perkotek.com
Kullanıcı Adı
Şifre
Şifrenizi mi unuttunuz?Bayilik için tıklayınız!
Şifrenizi sistemimizde kayıtlı eposta adresinize göndermek için aşağıdaki bilgileri eksiksiz doldurarak formu gönderin!

E-posta Adresiniz...
Not: Sistem gönderim sonrası şifrenizi değiştirecektir...

Hijyenik Geçiş Turnikesi: Sağlıklı ve Güvenli Erişim!

Turnike sistemleri, geçişleri kontrol altına almak için kullanılmakta olan sistemlerdir. Hijyenik geçiş turnikesi de geçişlerin hijyenik bir biçimde yapılması için kullanılmakta olan turnikelerdir. Hijyenik geçiş turnikesinin el ve ayaklar için olmak üzere farklı modelleri bulunmaktadır.

Gıda üretimi yapılan her alanda gıdanın hijyenik koşullarda üretilmesi, saklanması ve hijyenik koşullarda tüketilmesi gerekmektedir. Hijyen geçiş turnikesi ile de gıda üretilecek olan alanlarda çalışan kişilerin hijyeni sağlanacaktır. Kullanılacak olan kurumların büyüklüklerine, üretimlerine ve çalışan sayılarına bakılarak da tercih edilecek olan hijyenik geçiş turnikesi farklılık gösterebilmektedir.

Hijyenik geçiş turnikesinin el ve ayaklar için kullanılan farklı modelleri vardır. 100 – 240 volt AC enerji ile çalışmasına devam eden hijyenik geçiş turnikesi, 60 watt güç harcarlar. Bu turnikelerin elektrostatik boyalı ve paslanmaz çelik olan modelleri bulunmaktadır. Paslanmaz çelik olan hijyenik geçiş turnikesi, dış ortamlarda yer alan girişler için tercih edilir. Su geçirmez oldukları için oldukça dayanıklıdırlar. Elektrostatik boyalı olan hijyenik geçiş turnikesi ise iç ortamlarda kullanım için oldukça uygun olmaktadır.

Hijyenik geçiş turnikesinde geçiş tetiklemeleri için 3-50 volt DC darbe, TTL ve CMOS direkt olarak bilgisayar kontrolü içim ise Rs 232, RS 485 ve Rs 422 yahut kuru kontak da kullanılabilir. Ayrıca diğer tüm çevre birimlerine ve geçiş kontrol ünitelerine de kolay bir biçimde bağlanabilmek mümkündür. Hijyenik geçiş turnikesi, mikro işlemci kontrollüdür. Yani iki yönlü olarak çalışmaya imkân tanımaktadır. Mekanik sönümlemeyi absorver ile yapan hijyenik geçiş turnikesi, elektrik kesildiğinde her iki tarafta yer alan kolları açarak serbest konuma geçmektedir. Bu turnikeler ile sadece bir tek kişinin geçiş yapmasın izin verilmektedir. Hijyenik geçiş turnikesi, acil alarm durumlarında da serbest geçiş moduna geçmektedir. Üç konumlu ışıklı göstergeye sahip olan bu turnikeler, geçişe hazır olduğunda üzerinde bulunan yeşil ok yanıp sönmektedir. Geçiş sırasında ise bu yeşil ok sürekli olarak yanı sönmektedir. Geçişin yasak olduğu durumlarda ise kırmızı renkli “X” işareti yanarak, geçişin yasak olduğunu bildirmektedir.

Hijyenik geçiş turnikesi, özgün tasarımı ve dekoratif görünümü sayesinde çok geniş alanlarda kullanılabilir. Sessiz ve yumuşak geçişe imkân tanımaktadır. Bu turnikelerimizde istenilen besleme gerilimi şartları sağlanabilir ve tercih edilebilir farklı kapak alternatifleri sunulmaktadır. İhtiyaca uygun olarak sürekli farklı çözümler üretilebilir. Hijyenik geçiş turnikesini monte etmek de çok basittir. Montaj kiti sayesinde hızlı kurulum sağlanır. Yüksek kalite standartlarına sahip olan hijyenik geçiş turnikesi, iki sene boyunca da garantilidir. Bu turnikeler hakkında çok daha fazlasını öğrenmek için sizi Perkotek Plaza’ya bekleriz!

perkotek.comAşağıdaki dosyalardan size uygun olanı seçerek bilgisayarınıza indirebilirsiniz... Bilgisayarınızın güvenliği için lütfen indirdiğiniz dosyaları virüs taramasından geçiriniz! İşletmemiz hiçbir sorumluluk kabul etmemektedir!


perkotek.com Ürün Yazılımları
 Dosya Adıİşlem


Görmeniz Gereken Diğer Ürünler