perkotek.com
Kullanıcı Adı
Şifre
Şifrenizi mi unuttunuz?Bayilik için tıklayınız!
Şifrenizi sistemimizde kayıtlı eposta adresinize göndermek için aşağıdaki bilgileri eksiksiz doldurarak formu gönderin!

E-posta Adresiniz...
Not: Sistem gönderim sonrası şifrenizi değiştirecektir...

Personel Giriş Çıkış Takip Cihazı: Modern ve Güvenli Çözüm!

Personellerin giriş ve çıkışlarını takip etmek amacıyla kullanılan personel giriş ve çıkış takip cihazı, günümüzde giderek daha yaygın bir şekilde kullanılmaya başlanmıştır. Bu sistemlerin en büyük kullanım alanlarından birisi şüphesiz ki işletmelerdir. İşletmelerde oldukça sık tercih edilen bu sistemler ile personellerin giriş ve çıkışlarını kolayca kontrol altına alabilirsiniz. Giriş ve çıkışların kontrolü için harika bir çözümler bulunmaktadır. Pdks cihazlar, personel takibinde muhteşem sonuçlar elde etmenizi sağlar. Özellikle yüz tanıma sistemleri, personellerin yüzlerini yüz tanıma teknolojisi ile tanımaktadır. Bu teknoloji sayesinde kişilerin yüzleri ile tanıma yapılır nasıl mı? Yüz tanıma sistemlerinde, kişilerin yüzlerinde tanımlama yapılan alanlar bellidir. Bu alanlar kişilerin doğumlarından ölümlerine kadar her an aynı kalmaktadır. Bu yüzden de personellerin bir başkası yerine geçiş yapması mümkün değildir. Yani personel giriş çıkış takip cihazı işlemleri oldukça güvenli olacaktır. Yüz tanıma sistemleri ile personel giriş çıkış takip yapmak için tercih edeceğiniz cihazların kayıt kapasiteleri birbirinden farklıdır. Bu yüzden personel sayınız ne olursa, her zaman ideal bir çözüm bulmak hep mümkündür. Üstelik yüz tanıma cihazları ile takip yapmak için yüz tanımanın yanı sıra aynı zamanda parmak izli, kartlı ve şifreli geçiş de sağlanabilmektedir. Bu da geçişlerdeki kayıt kapasitelerinin artmasını sağlamaktadır. Yüz tanıma cihazlarında genel olarak 30 – 90 santimetre mesafeden kişinin yüzü okunabilmektedir. Yüksek çözünürlüklü kameraları sayesinde hızlı bir şekilde personellerin yüzleri okunabilmekte ve kayıt işlemleri gerçekleştirilebilmektedir.

Personel giriş çıkış takip cihazı işlemleri için parmak izi okuyucular da günümüzde oldukça sık rağbet görmektedir. Özellikle parmak izi okuyucuların yeni çıkmış olan modellerinde hız daha yüksek olduğundan dolayı giriş ve çıkışlar esnasında giriş alanlarında yığılmalarda söz konusu olmayacaktır. Bu yüzden parmak izi okuyucuların da kullanılması giriş ve çıkışları basit ve hızlı şekilde takip edebilmenizi sağlamaktadır. Parmak izi okuyucuların personel takibi için tercih edilen pek çok farklı modeli bulunmaktadır. Tüm bu modellerin fiyatları farklılık gösterir. Fiyatları belirleyen en önemli özelliklerden birisi cihazların kayıt kapasitesi ve geçiş yöntemidir. Her cihazın kayıt kapasitesi birbiri ile aynı değildir. Yani 1000 personeli takip etmek için 1500 kapasiteli bir cihazı kullanmanız da yeterli olacaktır. 10000 kapasiteli bir cihazı kullanmak, 1000 personele sahipseniz, çok da gerekli olmayabilir. Üstelik personel takip programı ile birlikte kullandığınızda personellerin aynı zamanda giriş ve çıkışlarını raporlamalar ile kolayca görebileceksiniz. Alacağınız bu raporları program aracılığı isterseniz dilediğiniz bir mail adresine otomatik olarak da gönderebilirsiniz.

Personel giriş çıkış takip cihazı işlemleri için kullanabileceğiniz bir diğer pdks cihaz, kartlı geçiş kontrol terminalleridir. Bu terminaller, geniş bir alanda tercih edilmektedir. Geçişlerin kontrol edilebilmesi günümüzde hala sıkça tercih edilen kartlı geçiş kontrol terminalleri, eskiden de çok sık tercih edilmekteydi. Ancak personellerin birbirleri yerine kart okutması, kartlarını bir başkasına vererek geçiş yapma izni vermesi ile rağbet günümüzde eskisine göre biraz azalmıştır. Bu cihazlarda personel giriş çıkış takip için kullanılacak olan iki adet kart türü vardır. Bunlar proximity ve mifare kartlardır. İki kart türü de aynı özelliklere sahiptir ve amaçları birbirinin aynısıdır. Her modelde geçiş şekli farklıdır. Geçiş şekli tamamen cihazın kendi özelliklerine göre belirlenmektedir. Kullanılacak olan her cihaz için farklı bir personel takip programı kullanılmasına gerek yoktur. Bir program ile birden fazla cihazın kontrol edilmesi sağlanabilmektedir. Personel giriş çıkış takip cihazı kullanılan alanlara bakılarak şunu gördük. Personeller, bu sistemlerin kullanılması ile birlikte iş disiplinini arttırıyor ve giriş çıkış saatlerine daha çok dikkat ediyorlar. Neden manuel olarak takip sağlayarak takip işlemleri sırasında hatalara maruz kalasınız ki? Satın almak veya iletişime geçmek için hemen bize 0850 811 80 00 numarasını tuşlayarak ulaşabilirsiniz.

perkotek.comAşağıdaki dosyalardan size uygun olanı seçerek bilgisayarınıza indirebilirsiniz... Bilgisayarınızın güvenliği için lütfen indirdiğiniz dosyaları virüs taramasından geçiriniz! İşletmemiz hiçbir sorumluluk kabul etmemektedir!


perkotek.com Ürün Yazılımları
 Dosya Adıİşlem


Görmeniz Gereken Diğer Ürünler