perkotek.com
Kullanıcı Adı
Şifre
Şifrenizi mi unuttunuz?Bayilik için tıklayınız!
Şifrenizi sistemimizde kayıtlı eposta adresinize göndermek için aşağıdaki bilgileri eksiksiz doldurarak formu gönderin!

E-posta Adresiniz...
Not: Sistem gönderim sonrası şifrenizi değiştirecektir...

HGS SİSTEMİ

Otopark geçiş bariyerleri normal standartlarında genel olarak yalnız başına çalışabilen sistemleridir. Set içerisinde uzaktan kumanda sistemi ile çalışan ana kartları ile çalışırlar. Ancak bazı noktalarda bu sistem yeterli olmayabilir ya da maliyetlerin bu şekilde yüksek olmasından dolayı tercih edilmeyebilir. Bunların yerine maliyetleri daha düşük olan, otoparklar için hgs sistemi uygulanabilir. Bu sistemler için personel takip sistemlerinden devşirme olarak kullanılan kartlı geçiş sistemi ve asıl bu amaç için üretilen HGS sistemi olarak ayrılmaktadır. HGS geçiş sistemleri otopark bariyerleri yanı sıra otoparklarda bulunan otomatik kapılar için de uygulanabilmektedir. Kısacası tetik özelliği ile çalışan her türlü otopark geçiş sistemi için uygundur.

Kartlı geçiş sistemleri, otopark geçiş noktalarına uygulanarak bir otomatik geçiş sistemi sağlanabilir. Ancak otopark otomasyonları için bu bir alternatiftir. Asıl kullanılması gereken ve hali hazırda otoyollarda da kullanılmakta olan HGS sistemlerdir. Çalıma mantıkları aynı olup sadece HGS antenlerin okuma frekansları farklıdır. HGS sistemi için hazırlanan panel programı ile bu frekanslar ayarlanarak otoyollarda kullanılan HGS etiketlerinde Avax HGS sistemi dâhilinde çalışması sağlanabilir. Avax etiketler gibi otoyollarda kullanılan etiketlerde sisteme tanımlanarak aynı görevi görmeleri sağlanmaktadır. HGS sistemi yalnız başlarına HGS panel aracılığı ile offline bir şekilde çalışabilecekleri gibi otopark geçiş kontrol yazılımının kurulduğu bir bilgisayara bağlanarak online bir şekilde de çalışabilirler. Bu şekilde kullanıcıların sahip olduğu etiketlere yetki ve kısıtlamalar getirilebilir. Ayrıca otopark geçiş kontrol yazılımında bulunan detaylı raporlama modülü ile otoparkın kullanımı hakkında geniş bir bilgiye sahip olunup, kullanıcıları için yapılacak bu yetki ve kısıtlamalar da detaylandırılabilir.

HGS sistemi minimum özelliklerde çalıştırabilmek için tek gerekli olan HGS anten ve HGS panel için 220 volt şehir elektriğinin sağlanması ve panel ile arasındaki iletişimi kuracak data kablolarının bulunmasıdır. Bu koşullar doğrultusunda HGS sistemi offline olarak çalışabilecek hale getirilir. Online moda almak için ise panel ve bilgisayar arasında bir bağlantı sağlamak yeterlidir. Bu koşullar sağlandıktan sonra HGS sistemine tanımlı araçlar antenlerin okuma mesafelerine geldiklerinde HGS panel aracılığı ile bariyer sistemine otomatik olarak açılma komutu gönderilecektir. Araçlar bu şekilde otopark geçiş noktasından geçişlerini hızlı bir şekilde yapacaklardır. HGS sistemi okuduğu etiketleri HGS sistemi paneli aracılığı ile tanımlı olup olmadıklarını sorguladıklarında yalnızca sisteme tanımlı araçlar için geçiş izni verecektir. Böylece yabancı ya da misafir araçlar geldiğinde bariyer sitemine takılacaklardır. Bu bölgede bulunan görevlilerin onayı doğrultusunda geçişlerini tamamlayacaklardır. HGS antenlerin okuma mesafeleri 0 m ile 50 m arasında ayarlanabildikleri için otopark geçiş noktasının dar ya da geniş bir alanda olması bir sorun teşkil etmeyecektir. Ayrıca ayarlanabilen okuma mesafesi ile araçlar otopark geçiş noktasına geldiklerinde ya da henüz daha bu noktaya gelmeden bariyere açılma komutunun gönderilmesi sağlanabilmektedir. Türkiye distribütörü olduğumuz her ürün gibi Avax markası ile de fiyatlarımız Türkiye genelinde hem sabittir hem de en uygun fiyatlar Perkotek olarak firmamıza aittir.

HGS sistemi ile ilgili yaşanabilecek her türlü sorunda deneyimli destek ekibimiz ile irtibata geçilebilir. İlk etapta destek ekibimizin telefondan yaptırdığı yönlendirmeler ile kullanıcıların sistemlere müdahale etmesi sağlanır, sorun eğer yazılımsal ise destek ekibimizin uzak masaüstü bağlantıları ile bağlara müdahale etme seçenekleri vardır. Yapılan bu işlemler sonucunda ya da kullanıcı taraflı sisteme müdahale edecek bir yetkilinin olmaması durumunda destek ekibimizden randevu alınarak teknik ekibimizce kullanıcılarımıza yerinde destek verilme imkanı da kullanıcılara sunulmaktadır.

perkotek.com Aşağıdaki dosyalardan size uygun olanı seçerek bilgisayarınıza indirebilirsiniz... Bilgisayarınızın güvenliği için lütfen indirdiğiniz dosyaları virüs taramasından geçiriniz! İşletmemiz hiçbir sorumluluk kabul etmemektedir!


perkotek.com Ürün Yazılımları
  Dosya Adı İşlem


Görmeniz Gereken Diğer Ürünler

100.000'in üzerinde memnun müşteri referansı ile açık ara lider
Referanslarımızdan Bazıları