perkotek.com
Kullanıcı Adı
Şifre
Şifrenizi mi unuttunuz?Bayilik için tıklayınız!
Şifrenizi sistemimizde kayıtlı eposta adresinize göndermek için aşağıdaki bilgileri eksiksiz doldurarak formu gönderin!

E-posta Adresiniz...
Not: Sistem gönderim sonrası şifrenizi değiştirecektir...

OTOPARK SİSTEMİ 

Araç geçişlerinin bulunduğu her türlü park, bahçe, otopark, site, işyeri vb. birçok noktaya otopark sistemi uygulanabilir. Günümüzde bunların yerini en çok alanalar özel sitelerdir. Özel sitelerde otopark sistemleri kullanılmadığı bir ortam düşünülemez. Çünkü burada bulunan site sakinlerinin sayıları bazen binleri geçmektedir. Bu gibi durumlarda site giriş noktalarında bulunan güvenlik görevlileri herkesi tanıyamayacağından sürekli site sakinleri arasında sorgulama yaparak kullanıcıların geçişlerine izin vermektedir. Bu da zaman içerisinde can sıkıcı bir hal almaya başlayacaktır. Oysa ki geçiş sistemine ki bu genelde bariyer olur, entegre edilecek bir kullanıcı tanıma sistemidir. Site yönetiminin kararları doğrultusunda bu okuma sistemleri değişmektedir. En çok kullanılanlar kartlı geçiş sistemleri ve HGS-OGS otopark sistemidir.

Kartlı geçiş sistemlerinde site sakinleri site içerisinde apartman girişi olabilir, kullanım alanlarında bulunan turnike sistemlerinde olabilir; kullandıkları bu kartlar ile otopark sisteminin bulunduğu bariyer geçiş noktalarına konulacak kart okuma cihazları ile ilişkili çalışmaları sağlanabilir. Böylelikle kullanıcılar otopark sistemi geçiş noktasına geldiğinde kartlarını okutarak araçları ile geçiş sağlayabilirler. Bunun yanı sıra aynı kartlı geçiş sistemi mantığında parmak izli ya da yüz tanımalı sistemlerde uygulanabilir. Çok tercih edilmemelerine karşın site yönetimin istekleri doğrultusunda sorunsuz olarak çalışabilirler. Geçiş noktasına gelen kullanıcın izinleri sistem tarafından kontrol edilir ve araçla geçiş izni varsa bariyer sistemi açılır ve kullanıcı geçişini tamamlar.

Şu anki teknolojide en son uygulanan sistem ise HGS-OGS geçiş sistemleridir. Bu sistemlere otoyollardan hâkim olabilirsiniz. Bariyer geçiş noktasının bulunduğu noktaya kurulacak HGS-OGS antenler ve paneller aracılığı ile kullanıcı araçlarına dağıtılan etiketler sisteme tanımlanarak bir otopark sistemi elde edilmiş olunur. Avax HGS-OGS  otopark sistemi set olarak alındığından paket içerisinde bulunan iki anten ve bir panel ile farklı kullanımlar uygulanabilir. Yaptığımız projelerden örnek verilecek olursa; giriş ve çıkışa birer HGS anten kurularak hem giriş hem de çıkış bariyeri sistem tarafından kontrol edilerek onaya sunulur. Bir başka seçenek ise, giriş çıkışların yoğun olduğu noktalarda giriş noktasına antenlerin ikisi de farklı iki bariyere kurularak geçişlerin hızlanması sağlanabilir. Böyle bir durumda istekler doğrultusunda çıkış bariyeri serbest çalışabilir. Normal şartlarda sistemin çıkışta da araçların yetkilerini kontrol etmesi gerekir. Yalnız uygulamada araç zaten içeriden geliyor, içerideyse zaten içeride bulunma yetkisi vardır gibi düşünülürse çıkış bariyerinde bir kontrol olması zorunlu değildir. Bu şekilde Avax HGS panelin yönetimiyle offline olarak çalışabileceği gibi Perkotek otopark programı bilgisayar sistemine kurularak online moda alınması da mümkündür. Perkotek otopark yazılımı kurularak araçların geçişlerine kısıtlamalar yapılabilir. Bunlun yanı sıra sisteme kayıtlı kullanıcılar ile ilgili detaylı raporlamalar yapılabilmektedir.

Yazılımsal olarak yaşadığınız sorunların çözümleri için destek ekimizle irtibata geçilerek uzak masaüstü bağlantıları ile anlık müdahaleli yardımlar alabilirsiniz. Ayrıca aynı destek ekimizden donanımsal ya da yazılımsal olması fark etmezden telefon ile ücretsiz olarak yardım alabilirisiniz. Eğer bunların hiç biri sorunuzu çözmeye yetmezse yaşanılan sorunla ilgili şirketimize gelerek anlık olarak müdahale edilmesi de sağlanabilir. Şirketimize gelme şansınız yok ise destek ekimizden randevu alarak yerinde müdahalelerin de yapılması sağlanabilir. Randevu sürelerimiz maksimum üç iş günü olsa da genellikle görüşmenin ertesi gününe randevunuz alınmış olur. Böylelikle birçok hızlı çözümlerimiz ile oluşabilecek bir mağduriyete maruz kalmamış olursunuz. Ayrıca Türkiye distribütörü olduğumuz Avax markalı bu ürünlerde 10 parça garantimiz bulunduğundan olası arızalarda da onarım yapılarak kullanımınıza devam edebilirsiniz. Otopark sistemi fiyatları için bizi arayabilirsiniz. 

perkotek.com Aşağıdaki dosyalardan size uygun olanı seçerek bilgisayarınıza indirebilirsiniz... Bilgisayarınızın güvenliği için lütfen indirdiğiniz dosyaları virüs taramasından geçiriniz! İşletmemiz hiçbir sorumluluk kabul etmemektedir!


perkotek.com Ürün Yazılımları
  Dosya Adı İşlem


Görmeniz Gereken Diğer Ürünler

100.000'in üzerinde memnun müşteri referansı ile açık ara lider
Referanslarımızdan Bazıları