perkotek.com
Kullanıcı Adı
Şifre
Şifrenizi mi unuttunuz?Bayilik için tıklayınız!
Şifrenizi sistemimizde kayıtlı eposta adresinize göndermek için aşağıdaki bilgileri eksiksiz doldurarak formu gönderin!

E-posta Adresiniz...
Not: Sistem gönderim sonrası şifrenizi değiştirecektir...

PARMAK İZİ OKUYUCU 

Parmak izi okuyucu sistemlerinde kullanılan parmak izi teknolojisi, gelişen teknoloji ile birlikte parmak izinin cihazlarda daha hızlı bir şekilde okunmasını sağlamaktadır. Bu da parmak izi sistemlerinin tercih edilmesinde büyük bir etken olmuştur. Özellikle parmak izi okuyucu cihaz ile yoğun geçişlerin yapılacağı alanlarda kontrol sağlanmak isteniyorsa, bu cihazların hız değerlerinin oldukça sağlam olması gerekmektedir. Peki, sıkça ismini duyduğumuz parmak izi cihazları ne işe yarar? Parmak izi cihazı fiyatları nedir? Bu yazıyı kaleme almamızdaki en büyük etkenlerden bir tanesi de siz değerli müşterilerimizin bu bilgi açlığını yok etmekti. Şöyle ki; parmak izi okuyucu cihazlar, parmağımızın uç kısmında bulunan izlerin okunması ile çalışmasını sürdüren bir sistemdir. Peki, neden parmak izi? Çünkü parmak izi insan biyografisine uygun olarak eşsiz ve benzersiz bir yapıya sahiptir. Bu yapı da özellikle bu cihazlar ile personel takibi yapmak isterseniz güvenli geçişe ihtiyaç duyduğunuz için harika bir çözüm olacaktır. Parmak izi okuyucuların kullanım alanları da oldukça geniştir. Özellikle işletmelerde personel takibi, tuvalet takibi, yemekhane takibi ve üye takibi için tercih edilirler. Tüm bunların yanı sıra okullarda ve dershanelerde parmak izli geçiş cihazlarını öğrenci takip programı ile birlikte de kullanabilirsiniz. Fiyatları da oldukça merak ettiğinizin farkındayız. Ancak parmak izi okuyucu fiyatları hakkında net bir bilgi vermek doğru değildir. Bunun nedeni; bu cihazların ihtiyaca göre farklı özelliklere bürünmesidir.

Parmak izli geçiş cihazlarının kullanıcı kayıt kapasiteleri cihazdan cihaza göre farklılık göstermektedir. Kayıt kapasiteleri 1000 ile 10000 kayıt arasında değişebilmektedir. Yani kullanacak kişi sayınız ne olursa olsun, ihtiyacınıza göre bir seçenek daima mümkündür. Parmak izi cihazlarının genel olarak özelliklerinden bahsetmek gerekirse, bu cihazların kullanım için hızları ve kayıt kapasiteleri oldukça önemlidir. Tüm bu özellikler bir yana, parmak izi terminallerinin geçiş tipleri de fiyatlarda oynamalara sebebiyet vermektedir. “Nasıl yani?” dediğinizi duyar gibiyim. Şöyle ki; parmak izi okuyucu cihazları ile sadece parmak izli değil, aynı zamanda da kartlı veya şifreli geçiş de yapabilirsiniz. Kartlı geçiş yapmak isterseniz; kullanacağınız kartın modeli ve cihazın modeline göre ya proximity kart ya da mifare kart olmaktadır. Ayrıca farklı modellerde çevrim dışı da çalışmayı sağlayan dâhili batarya, fotoğraf çekme, kablosuz olarak haberleşebilme özellikleri de bulunmaktadır. Bu özellikler, parmak izi cihazlarının kalitelerinin belirlenmesinde en büyük etkenlerdir. Peki, bir parmak izi cihazının kaliteli oluşunu başka nasıl anlarız? Şöyledir ki; hız, kapasite, parmak izi sensörü ve parmak izi işlemcisi, geçiş tipleri başlıca bu cihazların kalitesini belirleyen özellikleridir. Uygun fiyat ile tüm bu özellikleri elde etmek mi? Tabii ki mümkün!

