perkotek.com
Kullanıcı Adı
Şifre
Şifrenizi mi unuttunuz?Bayilik için tıklayınız!
Şifrenizi sistemimizde kayıtlı eposta adresinize göndermek için aşağıdaki bilgileri eksiksiz doldurarak formu gönderin!

E-posta Adresiniz...
Not: Sistem gönderim sonrası şifrenizi değiştirecektir...

Engelli Geçiş Turnikesi: Erişilebilir ve Güvenli Geçiş!

Turnike sistemleri, geçiş kontrolü ve geçiş güvenliği için kullanılmakta olan sistemlerdir. Bu sistemlerde kullanılmakta olan turnikelerin pek çok farklı modeli bulunmaktadır. Bu turnike modelleri; bel turnikesi, boy turnikesi, hızlı geçiş turnikesi ve engelli geçiş turnikesidir.

Engelli geçiş turnikesi, serbest geçişlerin yapılabilmesi için kullanılmakta olan turnikelerdir. Aynı zamanda engelli geçiş turnikesi, engelli bireylerin geçiş yapabilmesi için de kullanılmaktadır. Engelli geçiş turnikesi, günümüzde her geçen çok daha fazla alanda tercih edilmektedir. Hava alanları, kamu kurum ve kuruluşları, askeri alanlar, belediyeler, fabrikalar, okullar, iş merkezleri, plazalar, işletmeler, plazalar, holdingler vb. benzer pek çok alanda kullanılabilmektedir. Engelli geçiş turnikesinin iki farklı gövdeye sahip olan modeli bulunmaktadır. Paslanmaz çelik gövdeli olan engelli geçiş turnikesi, dış ortamlarda sorunsuzca kullanılabilmektedir. Elektrostatik boyalı olan engelli geçiş turnikesi ise iç ortamlarda güvenle kullanılmaktadır. Kullanım açısından oldukça basit olan engelli geçiş turnikesi üzerine engelli bireyler için olduğunu belirten işaretler konulabileceği gibi aynı zamanda aynı zamanda geçiş yönü işaretleri de konulabilmektedir. Böylece turnikeden geçiş yaptıktan sonra hangi yöne doğru gidileceği hakkında fikir sahibi de olunacaktır.

Engelli geçiş turnikesi kol uzunlukları her modelde değişir. Yani geçiş alanınız her ne kadar uzun ise ona uygun bir engelli geçiş turnikesi kol uzunluğu bulmak mümkündür. Bu turnikeler genel olarak -20 derece ve +60 derece arası tüm sıcaklıklarda sorunsuzca çalışabilmektedir. Engelli geçiş turnikesi aynı zamanda akıllı kollara sahip olduğu için geri ya da ileri itme hareketi sırasında kendisine dokunan cisimleri hissetme ve bu cisimlere tepki verme özelliğine sahiptirler. İki yönlü olarak çalışmasına devam ediyor olsa da genellikle tek bir yönden giriş yapılmasına izin verilmektedir. Ancak bazı durumlarda iki yönlü olarak da geçiş için tercih edilebilmektedir. Bir bilgisayar ile 32 adet ve katları olacak şekilde engelli geçiş turnikesi kontrolü sağlanabilmektedir. Tüm geçiş kontrol üniteleri tarafından kontrol edilebilir ya da çevre birimlerine kolayca bağlanılabilmektedir.

Engelli geçiş turnikesi, butonlarla kontrol edilebilmektedir. Buton kontrolünde iki farklı seçenek bulunmaktadır. Tek buton ya da çift buton kontrolü. Tek buton kontrolünde turnike kolunu açmak ve kapamak için tek bir buton varken, çift buton kontrolünde turnike kolunu açmak ve kapamak için iki farklı buton yer almaktadır. Zaman kontrolü ile de yönetilebilen engelli geçiş turnikesi, belirli bir zamanda kapanması isteniyorsa o zaman diliminde kapanabilmektedir. Bu turnikelerin elektronik kilitleme mekanizması, mikro işlemci kontrolüne sahiptir. Olası tehlikeli acil alarm durumlarında otomatik olarak serbest geçiş moduna geçilebilmektedir.

Engelli geçiş turnikesi fiyatları, oldukça merak edilen bir konudur. Engelli geçiş turnikesi fiyatları tercih edilecek olan modele göre değişiklik göstermesine karşın Perkotek Teknoloji olarak Avax engelli geçiş turnikesi Türkiye distribütörü olduğumuz için oldukça uygun fiyatlar ile satılmaktadır. Satın almak için yapmanız gereken tek şey sadece 0850 811 80 00 numarasını tuşlayarak hemen şimdi uzman ve profesyonel satış danışmanlarımıza ulaşmak!

perkotek.comAşağıdaki dosyalardan size uygun olanı seçerek bilgisayarınıza indirebilirsiniz... Bilgisayarınızın güvenliği için lütfen indirdiğiniz dosyaları virüs taramasından geçiriniz! İşletmemiz hiçbir sorumluluk kabul etmemektedir!


perkotek.com Ürün Yazılımları
 Dosya Adıİşlem


Görmeniz Gereken Diğer Ürünler