylaşmıştır. Boy turnike sistemleri geçişe hazırsa yeşil renkli ok yanıp sönmektedir. Geçiş izni sağlandığında ise yeşil renkli bu ok, sürekli olarak yanmaktadır. Turnikeden geçiş yapıldığı anda da karşı yönün geçiş izninin olmadığına dair kırmızı “X” işareti yanmaktadır. Yüksek kalite standartlarına sahip olan boy turnike sistemlerinde sisteme özel geçiş efektleri ve tercih edilebilir farklı gövde rengi bulunmaktadır.

Boy turnikelerini aynı zamanda yemekhane turnikesi, pdks turnikesi, her türlü geçiş turnikesi ve güvenlik turnikesi olarak kullanabilirsiniz. Boy turnikelerini -20 derece +70 derece arasındaki sıcaklıklarda kullanabilirsiniz. Boy turnikelerinin en önemli özelliklerinden bir tanesi de pdks cihazlar ile tetiklenebiliyor olmalarıdır. Kart okuyucu, parmak izi okuyucu ve yüz tanıma cihazları ile kontrol edilebilmektedir. Ayrıca boy turnikelerini tuvaletlerin girişlerine de koyarak jeton ünitesi ile birlikte kullanabilirsiniz. Boy turnike fiyatları da oldukça uygun olup, boy turnike fiyatı hakkında detaylı bilgi almak için uzman satış danışmanlarımız ile 0850 811 80 00 numarasını tuşlayarak iletişime geçebilirsiniz!

perkotek.com Aşağıdaki dosyalardan size uygun olanı seçerek bilgisayarınıza indirebilirsiniz... Bilgisayarınızın güvenliği için lütfen indirdiğiniz dosyaları virüs taramasından geçiriniz! İşletmemiz hiçbir sorumluluk kabul etmemektedir!


perkotek.com Ürün Yazılımları
  Dosya Adı İşlem


Görmeniz Gereken Diğer Ürünler

100.000'in üzerinde memnun müşteri referansı ile açık ara lider
Referanslarımızdan Bazıları