Perkotek ailesi olarak bizler öncelikle kaliteli çözümler sunabilmeyi amaç edindik. Bu amacımız da, bizi parmak izi cihazlarının atası olarak bilinen MAGIC PASS parmak izi okuyucu cihazlarının distribütörü haline getirdi. Peki, neden parmak izi denince akla Magic Pass geliyor? Magic Pass parmak izi cihazları, sektör bu kadar yoğunlaşmadan önce üretilen ve personel takibi için sıkça tercih edilen parmak izi cihazlarını piyasaya sürmüştü. Markanın çizgisini hiç bozmaması da parmak izi okuyucu denilince akla ilk gelen seçenek oluyor. Yetkisiz geçişlerin önüne geçmek için de tercih edilen Magic Pass parmak izi cihazlarını okul, ofis, işletme, kamu kurum ve kuruluşlarında tercih edebilirsiniz. Bu cihazların parmak izi okuyucuları cam veya silikon olmak üzere iki farklı modelde karşımıza çıkmaktadır. Silikon okuyucuya sahip olan parmak izi cihazı, şantiye veya inşaat şirketlerinde sıkça tercih edilmez. Çünkü çalışanların parmakları tahriş olmuş olabilir. Bu yüzden biz genellikle bu tip yerlerde cam okuyucuya sahip parmak izi okuyucu cihazlarını tercih etmenizi öneriyoruz. Cam okuyucunun parmak izini görmesi, tanıması ve okuması da diğerlerine nazaran daha hızlı olmaktadır. Peki, bu cihazları nerelerde kullanmak daha mantıklıdır? Tabii ki, kapıların giriş ve çıkış alanlarına yerleştirilmesi en mantıklı hareket olacaktır. Çünkü bu cihazların kapı açma özellikleri de bulunur. Kapılara tetik vermek için tercih edeceğiniz parmak izi cihazları, kilit sistemleri ile birlikte de kullanılabilmektedir. Ayrıca parmak izi okuyucular ile sadece kapılara değil, bariyerlere ve turnikelere de tetik verebilirsiniz.

Parmak izi okuyucu cihazları ile kapılara tetik vererek açılmasını sağlayabileceğiniz gibi aynı zamanda parmak izli kapı kolu kullanarak da özellikle girişlerin olmamasını istediğiniz ve yüksek koruma gereksinimi duyulan odalarını koruyabilirsiniz. Parmak izli kapı kolu tıpkı normal bir kapı koluymuş gibi kapıların kollarına takılırlar. Öncelikle kişinin parmak izi bu cihazlara tanımlanmalıdır. Tanımlı olan kişi parmak izini okuttuğunda kolayca giriş yapılabilir. Parmak izi okutulmadan zorlanmalarla kilidin açılması mümkün olmayacaktır. Parmak izi nasıl çalışır, parmak izi nedir, parmak izli geçiş nasıl yapılır, parmak izi okuyucu fiyatı nedir, parmak izi okuyucu özellikleri ve benzeri sorularınız için bizi 7 / 24 olarak 0850 811 80 00 numarasını tuşlayarak arayabilirsiniz.

perkotek.com Aşağıdaki dosyalardan size uygun olanı seçerek bilgisayarınıza indirebilirsiniz... Bilgisayarınızın güvenliği için lütfen indirdiğiniz dosyaları virüs taramasından geçiriniz! İşletmemiz hiçbir sorumluluk kabul etmemektedir!


perkotek.com Ürün Yazılımları
  Dosya Adı İşlem


Görmeniz Gereken Diğer Ürünler

100.000'in üzerinde memnun müşteri referansı ile açık ara lider
Referanslarımızdan Bazıları