perkotek.com
Kullanıcı Adı
Şifre
Şifrenizi mi unuttunuz?Bayilik için tıklayınız!
Şifrenizi sistemimizde kayıtlı eposta adresinize göndermek için aşağıdaki bilgileri eksiksiz doldurarak formu gönderin!

E-posta Adresiniz...
Not: Sistem gönderim sonrası şifrenizi değiştirecektir...

Personel Takip Cihazları: Modern ve Güvenli Çözüm!

Personel takip cihazı, iş yerlerinde, fabrikalarda, ofislerde veya herhangi bir çalışma ortamında çalışanların varlık durumlarını, giriş-çıkış saatlerini, çalışma saatlerini ve bazen de konumlarını izlemek için kullanılan bir teknolojidir. Genellikle, personelin işe gelip gelmediğini, ne zaman geldiğini ve ne zaman ayrıldığını takip etmek amacıyla kurulur. Bu cihazlar, işverenlere personel yönetimi, maaş hesaplama, performans değerlendirme ve güvenlik gibi konularda yardımcı olur.

Yüz Tanıma Personel Takip Cihazı


Personel takip cihazı denilince akla ilk olarak şüphesiz ki yüz tanıma cihazları gelmektedir. Gelişmiş kamera ve yazılım teknolojilerini kullanarak çalışanların yüzlerini tanıyıp kaydeden sistemlerdir. Bu sistemler, temas gerektirmeyen ve hızlı bir şekilde tanımlama yapabilen teknolojiler arasındadır. Bu cihazların ilk olarak akla gelmesinin en büyük sebebi, oldukça güvenilir olmasıdır. Çünkü yüz tanıma cihazları ile geçiş yapabilmek için kişilerin yüzlerinin tanıtılması gerekmektedir. Bu işlem sırasında kişilerin yüzünde tanıtımı yapılacak olan algoritma da her insanda farklı bir şekildedir. Bu da bu cihazların oldukça güvenilir olmasını sağlamaktadır. Üstelik cihazların kayıt kapasiteleri de her cihazda farklılık gösterir. Yani personel sayınızın ne olduğunun pek bir önemi yoktur. Ayrıca bu cihazlarda aynı zamanda parmak izli, kartlı ya da şifreli geçiş yapabilme olanağı da bulunmaktadır. Bu olanak sayesinde geçiş sayısı aynı zamanda arttırılabilmektedir. Yüz tanıma personel takip cihazı ile personelleri takip etmek oldukça kolay olacaktır. Cihazların personellerin giriş ve çıkış yaptıkları alanlara monte edilmesi gerekir. İsterseniz bu alanlarda yer alan turnike, bariyer ve kapıların üzerine de koyabilirsiniz.Parmak izi Personel Takip Cihazı

Çalışanların parmak izlerini tanımlayarak giriş-çıkışlarını kaydeder. Bu sistemler, kişiye özel biyometrik verileri kullanarak yüksek düzeyde güvenlik ve doğruluk sağlar. Parmak izi okuyucularda tıpkı yüz tanıma cihazları gibi personel takip cihazı sistemlerinde oldukça sık tercih edilmektedir. Parmak izi personel takip cihazının kayıt kapasiteleri 1.000 ile 10.000 arasında değişiklik göstermektedir. Üstelik herhangi bir cihaza birden fazla parmak izi kaydı yapılabilmektedir. Böylece normalde geçiş yapılan parmakta herhangi bir çizik, kesik vs. olması durumunda diğer parmak ile geçiş yapılabilir. Özellikle inşaat gibi alanlarda parmak izi ile personel takibi yapılması istenirse bu özellik çok işe yarar. Çünkü sürekli personellerin parmakları tahriş olacağından dolayı diğer parmaklar ile de geçiş yapılabilmektedir. Tabi ki parmak izi cihazı ile sadece parmak izli geçiş yapılmaz. Bunun yanı sıra kart ve şifre ile geçiş yapılabilmektedir. Kartlı ve şifreli geçişler de kullanılarak cihazın kayıt kapasitesi arttırılabilmektedir.Kart Okuyuculu Personel Takip Cihazı

Kartlı personel takip cihazı da tıpkı yüz tanıma  personel takip sistemleri ve parmak izi personel takip sistemleri gibi personel takibinde oldukça sık tercih edilen bir cihaz türüdür. Kartlı geçiş personel takip sistemlerinde kullanılacak olan kartlar, mifare kart veya proximity kart olabilmektedir. Bu kartların hangisinin kullanılacağı tamamen cihazın modeline göre farklılık göstermektedir. Kartlı cihazlarda da şifreli geçiş yapabilme özelliği bulunmaktadır. Şifreli geçiş yapmak kartlı cihazların kayıt kapasitesini arttıracaktır. Genel olarak kullanımı oldukça basit olan bu cihazlarda kullanılan kartları aynı zamanda personel tanıtım kartı olarak da kullanabilmek mümkündür. Bunun için kartların üzerine yapılacak olan baskıları dışarda yaptırabileceğiniz gibi kart baskı maliyetini kart yazıcı kullanarak da azaltabilirsiniz. Üstelik bu cihazlar ile geçiş yapılacaksa, personeller dışında ziyaretçilere de özel kartlar çıkartılabilmektedir. Ziyaretçi kartları ile ziyaretçilerin geçiş yapabilmeleri sağlanabilmektedir.

Personel takip cihazı ile personellerinizi takip ederek personellerinizin giriş ve çıkışlarını kolayca kontrol altına alabilirsiniz. Personel takip cihazonda genel olarak kayıt kapasitesi bin ile on bin arasında değişiklik göstermektedir. Yani personel sayınız ne olursa olsun, ideal bir takip cihazı bulabilirsiniz. Satın almak için yapmanız gereken tek şey 0850 811 80 00 numarasını tuşlayarak bizimle irtibata geçmek! 

perkotek.comAşağıdaki dosyalardan size uygun olanı seçerek bilgisayarınıza indirebilirsiniz... Bilgisayarınızın güvenliği için lütfen indirdiğiniz dosyaları virüs taramasından geçiriniz! İşletmemiz hiçbir sorumluluk kabul etmemektedir!


perkotek.com Ürün Yazılımları
 Dosya Adıİşlem


Görmeniz Gereken Diğer Ürünler