perkotek.com
Kullanıcı Adı
Şifre
Şifrenizi mi unuttunuz?Bayilik için tıklayınız!
Şifrenizi sistemimizde kayıtlı eposta adresinize göndermek için aşağıdaki bilgileri eksiksiz doldurarak formu gönderin!

E-posta Adresiniz...
Not: Sistem gönderim sonrası şifrenizi değiştirecektir...

KARTLI TURNİKE SİSTEMİ

Kartlı turnike sistemi, günümüzde geçişlerin kontrol altına alınması ve aynı zamanda da geçiş kısıtlamaları yapabilmek için kullanılmakta olan sistemlerdir. Bu sistemlerin kullanım alanları oldukça geniştir. Günümüzde kamu kurum ve kuruluşlarında, askeri alanlarda, belediyelerde, fabrikalarda, işletmelerde, okullarda ve buna benzer pek çok alanda kullanılmaktadır. Kartlı turnike sisteminde kullanılmakta olan turnikelerin dört farklı modeli bulunmaktadır. Bu turnikeler; engelli kartlı turnike sistemi, bel kartlı turnike sistemi, boy kartlı turnike sistemi ve hızlı geçiş kartlı turnike sistemidir. Öncelikle bel turnikelerinden bahsedelim. Bu turnikeler, insan beli boyunda olan turnikelerdir. Paslanmaz çelik ve elektrostatik boyalı olmak üzere iki farklı gövdeye sahip olan bu turnikeler, günümüzde özellikle işletmelerin giriş ve çıkışlarında oldukça sık olarak kullanılmaktadırlar.

Hızlı geçiş kartlı turnike sistemi ise tıpkı bel turnikeleri boyunda olup şıklıkları ile dikkatleri üzerine toplamaktadır. Bu turnikelerin de paslanmaz çelik gövdeli ve elektrostatik boyalı gövdeli modelleri bulunmaktadır. Paslanmaz çelik gövdeli olan hızlı geçiş kartlı turnike sistemi, dış ortamlarda kullanılmaktadır. Su geçirmez oldukları için dış ortamlarda kullanılması hiçbir sorun teşkil etmez. Elektrostatik boyalı gövdeye sahip olan hızlı geçiş kartlı turnike sistemi ise iç ortamlarda güvenle kullanılabilmektedir. Bu turnikeler oldukça şık oldukları için zaten özellikle işletmelerde tercih edilirler. Üstelik bu turnikeler, pdks cihazlar ile de tetiklenebilmektedir. Yani parmak izli, kartlı ve yüz tanımalı cihazlar ile tetik verilebilmektedir.

Boy kartlı turnike sistemi ise insan boyunu aşan turnikelerdir. Bu turnikeler, insan taşkınlıklarını engellemek amacıyla kullanılmaktadırlar. Günümüzde özellikle stadyum ve konser alanı gibi yerlerde kullanılmaktadırlar. Boy turnikelerinin de paslanmaz çelik ve elektrostatik olmaz üzere iki farklı gövdeye sahip modeli bulunmaktadır. Bu turnikeler de personel devam kontrol sistemleri cihazları ile tetiklenebilmektedir. Üç kollu ve dört kollu olan modelleri bulunmaktadır. Vip kartlı turnike sistemi ise engelli bireylerin geçiş yapmaları için kullanılmakta olan turnikelerdir. Bu turnikelerimiz, diğer turnikeler ile birlikte kullanılarak serbest geçiş yapabilme olanağı da sunmaktadır. Vip turnikelerin kullanılmakta olan pek çok farklı modeli bulunmaktadır. Kol uzunlukları farklılık gösterdiği için her türlü geçiş alanına uygunluk gösterebilirler.

Tüm bu turnikeler ile kullanılabilecek olan kartlı cihazların da dört farklı modeli bulunmaktadır. Standalone kartlı turnike sistemi cihazları, online kartlı turnike sistemi cihazları, offline kartlı turnike sistemi cihazları ve panelli kartlı turnike sistemi cihazları. Bu cihazların tamamı aslında aynı amaç doğrultusunda kullanılıyor olsa da kullanım şekilleri farklılık göstermektedir. Bu cihazlarımız tabi ki sadece kartlı geçişe izin vermez. Kartın yanı sıra aynı zamanda şifre ile de geçiş olanağı sunmaktadır. Bu cihazlara tanıtılacak olan kartların mifare ve proximity olmak üzere iki farklı türü vardır. Eğer cihazlar personel takibi için kullanılacaksa, bu kartların üzerine personellerin isimleri, soy isimleri, fotoğrafları vb. bilgilerin baskıları yapılarak aynı zamanda personel tanıtım kartı olarak da kullanılabilirler.

Perkotek Teknoloji olarak Strike kartlı turnike sistemi cihazları ve Avax kartlı turnike sistemi Türkiye dağıtıcısı konumunda olmamızdan dolayı da fiyatları da oldukça uygundur. Yani bu sistemleri satın almak için doğru yerdesiniz. Uygun fiyat garantisi ile fiyat teklifi almak için bize info@perkotek.com mail adresi üzerinden ulaşabilirsiniz.

perkotek.comAşağıdaki dosyalardan size uygun olanı seçerek bilgisayarınıza indirebilirsiniz... Bilgisayarınızın güvenliği için lütfen indirdiğiniz dosyaları virüs taramasından geçiriniz! İşletmemiz hiçbir sorumluluk kabul etmemektedir!


perkotek.com Ürün Yazılımları
 Dosya Adıİşlem


Görmeniz Gereken Diğer Ürünler

100.000'in üzerinde memnun müşteri referansı ile açık ara lider
Referanslarımızdan Bazıları