perkotek.com
Kullanıcı Adı
Şifre
Şifrenizi mi unuttunuz?Bayilik için tıklayınız!
Şifrenizi sistemimizde kayıtlı eposta adresinize göndermek için aşağıdaki bilgileri eksiksiz doldurarak formu gönderin!

E-posta Adresiniz...
Not: Sistem gönderim sonrası şifrenizi değiştirecektir...

KARTLI GEÇİŞ SİSTEMİ KART OKUYUCU

Kartlı geçiş sistemi kart okuyucu, günümüzde genellikle personelleri takip etmek amacıyla kullanılmaktadır. Personel takibi yanı sıra aynı zamanda üye takibi, yemekhane takibi, tuvalet takibi, geçiş kontrol takibi ve öğrenci takibi için de tercih edilebilmektedir. Bunun için kullanılmakta olan cihazların dört farklı modeli yer almaktadır. Bunlar; standalone kartlı geçiş sistemi kart okuyucu, online kartlı geçiş sistemi kart okuyucu, offline kartlı geçiş sistemi kart okuyucu ve panelli kartlı geçiş sistemi kart okuyucu cihazlardır. Bu cihazlar, firmamız tarafından iki sene boyunca garantilidir. Cihazlara tanıtılacak olan kartlar, proximity ya da mifare kartlardır. Bu kartlardan hangisinin kullanılacağı, tamamen cihazın modeline göre değişiklik göstermektedir.

Standalone kartlı geçiş sistemi kart okuyucular, çalışmalarına bilgisayarlardan bağımsız olarak devam eden cihazlardır. Bu cihazlar, master kart ile çalışmalarına devam ederler. Master kart okutmadan cihazlara kart tanımlaması yapabilmek mümkün değildir. Yani aslında master kart, bir kilit görevi görmektedir. Standalone kartlı geçiş sistemi kart okuyucu ile tetik süreleri de istenilen gibi ayarlanabilmektedir. Tetik olarak kuru kontak verebildikleri için manyetik kilit, elektronik kilit ve elektrikli kilit karşılığı açtırılabilmektedir. Standalone kartlı geçiş sistemi kart okuyucu sabotaj yapılması durumlarında alarm da verilebilmektedir. Bu cihazlar genellikle ofis, depo ve buna benzer alanlarda kullanılabilmektedir.

Online kartlı geçiş sistemi kart okuyucu cihazlar ise çalışmalarına bilgisayar bağlantısı olmadan devam edemeyen cihazlardır. Online kartlı geçiş sistemi kart okuyucu cihazlarında geçiş yetkileri, geçiş adetleri ve geçiş zaman tanımları programlar üzerinden tanımlanmaktadır. Online kartlı geçiş sistemi kart okuyucu, RS 232 ve RS 485 ile çalışmaktadır. Konvektör aracılığı ile bilgisayarların seri portuna bağlanmaktadırlar. Kartlı geçiş sistemi kart okuyucularda kartı okuyan okuyucular, bilgileri hızlı bir şekilde bilgisayarlara kurulu olan geçiş kontrol programına iletmektedirler. Programlarda daha önceden tanımlanmış olan bu kart numarasının yetki kontrolleri yapılır ve tetik vermesi ya da vernemesi komutu tekrardan okuyucuya iletilmektedir.

Offline kartlı geçiş sistemi kart okuyucular ise çalışmalarına bilgisayar bağlantısı olmadan devam eden cihazlardır. Bu cihazlar, genellikle personel takibi için kullanılmakta olan cihazlardır. Offline kartlı geçiş sistemi kart okuyucularda kartlara geçiş zoneleri tanımlanarak da hangi kart ile hangi günlerce veya hangi saatlerde kullanılabileceği detaylandırılır. Offline kartlı geçiş sistemi kart okuyucu, program aracılıkları ile birlikte tüm geçiş logları bilgisayarlara aktarılarak kapı bazında, kart bazında veya seviye bazında istenilmekte olan tüm raporlar alınabilmektedir. Bu raporlar mail veya yazıcı çıktısı olarak belgelendirilebilmektedir. Offline kartlı geçiş sistemi kart okuyucu ile kart tanımlamaları öncelikle bir cihaza tanıtılmaktadır. Daha sonra da kart numaraları yazılıma çekilmektedir. Offline kartlı geçiş sistemi kart okuyucu cihazlar, herhangi bir geçiş kontrol paneline ihtiyaç duymazlar. Çünkü zaten bu cihazların kendileri bir panel görevi görmektedirler. Ip tabanlı olan offline kartlı geçiş sistemi kart okuyucu, en yakın network switch’e takılarak sisteme dahil hale getirilmektedir.

Panelli kartlı geçiş sistemi kart okuyucular ise aptal terminal olarak adlandırılmakta olan cihazlardır. Bu cihazlar, panel olmadan çalışmalarına devam edemezler. Bir panele 4, 8 veya 16 adet kart okuyucu tanımlaması yapılması gerekmektedir. Panelli kartlı geçiş sistemi kart okuyucuların birçok modelinde kartın yanı sıra aynı zamanda şifre ile de geçiş yapabilme imkânı yer almaktadır.

Kartlı geçiş sistemi kart okuyucu fiyatları da Strike kartlı cihazların, Türkiye dağıtıcısı konumunda olduğumuz için oldukça uygundur. Kartlı geçiş sistemi kart okuyucu fiyatları teklifi için bizimle 0850 811 80 00 numarasını tuşlayarak irtibata geçebilirsiniz!

perkotek.comAşağıdaki dosyalardan size uygun olanı seçerek bilgisayarınıza indirebilirsiniz... Bilgisayarınızın güvenliği için lütfen indirdiğiniz dosyaları virüs taramasından geçiriniz! İşletmemiz hiçbir sorumluluk kabul etmemektedir!


perkotek.com Ürün Yazılımları
 Dosya Adıİşlem


Görmeniz Gereken Diğer Ürünler