perkotek.com
Kullanıcı Adı
Şifre
Şifrenizi mi unuttunuz?Bayilik için tıklayınız!
Şifrenizi sistemimizde kayıtlı eposta adresinize göndermek için aşağıdaki bilgileri eksiksiz doldurarak formu gönderin!

E-posta Adresiniz...
Not: Sistem gönderim sonrası şifrenizi değiştirecektir...

OTOMATİK KONTROL SİSTEMLERİ

Otomatik kontrol sistemleri, otoparklara giriş ve çıkış yapacak olan araçların kontrollü şekilde geçiş yapmalarını sağlamak için kullanılmakta olan sistemlerdir. Otopark kontrol sistemleri, özellikle apartmanlarda, işyerlerinde ve sitelerde yer alan otoparklarda kullanılmaktadır. Bu tarz alanlara, daha önceden geçiş izni vermiş olduğunuz araçların, çok daha hızlı bir şekilde giriş ve çıkış yapılması sağlanmaktadır. Otomatik kontrol sistemleri sayesinde, ziyaretçi olan araçların ve yabancı araçların da kontrollü bir şekilde giriş ve çıkış yapmaları sağlanmaktadır. Otomatik kontrol sistemlerini oluşturmakta olan belli başlı üniteler bulunmaktadır. Bunlar; ogs ve hgs giriş antenleri, otomatik araç geçiş kontrol paneli, otopark takip yazılımı, araç bariyerleri, araç kâğıt cam ve plaka etiketleridir.

Otomatik kontrol sistemleri ile geçiş yapabilmek için öncelikle antenlerin ve bariyerlerin, otoparkların giriş ve çıkış alanlarına monte edilmesi gerekmektedir. Bu antenler, elli metrelik alanlara kadar tarama ve tanıma yapmaktadırlar. Geçişlerine izin verilecek olan araçlara otomatik geçiş sistemi ve hızlı geçiş sistemi etiketleri yapıştırılması ya da takılması gerekmektedir. Bu etiketlerin iki farklı modeli vardır. Bunlar kâğıt etiket ya da plastik etiketlerdir. Kâğıt etiketlerin kullanılabilmesi için araçların camlarına yapıştırılması gerekirken, plastik etiketlerin kullanılabilmesi için araçların plakalarına takılması gerekmektedir. Bu etiketler tanıtılırken, araçların ruhsat bilgileri, kat maliki bilgileri vb. detaylar ile birlikte kayıt edilmektedirler. Tanımlanmış olan araçların bilgileri, otomatik kontrol sistemleri paneline Tcp – Ip bağlantısı ile gönderilmektedir.

Otomatik kontrol sistemleri, her geçen gün çok daha geniş alanlarda kullanılmakta olup, bu sistemlerde tercih edilen bariyerlere parmak izi cihazları, yüz tanıma cihazları ve kartlı geçiş kontrol cihazları ile de tetik verilebilmektedir. Bu bariyerlerin firmamız tarafından satışta olan iki farklı modeli bulunmaktadır. MN otomatik kontrol sistemleri bariyerleri ve DZ otomatik kontrol sistemleri bariyerleri. Bu bariyerlerden hangisinin kullanılacağı tamamen kullanılacak olan alana göre değişiklik göstermektedir. Bu bariyerlerin kol uzunlukları 6 metre, 5 metre, 3 metre ve ara uzunluklarda değişiklik göstermektedir. Otoparkınızın giriş alanının uzunluğu ne kadar ise ona uygun bir bariyer kolu seçmeniz gerekmektedir.

DZ otomatik kontrol sistemleri bariyerleri fiyatları, MN otomatik kontrol sistemleri bariyerleri fiyatlarına göre çok daha uygundur. Bu sayede her bütçede insan kullanım sağlayabilmektedir. Avax bariyerlerin gövdeleri paslanmaz çelik ya da elektrostatik boyalı olabilmektedir. Paslanmaz çelik gövdeli olan modelleri dış ortamlarda gönül rahatlığı ile kullanılabilmekte olup elektrostatik boyalı olan modelleri ise iç ortamlarda tercih edebilirsiniz. Üstelik otomatik kontrol sistemleri bariyerleri, uzaktan kumanda ya da buton ile kontrol edilebilmektedir. Buton kontrolünde iki farklı seçenek yer almaktadır. Tek buton kontrolü ve çift buton kontrolü. Çift buton kontrolünde bariyer kolunu açmak ve kapamak için iki farklı buton bulunurken, tek buton kontrolünde butona her basışta bir sonraki geçiş komutuna geçilmektedir.

Otomatik kontrol sistemleri hakkında en çok merak edilenlerden bir tanesi de bu sistemlerin fiyatlarıdır. Ancak otomatik kontrol sistemlerinin fiyatları, kullanılacak olan bariyerlerin ya da etiketlerin modeline göre veya etiketlerin sayısına göre değişiklik gösterebilir. Bu sebepten ötürü de otomatik kontrol sistemleri hakkında net bir bilgi verebilmek mümkün değildir. Ancak Perkotek Teknoloji ailesi olarak Avax otomatik kontrol sistemleri Türkiye dağıtıcısı konumunda olduğumuz için bu bariyerlerin ve sistemin tamamı oldukça uygun fiyatlara mal edilebilmektedir. Siz de Avax otomatik kontrol sistemleri hakkında çok daha fazlasını öğrenmek için bizimle 0850 811 80 00 numarasını tuşlayarak irtibata geçebilirsiniz.

perkotek.comAşağıdaki dosyalardan size uygun olanı seçerek bilgisayarınıza indirebilirsiniz... Bilgisayarınızın güvenliği için lütfen indirdiğiniz dosyaları virüs taramasından geçiriniz! İşletmemiz hiçbir sorumluluk kabul etmemektedir!


perkotek.com Ürün Yazılımları
 Dosya Adıİşlem


Görmeniz Gereken Diğer Ürünler