perkotek.com
Kullanıcı Adı
Şifre
Şifrenizi mi unuttunuz?Bayilik için tıklayınız!
Şifrenizi sistemimizde kayıtlı eposta adresinize göndermek için aşağıdaki bilgileri eksiksiz doldurarak formu gönderin!

E-posta Adresiniz...
Not: Sistem gönderim sonrası şifrenizi değiştirecektir...

Otomatik Geçiş Sistemi Nedir?: Güvenli ve Kolay Erişim Çözümü!

Otomatik geçiş sistemi nedir? Bu sistemler, günümüzde otoparklarda takip yapabilmek için kullanılmakta olan sistemlerdir. Otoparklara giriş ve çıkış yapacak olan araçların kontrol altında tutulması için kullanılmaktadırlar. Peki nasıl? Bu sistemleri otopark bariyeri, otopark bariyer etiketleri, otopark antenleri, otopark takip yazılımı, araç takip paneli ve monta direği oluşturmaktadır. Bu sistemler ile araçlar takip edebilmek ve otoparka giriş – çıkış yapacak olan araçları kontrol etmek için öncelikle otoparkın giriş alanlarına otopark bariyerlerinin montajının yapılması gerekmektedir. Daha sonra montaj direği konularak, bu direk üzerine araçların etiketlerini okuyacak olan antenlerin montajının yapılması gerekmektedir. Kullanılacak olan bu antenlerin farklı modelleri bulunur. Bu modelleri okuyacakları etiket modeli de farklıdır ve okuma mesafeleri de değişir. Elli metreye kadar okuma yapabilen modelleri bulunabilmektedir. Araçlar üzerinde kullanılacak olan etiketlerin de iki farklı modeli bulunmaktadır. Bunlar; kâğıt etiketler ve esert plastik etiketlerdir. Hangi etiketin kullanılacağı tamamen size kalmış olmakla birlikte kâğıt etiketler araçların camlarında kullanılmakta olan etiketlerdir. Sert plastik etiketler ise araçların plakalarında kullanılırlar. Bu etiketler antenlere, araçların plaka, model, sahibi vb. bilgileri ile kayıt edilmektedir. Böylece araç otoparka giriş yaptığında otopark takip yazılımı üzerinde hangi saatte hangi aracın giriş ya da çıkış yaptığı, hangi aracın otoparkta kaç saat kaldığı vb. bilgilere ulaşılabilecektir.

Otomatik geçiş sistemi nedir öğrendiğimize göre bu sistemlerde kullanılmakta olan bariyerlerden bahsedelim. Bu bariyerlerin firmamız tarafından satışa sunulmuş olan üç farklı modeli bulunur. Bunlar DZ, MN ve MX bariyerlerdir. Bu bariyerlerin tamamı aslında aynı amaç doğrultusunda kullanılıyor olsa da fiyat olarak farklılık göstermektedirler. Bunun sebebi, her türü bütçeye hitap etme imkânın sunulması içindir.

Avax otopark bariyerlerinde kol uzunlukları 3 metre, 5 metre, 6 metre ve ara uzunluklarda değişiklik göstermektedir. Yani siz bariyeri nerede kullanmak isterseniz, o alana uygun olarak kollarının ayarlaması yapılabilir. Eğer 6 metre de yeterli olmaz ise karşılıklı olarak iki bariyerin bir arada kullanılabilmesi de mümkündür. Bu sayede tüm geçiş alanı bariyer tarafından koruma altına alınabilmektedir. Bu bariyerleri kontrol etmekte çok basittir. Uzaktan kumanda ya da buton ile kontrol edilebilmektedir. Buton kontrolünde iki farklı seçenek bulunur. Tek buton ya da çift buton kontrolü. Tek buton kontrolünde bariyer kolunu açmak ve kapamak için bir tek buton bulunurken, çift buton kontrolünde bariyer kolunu açmak ve kapamak için iki farklı buton bulunmaktadır.

Otomatik geçiş sistemi nedir öğrendiğimiz bu sistemlerde kullanılan bariyerlerin gövdeleri, iç ve dış ortamlarda kullanılabilir olarak ayrılırlar. İç ortamlarda kullanılmakta olan bariyerlerin gövdeleri elektrostatik boyalıdır. Dış ortamlarda kullanılan bariyerlerin gövdeleri ise paslanmaz çeliktir. Suya karşı dayanıklı olan bu bariyerler, kusursuz bir geçiş sağlamanıza olanak tanır. Günümüzde sürekli olarak çok daha geniş alanlarda kullanılmaya başlanan bu sistemler; fabrika otoparkları, site otoparkları, alışveriş merkezi otoparkları gibi pek çok alanda tercih edilebilmektedir. Siz de otomatik geçiş sistemi nedir hakkında çok daha fazla bilgiye sahip olmak için bizi telefon numaralarımızdan hemen şimdi arayabilirsiniz!

perkotek.comAşağıdaki dosyalardan size uygun olanı seçerek bilgisayarınıza indirebilirsiniz... Bilgisayarınızın güvenliği için lütfen indirdiğiniz dosyaları virüs taramasından geçiriniz! İşletmemiz hiçbir sorumluluk kabul etmemektedir!


perkotek.com Ürün Yazılımları
 Dosya Adıİşlem


Görmeniz Gereken Diğer Ürünler