perkotek.com
Kullanıcı Adı
Şifre
Şifrenizi mi unuttunuz?Bayilik için tıklayınız!
Şifrenizi sistemimizde kayıtlı eposta adresinize göndermek için aşağıdaki bilgileri eksiksiz doldurarak formu gönderin!

E-posta Adresiniz...
Not: Sistem gönderim sonrası şifrenizi değiştirecektir...

GÖZ TANIMA SİSTEMİ

Göz tanıma sistemi, kişilerin gözlerinde bulunan irisi tanıyarak giriş ve çıkış yapmalarını sağlamakta olan sistemlerdir. Bu sistemlerin kullanım alanları çok geniştir. Özellikle personelleri takip edebilmek amacıyla çok sık olarak kullanılmaktadır. Bunun için öncelikle göz tanıma sisteminin personellerin giriş ve çıkış yaptıkları alanlara monte edilmesi gerekir. Kullanması da oldukça basittir. Göz tanıma sistemi, göz bebeğinin etrafında yer alan iris adı verilen kısmı kullanır. Normalde bu cihazların göz bebeğini tanıyarak geçiş izni verdiği düşünülse de bu yanlış bir bilgidir. Çünkü göz tanıma sistemi, iris denen kısmı tanıyarak geçiş izni vermektedir.

Göz tanıma sistemi çalışma mantığı çok basittir. Öncelikle insan gözünün siyah – beyaz olarak fotoğrafının çekilmesi gerekmektedir. Günümüzdeki son ve yüksek teknoloji kullanılarak çekilmekte olan bu fotoğrafın çekilebilmesi için kullanıcıların kendi istekleri ile cihaza bakmış olmaları gerekmektedir. Şu anda kullanılmakta olan teknoloji ile otomatik olarak izleme yapabilme kapasitesine sahip olan göz tanıma sistemi, kullanıcı eğer istemezse çalışma sağlaması mümkün değildir. Mükemmel bir tanıma şekline sahip olan göz tanıma sisteminde çekilen görüntü işlenerek bu şekilde sistem kolayca kullanılabilmektedir.

Göz tanıma sistemi kullanmak sizin için pek çok avantajı da beraberinde getirmektedir. Öncelikle kartlı sistemlerde olduğu gibi bu sistemlerde kart taşıma zorunluluğu bulunmadığı için tanımayı sürekli olarak gerçekleştirebilirsiniz. Şifreli sistemlerde olduğu gibi de akılda bir şifre tutma zorunluluğu bulunmadığı için de büyük bir avantaj söz konusudur. Göz tanıma sistemine sadece belirli bir mesafeden bakıyor olmak yeterli olmaktadır. Zaten bu tanıma sırasında cihaza temas olmadığı için de geçişler çok daha kontrollü bir hal almış olacaktır. IP tabanlı olan göz tanıma sistemi, usb ve usb memory disk veri aktarabilmektedir.

Göz tanıma sistemi kullanarak siz de geçişleri kontrol altında tutabilirsiniz. Üstelik herhangi bir sorun yaşamanız durumunda çağrı merkezi ekibimiz ile irtibata geçerek telefonla ya da uzaktan erişimle destek alabilirsiniz.

perkotek.comAşağıdaki dosyalardan size uygun olanı seçerek bilgisayarınıza indirebilirsiniz... Bilgisayarınızın güvenliği için lütfen indirdiğiniz dosyaları virüs taramasından geçiriniz! İşletmemiz hiçbir sorumluluk kabul etmemektedir!


perkotek.com Ürün Yazılımları
 Dosya Adıİşlem


Görmeniz Gereken Diğer Ürünler