perkotek.com
Kullanıcı Adı
Şifre
Şifrenizi mi unuttunuz?Bayilik için tıklayınız!
Şifrenizi sistemimizde kayıtlı eposta adresinize göndermek için aşağıdaki bilgileri eksiksiz doldurarak formu gönderin!

E-posta Adresiniz...
Not: Sistem gönderim sonrası şifrenizi değiştirecektir...
04
Ağu.
2013

Personel Takip Sistemi.


Personel Takip Sistemi

PERSONEL TAKİP SİSTEMİ

PDKS; Personel Devam Kontrol Sistemi ifadesinin kısaltılmış halidir. PDKS işyerlerinin, firmaların, şirketlerin personellerini takip etmek için kullandıkları sistemdir. Çalışma şekillerine göre personelin devamsızlık, izin, rapor, normal mesai, fazla mesai, eksik çalışma, maaşını (puantaj) hesaplamada PDKS firmalara çok ayrıcalıklı kolaylıklar sağlamaktadır. Günümüzde işverenin yoğun iş temposunun yanında bir de personelin devamlılığını kontrol etmesi hak verirsiniz ki çok büyük bir zaman kaybıdır. Bu yüzden personel takip sistemini kullanmakla zamanınızın verimli bir kısmını personellerinizi takip yerine kazancınız için harcayabilirsiniz.

Personel Devam Kontrol Sistemi (PDKS Sistemi), işyerlerinde çalışanların giriş - çıkış saatlerinin dijital ortamda kaydederek, bordroya esas puantajın yansımasını sağlayarak hiçbir haksızlığa olanak verilmez. Bunun yanı sıra giriş – çıkışlarla ilgili birçok rapor alınarak tüm personelin özet hareketlerini ve ya ayrıntılı hareketlerini doküman olarak görüntülenebilir. Birde yardımcı geçiş kontrol sistemleri vardır. Bu yardımcı geçiş kontrol sistemleri sayesinde PDKS’den daha çok verim alınır. Bunlar giriş-çıkış terminalleri olan parmak okuma, yüz tanıma, kart okuma ve ya şifre girme cihazları olarak çeşitlere ayrılır. Bu terminaller sayesinde PDKS ile cihazları ilişkilendirilir. Personellerin giriş-çıkışlarda terminallere kayıt yapması ile programda hangi personelin hangi saatte geldiği ne kadar geç kaldığı hangi saatte çıktığı ne kadar erken çıktığı ve hak edişi görülebilir. Bu sistemleri online ve ya offline olarak kullanılabilir. Online kullanımlarda kişilerin hareketleri panel yardımı ile anında görülebilir. Offline kullanımlarda ise cihaz hafızasında biriken bilgiler istenildiği zaman PDKS yardımı ile cihazdan çekilerek rapor halinde kişi bazında ve ya genel bazda görüntülenebilir.

Bu şekilde PDKS ve yardımcı terminaller sayesinde hem haksız kazancın önüne geçilmiş olunur hem de zamandan tasarruf edilerek işverenin zamanını boşa harcaması engellenmiş olunur. Bu yüzden personel takip sistemi ve yardımcı terminallerin faydası saymakla bitmez.

Personel takibi istek üzerine yapılan bir şey değildir, personel takibi zorunlu olarak yapılır. Ve bunu teknoloji ile yazılım dışında herhangi başka bir şeyle yapmanız mümkün değildir. Personel takibi sayesinde, personellerinizin giriş çıkışlarını takip ederken, aynı zamanda maaşlarıyla ilgili bütün hesapları yapabilmektesiniz.

Bazı personel takip yöntemleri şunlardır;

Kartlı Personel takip sistemi
Parmak izli Personel takip sistemi
Yüz tanımalı Personel takip sistemi

 

 

 


Geri Dön