perkotek.com
Kullanıcı Adı
Şifre
Şifrenizi mi unuttunuz?Bayilik için tıklayınız!
Şifrenizi sistemimizde kayıtlı eposta adresinize göndermek için aşağıdaki bilgileri eksiksiz doldurarak formu gönderin!

E-posta Adresiniz...
Not: Sistem gönderim sonrası şifrenizi değiştirecektir...

PARMAK İZLİ TURNİKE

Parmak izli turnike sistemleri, parmak izi cihazları ile birlikte turnikelerin kullanılmakta olduğu sistemlerdir. Parmak izli turnike sistemlerinde kullanılmakta olan dört farklı turnike modeli bulunmaktadır. Bu turnikeler; engelli geçiş turnikeleri, bel turnikeleri, boy turnikeleri ve hızlı geçiş turnikeleridir. Bu turnikelerden hangisinin kullanılacak olduğu tamamen sizin tercihinize kalmış olmakla birlikte kullanılacak olan alana göre de değişiklik göstermektedir. Öncelikle bu turnikelerden bahsedelim. Parmak izli turnikelerin bel turnikesi olarak adlandırılmakta olan modeli, insan beli boyunda olmasından ötürü bu ismi almış olan turnikedir. Bu turnikeler, tripod turnike olarak da adlandırılmaktadırlar. Bu turnikeler ile parmak izi okuma cihazlarının bir arada kullanılabilmesi için parmak izi cihazlarının turnikeler üzerine monte edilmesi gerekmektedir. Bel turnikelerinin iç ve dış ortamlarda kullanılabilmekte olan farklı modelleri bulunur. Paslanmaz çelik olan modelleri dış ortamlarda kullanılabilmekte olup elektrostatik boyalı olan bel turnikeleri ise iç ortamlarda tercih edilmektedir. Boy turnikesi, hızlı geçiş turnikesi ve engelli geçiş turnikeleri için de aynı şey geçerli olmaktadır. Bu turnikelerin de dış ve iç ortamlar için farklı seçenekleri bulunmaktadır. Boy turnikeleri ise insan boyunu aşan turnikelerdir. Bu yüzden bu ismi almış olan bu turnikeler, insan taşkınlıklarının önüne geçmek için kullanılırlar. Üç kollu ve dört kollu modelleri bulunan bu turnikeler üzerinde parmak izi okuma cihazları kullanılabilir.

Engelli geçiş parmak izli turnike ise engelli bireylerin geçiş yapabilmesi için kullanılmakta olan turnikelerdir. Bu turnikeler ile serbest geçiş yapılabilmektedir. Böylece elinizde valiz, bavul vb. olsa da bu turnikelerden geçiş yapabilirsiniz. Hızlı geçiş turnikeleri ise hızlı geçiş yapabilmek için kullanılmakta olan turnikelerdir. Bu turnikeler ile parmak izi cihazlarını birlikte kullanmak için cihazların turnikeler üzerine monte edilmesi gerekmektedir.

Parmak izli turnike cihazlarından bahsedelim. Bu cihazların pek çok farklı modeli bulunmaktadır. Genel olarak kayıt kapasiteleri bin ile on bin arasında değişiklik göstermektedir. Yani kullanılacak olan alandaki kişi sayısının hiçbir önemi kalmaksızın kullanılabilmektedir. Bu cihazların zaten pek çok farklı modeli ile kartlı ve şifreli olarak da geçiş yapabilmek mümkündür. Bu sayede hem cihazların geçiş kayıt kapasiteleri de arttırılabilir. Parmak izli turnike cihazları ile turnikelere tetik verebileceğiniz gibi kapılara ve bariyerlere de tetik verebilirsiniz. Kapılara tetik vermek için kapılarda kilitlerin kullanılması gerekmektedir. Kapılarda kullanılacak olan kilitlerin her kapı yapısına uygun olan farklı modelleri sayesinde de Amerikan, pvc, tahta, demir, ahşap vb. tüm kapıları tetikleyebilmek mümkün olmaktadır.

Parmak izli turnike cihazları ile birlikte kapıları tetikleyebilmenin bir diğer yolu da parmak izli kapı koludur. Bu cihazların normal bir kapı kolundan hiçbir farkı yoktur. Kullanımı çok basit olup pil ile çalışmaları sayesinde elektrik kesintilerinden de etkilenmezler. Üstelik aynı zamanda şifreli geçiş izni de vermektedirler.

Parmak izli turnike sistemleri hakkında en çok merak edilenlerden bir tanesi de bu sistemlerin fiyatlarıdır. Çünkü insanlar, uygun fiyatlara kaliteli ve aynı zamanda uzun ömürlü bir sistem satın alarak kullanmak istiyorlar. Siz de bunun için doğru yerdesiniz. Kaliteli ve sağlam parmak izli turnike sistemleri, firmamızda her bütçeye hitap edebilen fiyatlar ile satışa sunulmuştur. Size sadece bir telefon kadar uzaktayız!

perkotek.com Aşağıdaki dosyalardan size uygun olanı seçerek bilgisayarınıza indirebilirsiniz... Bilgisayarınızın güvenliği için lütfen indirdiğiniz dosyaları virüs taramasından geçiriniz! İşletmemiz hiçbir sorumluluk kabul etmemektedir!


perkotek.com Ürün Yazılımları
  Dosya Adı İşlem


Görmeniz Gereken Diğer Ürünler

100.000'in üzerinde memnun müşteri referansı ile açık ara lider
Referanslarımızdan Bazıları