perkotek.com
Kullanıcı Adı
Şifre
Şifrenizi mi unuttunuz?Bayilik için tıklayınız!
Şifrenizi sistemimizde kayıtlı eposta adresinize göndermek için aşağıdaki bilgileri eksiksiz doldurarak formu gönderin!

E-posta Adresiniz...
Not: Sistem gönderim sonrası şifrenizi değiştirecektir...

Kontrol Sistemleri: Üst Düzey Güvenlik ve Yönetim!

Kontrol sistemleri denilince akla ilk olarak geçiş kontrolü gelmektedir. Ancak kontrol sistemleri ile geçiş kontrolü dışında yemekhane kontrolü, üye kontrolü, personel takibi, minibüs takibi, öğrenci takibi vb. de yapılabilmektedir. Günümüzde çok geniş alanlarda kullanılmakta olan kontrol sistemleri; plazalar, holdingler, işletmeleri, askeri alanlar, okullar, fabrikalar, kamu kurum ve kuruluşları, hastaneler gibi pek çok farklı alanda kullanılmaktadır. Bu alanlarda tercih edilecek olan kontrol sistemleri elemanları farklılık göstermektedir. Bu sistemlerde kullanılacak olan cihazlar; yüz tanıma cihazları, parmak izi cihazları ve kartlı geçiş kontrol cihazlarıdır. Bu cihazların tamamı ile turnikelere, kapılara ve bariyerlere tetik verilebilmektedir. Kapılara tetik vermek için kapılarda kilitlerin birlikte kullanılması gerekmektedir. Kontrol sistemlerini oluşturan bir diğer parça da kullanılacak olan takip programıdır. Bu program, yapmak istediğiniz takibe istinaden değişmektedir.

Yüz tanıma kontrol sistemleri cihazlarından bahsedelim. Bu cihazlar, kişilerin eşsiz ve benzersiz olan yüz algoritmalarını kullanmaktadırlar. Bu algoritmanın her insanın yüzünde farklı bir özelliğe sahip olması sayesinde insanların geçişler esnasında birbirleri yerine yüzlerini okutabilmeleri mümkün değildir. Bu cihazlardaki kişi kayıt kapasitesi, her modelde değişmektedir. Genel olarak kayıt kapasitesi bin ile yedi bin arasında değişmektedir. Bu kapasiteyi cihazların parmak izli, kartlı ya da şifreli geçiş özellikleri ile arttırabilmek de mümkündür. Perkotek olarak Magic Face yüz tanıma kontrol sistemleri cihazlarının Türkiye dağıtıcılığını yaptığımızdan dolayı bu cihazların fiyatları da firmamızda da çok uygundur.

Parmak izi kontrol sistemleri cihazları ise kusursuz parmak izi teknolojisi ile çalışmakta olan cihazlardır. Bu cihazlar, çalışmaları sırasında parmakların uç kısımlarında yer alan izi kullanmaktadırlar. Bu iz, her insanın her parmağında farklılık gösterdiği için de kişilerin birbirleri yerine parmaklarını okutabilmeleri mümkün olmamaktadır. Parmak izi kontrol sistemleri cihazlarında kayıt hafızaları genellikle bin ile on bin arasında değişiklik göstermektedir. Yani takip işlemi gerçekleştirecek olduğunuz alandaki kişi sayısının kaç olduğunun pek bir önemi kalmamaktadır. Perkotek Teknoloji, Magic Pass parmak izi kontrol sistemleri Türkiye dağıtıcısı olduğu için de bu cihazların fiyatları firmamızda çok uygundur.

Kartlı kontrol sistemleri cihazları ise kart teknolojisi ile çalışmasına devam etmekte olan cihazlardır. Bu cihazlarda kullanılacak olan iki farklı kart türü bulunur. Aynı işlemi görseler de cihazların modeline göre kartlar değişiklik göstermektedir. Kartlı kontrol sistemleri cihazlarının kayıt hafızaları her cihazın modeline göre değiştiği için de cihazların fiyatları hakkında da net bir bilgi verebilmek mümkün değildir. Ancak Perkotek olarak Strike kartlı kontrol sistemleri cihazları Türkiye dağıtıcısı olduğumuz için bu cihazların fiyatları da firmamızda çok uygundur.

Kontrol sistemlerinde kullanılmakta olan turnikelerden bahsedelim. Bu turnikeler; bel turnikesi, hızlı geçiş turnikesi, boy turnikesi ve engelli geçiş turnikesi olarak dört gruba ayrılmaktadır. Hangi turnikenin kullanılacağı, tamamen kullanacak olduğunuz alana göre değişiklik göstermektedir. Bel turnikeleri ve hızlı geçiş turnikeleri genelde işletmelerde kullanılmakta olan turnikelerdir. Boy turnikeleri ise stadyum ve konser alanları ya da sitelerin giriş alanlarında tercih edilmekte olan turnikelerdir. Engelli geçiş turnikeleri ise engelli bireylerin geçiş yapabilmeleri için boy turnikeleri ve bel turnikeleri ile birlikte kullanılmakta olan turnikelerdir. Tüm bu kontrol sistemleri turnikelerinin iç ortamlarda ve dış ortamlarda kullanılabilmekte olan farklı modelleri yer almaktadır.

Kontrol sistemlerinde bir de kapılara tetik verilecekse kilitlerin birlikte kullanılması gerekmektedir. Kullanılacak olan kilitlerin elektrikli kilit, manyetik kilit ve elektronik kilit olarak farklı modeli yer almaktadır. Kapı yapınız her ne olursa olsun, kullanılabilecek olan farklı bir kilit daima mümkündür. Ahşap kapılar, metal kapılar, demir kapılar veya pvc kapıların tümünde kilit tercihinde bulunabilirsiniz.

Kontrol sistemleri hakkında çok daha fazlasını öğrenmek isterseniz sizi Perkotek Plaza’ya da bekleriz. Kontrol sistemleri ile geçişler artık %100 güvenli!

perkotek.comAşağıdaki dosyalardan size uygun olanı seçerek bilgisayarınıza indirebilirsiniz... Bilgisayarınızın güvenliği için lütfen indirdiğiniz dosyaları virüs taramasından geçiriniz! İşletmemiz hiçbir sorumluluk kabul etmemektedir!


perkotek.com Ürün Yazılımları
 Dosya Adıİşlem


Görmeniz Gereken Diğer Ürünler