perkotek.com
Kullanıcı Adı
Şifre
Şifrenizi mi unuttunuz?Bayilik için tıklayınız!
Şifrenizi sistemimizde kayıtlı eposta adresinize göndermek için aşağıdaki bilgileri eksiksiz doldurarak formu gönderin!

E-posta Adresiniz...
Not: Sistem gönderim sonrası şifrenizi değiştirecektir...

PERSONEL DEVAM ZAMAN KONTROL SİSTEMLERİ

Personel devam zaman kontrol sistemleri, personel takibi yapmak amacıyla kullanılan sistemlerdir. Bu sistemler ile zaman kontrolü de yapmak mümkündür. Zaman kontrolü yapmak, işletmelerinizde insan gücünden daha fazla verim elde etmenizi sağlar ve böylece iş gücü de artmış olur. Özellikle günümüzde işletme sahipleri, artan iş yükü ile personel sayısını da arttırarak en çok zaman kontrolüne ve personel takibine ihtiyaç duymaktadırlar. Peki, personel devam zaman kontrol sistemleri nelerdir ve bu sistemler nerelerde kullanılırlar? Personel devam zaman kontrol sistemleri, personel takibi yapılmak istenen tüm alanlarda güvenle kullanılabilirler. Daha çok ofis gibi alanlarda tercih edilseler de, hava alanı, belediyeler, plazalar, askeri alanlar, holdingler ve benzer alanlarda da kullanılabilmektedirler. Personel takibi yapmanın en büyük avantajlarından bir tanesi, personellerin hangi saatlerde giriş ve çıkış yaptığını çok basit bir şekilde öğrenebilmenizi sağlamasıdır. Bu da demek oluyor ki; siz işletmenizde olmasanız bile personellerinizin mesai saatlerinde çalışma alanlarında olup olmadıklarını bilebileceksiniz. Personellerinizin geliş ve gidiş saatlerine bakarak da ay sonları maaş hak edişlerini buna göre belirleyebilmeniz mümkündür. Örneğin; yapacağınız bir belirleme ile personellerin geç kalma dakikasına bakarak maaşlarına oranlayarak kesinti yapılabilmektedir. Bu işlem, personellerinizin iş disiplinini de arttırmaktadır. İş disiplininin artması buna paralel olarak çalışma performanslarında artışlara vesile olacaktır. Personel devam zaman kontrol sistemleri kullanılan tüm alanlar bunlara örnek olarak verilebilmektedir.

Personel devam zaman kontrol sistemleri nelerden oluşmaktadır? Personel devam zaman kontrol sistemleri, yüz tanıma cihazları, parmak izi okuyucu ve kartlı geçiş kontrol terminallerinden oluşmaktadır. Bu cihazlardan hangisini tercih edeceğiniz tamamen size kaldığı gibi isterseniz satış danışmanlarımızdan da destek alarak ihtiyacınıza en uygun çözümü bulabilmeniz mümkündür. Yüz tanıma cihazlarından bahsedelim. Bu cihazlar, personel takibi yapmak amacıyla kullanılan en güvenli yöntem olarak bilinmektedir. Bunun nedeni, insan yüzünde yer alan noktaların bir başkası ile aynı olmamasıdır. Bu da personellerin birbirleri yerine yüzünü okutması gibi taşkınlıkları engelleyerek güvenilir bir takip yapmanızı sağlayacaktır. Yüz tanıma terminalleri, kişinin şakakları ve çenesi arasındaki bölgedeki noktalara bakarak tarama yapmaktadır. Bu bölge tüm bireylerde ortaya farklı bir algoritma çıkarmaktadır. Cihazların kameraları da yüksek çözünürlüklü olduğundan dolayı; yüzünüzü hd kalitede tanımlama ve okuma yapacaktır. Yüzünüzde makyajınızın, sakalınızın veya bıyığınızın olması hiç önemli değildir. Üstelik kilo alıp verseniz ve yüzünüzde gözlük olsa bile bu cihazların kameraları sizleri tanıyabilmektedir. En çok merak edilenlerden birisi de cihazların kullanıcı kayıt kapasitelerinin ne olduğudur. Kullanıcı kayıt kapasiteleri, farklı modeldeki tüm cihazlarda farklılık göstermektedir. Ayrıca yüz tanıma terminalleri ile aynı zamanda parmak izli, kartlı veya şifreli geçişler de yapılabileceğinden ötürü bu özellikler de göz önüne alınırsa kayıt kapasiteleri artış gösterebilecektir. Perkotek ailesi olarak bizler Magic Face yüz tanıma terminallerini en uygun fiyatlar ile sizlere sunarak kaliteli ve güvenilir takip yapmanıza olanak sağlıyoruz. Zaman kaybetmeden sizler de web sitemiz üzerinden yüz tarama cihazlarımızı inceleyebilir veya firmamıza gelerek yerinde deneme fırsatı bulabilirsiniz.

Gelelim parmak izi okuyucu cihazlara… Parmak izi personel devam zaman kontrol sistemleri cihazları, personel takibi konusunda yüz tanıma terminallerinden sonra en güvenilir olan ve en sık tercih edilen terminallerdir. Parmak izi okuyucular ile personel takibi yapmak çok basittir. Yapmanız gereken tek şey personellerinizin parmak izini öncellikle cihaza tanımlamak ve personel takip programını cihazlar ile uyumlu olarak kullanmaktır. Personel takip programından alacağınız raporlamalar ile personellerinizin hangi saatlerde işletmeye giriş yaptığını ve mesai saatlerinden önce mi işletmeden çıkış yaptığını yakından takip edebileceksiniz. İsterseniz ay sonları maaş hak edişlerini bu geliş ve gidiş saatlerine göre belirleyebilir veya isterseniz sadece bu saatleri göz önüne alarak sadece uyarılarda bulunabilirsiniz. Parmak izi okuyucular ile modeline göre isterseniz kartlı veya şifreli geçişler de yapabilmeniz mümkündür. Tabii ki bu seçenekler tamamen isteğe bağlı olmakla birlikte cihazların kayıt kapasitelerinde artışa yol açar ve personel sayınız artsa dahi cihaz değiştirmeye veya arttırmaya gerek duymadan takibe devam edebilmenizi sağlar.

Kartlı personel devam zaman kontrol sistemleri terminalleri de personel takibi yapabilmeniz için bir diğer yöntemdir. Kartlı terminallerde kart teknolojisi kullanılmaktadır. Kartlı takip sistemlerinde personellerin birbirleri yerine kart okutması gibi olay oluşabileceğinden ötürü günümüzde daha az tercih edilseler de; kullanım alanları asla küçümsenemez. Kartlı cihazlar ile aynı zamanda şifreli geçişler de yapılabilmektedir. Bu şifreler 6 haneli olmakta ve bir ID numarasına sadece tek bir şifre tanımlaması gerçekleştirilmektedir. Personel takibi yapabileceğiniz tüm pdks cihaz fiyatları hakkında detaylı bilgi almak isterseniz, bizimle telefon numaralarımızı tuşlayarak iletişime geçebilirsiniz!

 

perkotek.comAşağıdaki dosyalardan size uygun olanı seçerek bilgisayarınıza indirebilirsiniz... Bilgisayarınızın güvenliği için lütfen indirdiğiniz dosyaları virüs taramasından geçiriniz! İşletmemiz hiçbir sorumluluk kabul etmemektedir!


perkotek.com Ürün Yazılımları
 Dosya Adıİşlem


Görmeniz Gereken Diğer Ürünler