perkotek.com
Kullanıcı Adı
Şifre
Şifrenizi mi unuttunuz?Bayilik için tıklayınız!
Şifrenizi sistemimizde kayıtlı eposta adresinize göndermek için aşağıdaki bilgileri eksiksiz doldurarak formu gönderin!

E-posta Adresiniz...
Not: Sistem gönderim sonrası şifrenizi değiştirecektir...

PARMAK İZLİ KİLİT

Parmak izli kilit sistemleri, günümüzde sıklıkla personelleri takip etmek için kullanılmaktadır. Bunun sebebi, bu cihazların eşsiz ve benzersiz parmak izi algoritmasını kullanmasıdır. Öncelikle bundan bahsedelim. Parmak izi, parmakların uç kısımlarında yer alan izdir. Bu iz, hiçbir insanın hiçbir parmağından aynı değildir. Yani personellerin takip edilmesi sırasında, kişilerin birbirleri yerine parmak izi okutarak geçiş yapması gibi bir durum asla söz konusu değildir. Bu sebepten ötürü kullanımları artarak çok daha geniş alanlara taşınmıştır. Kamu kurum ve kuruluşları, askeri alanlar, işletmeler, plazalar, holdingler, oteller, fabrikalar, hastaneler, alışveriş merkezleri ve hava alanları gibi farklı birçok alanda kullanılabilmektedirler. Tabi ki bu alanlarda sadece personel takibi için kullanılmazlar.

Parmak izli kilit, sıklıkla personelleri takip etmek için kullanılsa da aynı zamanda üye takibi, yemekhane takibi, öğrenci takibi, tuvalet takibi ve geçiş kontrol takibi için de kullanılabilmektedirler. Kullanımları oldukça basit olan bu cihazların bu şekilde tetik verebilmeleri için beraberinde programlar ile birlikte kullanılması gerekir. Parmak izli kilit ile günümüzde genellikle kapılar tetiklenerek geçiş kontrolü sağlanmaktadır. Bunun yanı sıra ise turnikelere ve bariyerlere tetik verilebilmektedir. Turnikelere tetik verebilmek için cihazların turnikeler üzerinde kullanılması gerekmektedir. Cihazlar turnikeler üzerine monte edildikten sonra, beraberinde kullanılacak olan program ile de bağlantısının yapılması gerekmektedir. Bu işlemlerden sonra turnikelerden geçiş de oldukça basit olacaktır. Parmak izli kilit ile kapılara tetik vermek için ise kapılarda kilitlerin kullanılması gerekmektedir. Kapılarda kullanılacak olan kilitlerin her kapı yapısına uygun olan farklı bir modeli bulunmaktadır. Ahşap kapılar, demir kapılar, cam kapılar, pvc kapılar ve tahta kapılar için kullanılmakta olan kilit sayesinde parmak izli kilit ile birlikte kapılara kolayca tetik verebileceksiniz. Eğer kilitleri kapılarda kullanmak istemezseniz, parmak izli kilit modellerini tercih edebilirsiniz. Parmak izli kilit modellerinde kilit, parmak izi ve kapı kolu bir arada olmaktadır. Normal bir kapı kolundan hiçbir farkı yoktur. Normal bir kapı kolu gibi kapıların kollarına monte edilir. Bunun için bu kilitlere özel bir kapı alanına gerek yoktur. Parmak izli kilit, pil ile çalışmasına devam etmektedir. Bin geçişe kadar il değiştirmenize gerek kalmadan kullanabilirsiniz. Üstelik son iki yüz geçişte de alarm verdiği için pili hemen değiştirerek kullanıma devam edilebilir. Pil ile çalıştıkların için de elektrik kesintilerinden etkilenmeyeceklerdir.

Parmak izli kilit teknik özelliklerinden bahsedelim. Parmak izli kilit cihazları, genel olarak bin ile on bin kayıt kapasitesi arasında bir hafızaya sahiptir. Yani geçiş yapacak olunan alandaki kişi sayılarına bakılarak, ideal bir cihaz seçebilirsiniz. Zaten pek çok modelinde parmak izi, kart ve şifre ile geçiş özelliği bir arada olmaktadır. Böylece hem geçiş şekli artmış hem de kullanıcı kayıt kapasitesi artış göstermiş olacaktır. Parmak izli kilit cihazları, sesli ve Türkçe olarak da uyarı vermekte olan cihazlardır. Bu cihazlara tanımlı olan parmak izi okutulduğunda Türkçe olarak teşekkür etmektedir.

Parmak izli kilit fiyatları da Perkotek Teknoloji ailesi olarak Magic Pass parmak izli kilit Türkiye dağıtıcısı olduğumuz için firmamızda oldukça uygundur. Satın almak için 0850 811 80 00 numarasını arayabilirsiniz.

perkotek.comAşağıdaki dosyalardan size uygun olanı seçerek bilgisayarınıza indirebilirsiniz... Bilgisayarınızın güvenliği için lütfen indirdiğiniz dosyaları virüs taramasından geçiriniz! İşletmemiz hiçbir sorumluluk kabul etmemektedir!


perkotek.com Ürün Yazılımları
 Dosya Adıİşlem


Görmeniz Gereken Diğer Ürünler