perkotek.com
Kullanıcı Adı
Şifre
Şifrenizi mi unuttunuz?Bayilik için tıklayınız!
Şifrenizi sistemimizde kayıtlı eposta adresinize göndermek için aşağıdaki bilgileri eksiksiz doldurarak formu gönderin!

E-posta Adresiniz...
Not: Sistem gönderim sonrası şifrenizi değiştirecektir...

KART YAZICI

Kart yazıcı, kartlı geçiş kontrol sistemlerinde kullanılmakta olan kartların üzerine baskılar yapabilmenizi sağlamakta olan yazıcılardır. Kart yazıcının normal bir yazıcıdan hiçbir farkı yoktur. Normal bir kart yazıcı gibi bilgisayarlara bağlanılarak kullanılmakta olup kullanımı ve bağlantı işlemleri çok kolaydır. Bilgisayar bağlantılarının yapılabilmesi için kablolarının bilgisayara takılması yeterlidir. USB girişli olan kart yazıcıların çift yüze baskı yapabilen kart yazıcı ve tek yüze baskı yapabilen kart yazıcı olarak iki farklı modeli bulunmaktadır. Kullanım alanları çok geniş olan kart yazıcılar; özellikle işletmelerde çok sık kullanılır. Bunun sebebi, işletmelerde personel tanıtım kartlarının kullanılıyor olmasıdır. Personel tanıtım kartlarının üzerine yapılacak olan baskıların sürekli olarak dışarıda yapılması oldukça büyük maliyetlere sebebiyet vermektedir. Bu yüksek maliyetlerin ortadan kaldırılması için de kart yazıcı kullanılmaktadır. dışarıda yapılacak olan baskılar için kartların kırılması, kaybolması, yeni gelen personeller, tahriş olması vb. özellikler düşünüldüğünde zaten  kart yazıcı kullanmak çok daha mantıklı olacaktır. Çünkü kart yazıcı zaten bir sene gibi çok kısa bir zaman diliminde kendini amorti ettirecektir. Bu yazıcılar, normal bir yazıcıda olduğu gibi ribon ile kullanılmaktadır. Ribonların da normal bir yazıcıda olduğu gibi renkli olanları veya siyah – beyaz olanları bulunmaktadır. Modele göre tabi ki bu ribonların kullanımları da değişiklik göstermektedir. Zaten kart yazıcı fiyatı da buna göre değişmektedir.

Tek yüze baskı yapabilen kart yazıcı, kartların sadece tek bir yüzüne baskı yapabilmenizi sağlamakta olan yazıcılardır. Bu yazıcıları eğer personel takip sistemlerinde tercih edeceğiniz kartların üzerine baskılar yapmak için kullanırsanız, kartların üzerine personellerin isimleri, personellerin soy isimleri, çalıştıkları firmalar, firma logosu, personellerin fotoğrafları ve personellerin çalıştıkları bölümlerin baskılarını yapabilirsiniz. Bu baskılar, üç yüz dpi’lik bir çözünürlükte yapıldıkları için oldukça kaliteli olacaktır. Tek yüze baskı yapabilen kart yazıcı modellerinde, kartların üzerine yapılacak olan baskıların renkli ya da siyah – beyaz olmasını sağlayan farklı modeller yer almaktadır. Bu modellerin fiyatları birbirinden farklı olabilmektedir. Baskı hızları da modellerin baskı rengine göre değişmektedir. Tek yüze baskı yapabilen kart yazıcı ile saatte 180 adet siyah – beyaz baskılı kart basımı ve saatte 1400 adet siyah – beyaz baskılı kart basımı yapılabilmektedir.

Çift yüze baskı yapabilen kart yazıcı ile de kartların her iki yüzüne baskı yapabilirsiniz. Kartları eğer personellerin takip edilebilmesi için kullanacaksanız, kartların ön yüzüne personellerin isimleri, personellerin soy isimleri, çalıştıkları bölüm, fotoğrafları gibi baskılar yaparken, arka yüzüne ise çalıştıkları firma adı ve firma logosunun baskısını yapabilirsiniz. Bu baskılar da renkli ya da siyah – beyaz olabilmektedir. Çift yüze baskı yapabilen kart yazıcı ile kartların üzerine saatte 180 adet renkli baskılı kart basımı ve saatte 1400 adet siyah – beyaz baskılı kart basımı yapabilirsiniz. Siz de kart yazıcı kullanarak, kartların üzerine yapacak olduğunuz baskıların maliyetini minimuma indirmek istemez misiniz? Uygun fiyatlı kart yazıcı için doğru adrestesiniz.

perkotek.comAşağıdaki dosyalardan size uygun olanı seçerek bilgisayarınıza indirebilirsiniz... Bilgisayarınızın güvenliği için lütfen indirdiğiniz dosyaları virüs taramasından geçiriniz! İşletmemiz hiçbir sorumluluk kabul etmemektedir!


perkotek.com Ürün Yazılımları
 Dosya Adıİşlem


Görmeniz Gereken Diğer Ürünler