perkotek.com
Kullanıcı Adı
Şifre
Şifrenizi mi unuttunuz?Bayilik için tıklayınız!
Şifrenizi sistemimizde kayıtlı eposta adresinize göndermek için aşağıdaki bilgileri eksiksiz doldurarak formu gönderin!

E-posta Adresiniz...
Not: Sistem gönderim sonrası şifrenizi değiştirecektir...

PARMAK İZLİ YURT SİSTEMİ

Parmak izli yurt sistemi; parmak izi okuma cihazları, turnikeler ve öğrenci takip yazılımının bir arada kullanıldığı sistemlerdir. Bu sistemlerde kullanılmakta olan parmak izi okuma cihazları, parmak izi tanıma teknolojisi ile çalışmasına devam etmektedir. Peki parmak izi nedir? Parmak izi, parmakların uç kısımlarında yer alan izdir. Bu iz, her insanın her parmağında farklı bir algoritmaya sahiptir. Hatta her insanın her parmağında farklı bir algoritmaya sahiptir. Bu sayede kişilerin asla ve asla birbirleri yerine parmak izi okutması mümkün değildir. Bu da bu cihazların yurtlar yanı sıra personel takibi, üye takibi, öğrenci takibi, tuvalet takibi gibi pek çok farklı alanda kullanılmasına olanak sağlamıştır. Bu cihazlara bir kişinin on adet parmağının tanıtılması da mümkündür. Böylece normalde geçiş yapılan parmakta kesik, çizik veya deformasyon olması durumlarında kayıtlı olan diğer parmaklar ile geçiş yapılabilmektedir. Parmak izli yurt sistemi cihazlarının pek çok modeli aynı zamanda kartlı ve şifreli geçiş yapabilme özelliğine de sahiptir. Bu sayede cihazların kayıt kapasiteleri de arttırılmaktadır. Zaten genel olarak Parmak izli yurt sistemi cihazlarının kayıt kapasiteleri bin ile on bin arasında değişiklik göstermektedir. Yani kullanılacak olan alandaki kişi sayısının pek bir önemi yoktur. Her alana ve her kişi sayısına uygun olan bir cihaz bulabilmek daima mümkündür.

Parmak izli yurt sistemi turnikelerinden bahsedelim. Yurtlarda parmak izi okuma cihazları ile birlikte genellikle bel turnikeleri ve hızlı geçiş turnikeleri kullanılmaktadır. Bel turnikeleri, insan beli boyunda olan turnikelerdir. Bu turnikelerin iç ve dış ortamlarda kullanılabilmekte olan farklı modelleri bulunmaktadır. İç ortamlarda kullanılabilen modellerinde gövdeler elektrostatik boyalıdır. Dış ortamlarda kullanılabilen modellerinde ise gövdeler paslanmaz çeliktir. Geçiş yapabilmek için parmak izi cihazlarının bu turnikelerin üzerine monte edilmesi gerekmektedir. Yüksek kalite belgelerine sahip olan bel turnikeleri kolları, itme kuvveti ile hareket etmektedir.

Hızlı geçiş parmak izli yurt sistemi turnikeleri ise hızlı geçişlerin yapılabilmesi için kullanılmakta olan turnikelerdir. Bu turnikeler ile hızlı geçişler yapılmaktadır. Şıklıkları ile dikkatleri üzerine toplayan bu turnikelerin paslanmaz çelik olan modelleri dış ortamlarda ve elektrostatik boyalı olan modelleri ise iç ortamlarda kullanılmaktadır. El arabası, bavul, çanta vb. ile rahatlıkla geçebileceğiniz bu turnikeler, pleksiglass bir engele sahiptirler. Yetki verilmiş olan yani parmak izi tanımlı olan kişiler parmaklarını okuttuklarında, bu pleksiglass sola ve sağa doğru, aynı bir yana kayar kapı gibi açılarak geçiş izni vermektedir. Bu turnikelerin kolları için single ve double modeller bulunmaktadır.

Parmak izli yurt sistemi ile turnikeler ve parmak izi cihazları birlikte kullanılırken, öğrenci takip yazılımının da beraberinde kullanılması gerekmektedir. Bu yazılım sayesinde hangi öğrencinin hangi giriş ve çıkış alanını, hangi saatler içerisinde kullandığını bilebilmek mümkündür. Yazılım sayesinde bunlar raporlanabilir. Olası aksi bir durumda, öğrenci takip yazılımı üzerinden de tüm bu bilgilerin raporlarına ulaşabilmek mümkün olacaktır.

Parmak izli yurt sistemi fiyat teklifi almak için tek yapmanız gereken şey 0850 811 80 00 numarasını tuşlayarak hemen şimdi bizi aramak!

perkotek.comAşağıdaki dosyalardan size uygun olanı seçerek bilgisayarınıza indirebilirsiniz... Bilgisayarınızın güvenliği için lütfen indirdiğiniz dosyaları virüs taramasından geçiriniz! İşletmemiz hiçbir sorumluluk kabul etmemektedir!


perkotek.com Ürün Yazılımları
 Dosya Adıİşlem


Görmeniz Gereken Diğer Ürünler